Logo

DIGITALNA VAGA LCD KAPACITET OD 300g i 500g TOCNOST OD 0.01G

Број на оглас: 865044 | Објавен на: 30.06.2020, 11:32
Промовирај Обнови Измени Избриши    Назад

Цена: 650 МКД

Категорија: Бизнис и дејности, Машини алати / Занаетчиска дејност

Вид на оглас: Се продава


Достава на рака или по карго
Опис за дигитална вага со ЛЦД дисплеј и капацитет до 300г и точност 0.01г:
Професионална мини дигиталнa џепна вага со ЛЦД екран.Изработен е од нерѓосувачки челик со голем ЛЦД екран со позадинско светло кое ни овозмозува полесно читање.Едноставен за употреба. При мерење ставете го апаратот на чврста и рамна подлога.Да се користи подалеку од мобилните телефони.Овој повеќе наменски апарат подрзува повеќе функции на мерење.
Автоматско искључување после 30 секунди без операција.
Капацитет: 300г Тачност: 0.01г
Користи две батерии ААА

Опис за дигитална вага со ЛЦД дисплеј и капацитет до 500г и точност од 0.01г:

Достава на рака или по карго.Дигитална вага со мерило до 500г и прецизност од 0.01г преставува одличен избор во својата класа.Со практичен дизајн за различни намени како златари,лабаратории и во домашни потреби е многу прецизна,едноставна за употреба и изработена од квалитетен материјал.
карактеристики –
капацитет: 500г/0.01г
голем ЛЦД дисплеј со позадинско осветлување
мери четири мерки -g/oz/gn/ct
голема прецизност 0.001г
ауто калибрација
автоматско искључување после 60сек
таре капацитет
напојување 2 ААА батерии
димензије (приближно): 16.5см к 10см к 2см

 Скопје    Општина:Автокоманда

Прати Е-Маил

 marjan

Потврден огласувач