1 / 6
WIFI ZASILUVAC ANTENA ZA BESPLATEN INTERNET DOMA KAMIONI
1.850 МКД
31.07.2020 12:40

Аеродром / Скопје

Состојба на предмет
Нов

Бесплатен интернет!? WiFi адаптер за бесплатен интернет - Моќен адаптер (2000mW) за пресретнување и декодирање на безжични WiFi b / g мрежи! Уредите се за Windows оператувен систем,не се за Андроид. Oбезбедува безжична конекција на вашиот компјутер со сите расположливи рутери на растојание до неколку стотици метри.Во слободните мрежи (на бензински пумпи, кафе и др.) Влегувате без проблем, а за кодирање мрежи (WEP, WPA и WPA2), нудиме диск за разбивање на лозинки. Основни карактеристики: Realtek 8187L (2000mW). Прифаќа сигнал од рутери на големо растојание Бесплатно користење на интернет од различни рутери (Free Access Points, хотели, барови, јавни места, незаштитени рутери итн.) Разбивање на лозинки на рутери со помош на приложените во комплетот диск со софтвер и упатства. Предности: Инсталира на USB порта,без никакви тешкотии. Погоден за лаптопи. Компатибилен со сите видови на оперативни системи - вклучени драјвери за WindowsXP, Windows Vista, Windows 7, MAC OS и Linux (вклучувајќи Back Track). Одговара на стандард: ISM 2.4GHz IEEE 802.11b / g. DSSS / OFDM Технологија. Експресната 54Mbps преку USB 2.0, до 8 пати побрза од USB 1.1 Брз трансфер на податоци преку 802.11b / g. Во комплетот е вклучена широк антена за подобро порамнување. Високата моќност од 2000mW ви овозможува да пресадување повеќе оддалечени мрежи - од 8 до 10 пати подалеку од стандарден USB адаптер. Поддршка на 64/128-bit WEP енкрипција, WPA, WPA2. Дополнителни информации: Диск со драјвери за инсталација Софтвер за декодиран на лозинки на рутери - BT3/BT4 Информации според производителот: Standards - Wireless: IEEE 8-2.11 b / g. - USB 2.0 Standard Data Rate - 802.11b: 11Mbps - 802.11g: 54Mbps Data Modulation Type - IEEE 802.11b: (DSSS), 5.5/11 Mbps (CCK) : 2Mbps (DQPSK), 1Mbps (DBPSK) - IEEE 802.11g: (OFDM), 48/54 Mbps (64-QAM) : 24/36 Mbps (16-QAM) : 12/18 Mbps (QPSK) : 6 / 9 Mbps (BPSK) Antenna: External Directional Antenna Output Power - 23dbm (OFDM), 30dbm (CCK) Frequency Range - 2.4GHz (ISM Band) Software - Security: 64/128-bit WEP Encryption, WPA, WPA2 - Driver: Windows XP/2000/Vista/Linux/Mac/Windows 7. Operating Power - DC 5V + / -5% Temperature - Operating: 0 ~ 50 degree celcius, Storage: ~ +65 degree celcius Humidity - 20% ~ 85% Non-Condensingа

Категорија: Компјутери / Останато

Се продава од:

marjan
Потврден огласувач
077608447
Испрати Е-маил до огласувачот

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам