1 / 3
Apple MacBook Air "Core i5" 13" (A2179)
699 €
03.04.2023 11:03

Карпош / Скопје

Производител:

Apple

Xaрд диск HDD:

500 GB

РАМ Меморија:

8 GB

Модел на процесор:

Intel Core i5

Тип на хaрд диск:

SSD

Големина на екран:

13 - 14 инчи

Го продавам мојот лаптоп Macbook Air - модел A2179
Лаптопот е купен од Германија и е со германска тастатура.
Супер функционален со само 148 циклуси на батерија. Користен стрикно на биро, за офис. Во беспрекорна состојба, без никакви гребнатинки.
Лаптопот е од 2020 година т.е последната серија што е со Intel процесори, после оваа искочија М1.
Го продавам од причина што имам нов, а овој послабо т.е воопшто и да не се користи.

Процесор: I5 (4 јадрен) 1.1 Ghz
Рам: 8гб
ССД: 512gb

Лаптопот доаѓа со оргинална кутија и case.

Категорија: Компјутери / Лаптоп компјутери

Се продава од:

Антониј Крстевски
Потврден огласувач
071223473
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам