1 / 12
новоизградена квалитетна куќа со базен од 428м2
120.000 €
Цената е фиксна
22.03.2023 19:24

Штип / Штип

Број на соби:

7

Квадратура:

428 m²

Број на спратови:

3 спрата

Греење:

Дрва

Дворна површина:

451 m²

Тип на домот:

Една семејна куќа - Самостојна

Состојба:

Нова

Опрема:

Полу наместен

Година на градба:

2010

Година на реновирање:

2019

Број на балкони:

5 Балкони

Број на бањи:

3

Подрум:

Да

Број на паркинг/гаража:

1 Паркинг

Ориентација:

Исток

Адреса:

Караорман

id: sh1054/караорман бб,
штип македонија
120000€
description
новоизградена квалитетна куќа со базен од 428м2
house - штип
Се продава новоизградена и доста квалитетно направена на 3 спрата со дворна површина од 451м2 на кои се наоѓа базен од 56м2 и летниковец од 37м2.
Куќата е комплетно завршена со алуминумска ограда на сите тераси, плочки на сите површини и комплетно опремен прв спрат, дневна, трпезарија и кујна со бања и тоалет. Куќата располага со следниов распоред:
Двор со базен и летниковец, подрум под базен.
Приземје: ходник, две соби, подрум под куќата, септичка јама, подлога плочки.
Прв спрат: отворен простор голема дневна со кујна и трпезарија, тоалет-бања, две спални и тераса со поглед кон базен,
Втор спрат: Голема тераса, ходник, две спални соби.

Базенот е комплетно опремен со песочна пумпа и филтри исто така со него оди и робот за чистење на базени, вкупната инвестициска вредност на базенот е 35 илјади евра.
Целата куќа е со подлога плочки, сите тераси и балкони се со алуминумска ограда, боја дрво, прозори и врати ПВЦ. Куќата има изградено потпорен ѕид од долната страна во должина од 50 метри со инвестициска вреднос од 45 илјади евра.
Забелешка: во цената не се вклучени, два шанкерски столови и гарнитурата.
property features
House
4 bed
1 bath
5 Rooms
Built 2010
1 Parking Spaces
Air Conditioning
Pool
Alarm System
Land is 451 m²
Floor Area is 428 m²
Energy Rating A++
New Construction
2 Ensuite
Carport
Open Parking Spaces
Fully Fenced
Балкон
Гаража
Двор
Имотен лист
Паркинг

Категорија: Недвижности / Куќи / Вили

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам