1 / 4
Lenovo Thinkpad T480: I5 8350U, 16GB DDR4, 500GB NVMe, 14"
26.000 МКД
Цената е фиксна
27.04.2023 21:17

Карпош / Скопје

Производител:

Lenovo

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

16 GB и повеќе

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

13 - 14 инчи

Продавам многу малку користени лаптопи Lenovo ThinkPad T480 со следниве спецификации:

Display​: 14.0" FHD (1920 x 1080) Antiglare, PPS, Touch Screen, 2D Camera, Mic
CPU​: Intel Core i5-8350U (4 Cores / 8 Threads, 6M L3 Cache, up to 3.60 GHz)
RAM​: 16GB DDR4 2400MHz SODIMM
Video: Intel UHD Graphics 620
SSD​: 500GB Solid State Drive PCIe M.2 2280 (16GT/s)
Communications​: Intel Dual Band Wireless AC(2x2) 8265, Bluetooth Version 4.1, vPro
Battery​: 48Wh, dual 3 + 3 Cell Batteries (Integrated Li-Ion 24Wh battery + Li-Ion Battery 24WH Cylindrical Rear)
Weight​: 1.58 kg
Dimensions: WxDxH: 336.6mm x 232.5mm x 19.95mm
OS​: Windows 10 Professional 64 Bit
Fingerprint: Yes
Pointing device: UltraNav (TrackPoint and TouchPad) with Fingerprint Reader
Warranty​: 1 година
Camera: HD720p camera , 65W AC Adapter (3pin) - EU (USB Type C),Keyboard Backlit

Лаптопите се во безпрекорна состојба како на сликите без знаци на користење. И двете батериите им се со најмалку 80% health.

Цена, фиксна: 26000 денари
075 437-061, Кирил
Гаранција 1 година

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Insomnia
Orce Nikolov 158
Потврден огласувач
070350026
Испрати Е-маил до огласувачот

Gaming PC Ryzen 5 5600X / B550 / RX6700XT 12GB / 980 PRO

79000 МКД

Монитори Dell Ultrasharp U2415b 24" 1920x1200 16:10 AH-IPS 8

8000 МКД

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам