AUTOWELT


RENAULT CLIO 1.5DCi 90HP ECO2 AIR ENERGY

ОПИС Година: 2016 Марка: RENAULT Модел: CLIO Гориво: ДИЗЕЛ М...

8.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW TIGUAN COMFORTLINE 2.0TDI 150HP DSG7 AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: VW Модел: TIGUAN Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

24.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

PEUGEOT 2008 CROSSOVER 1.5 BLUEHDI 100HP ACTIVE

ОПИС Година: 2018 Марка: PEUGEOT Модел: 2008 Гориво: ДИЗЕЛ М...

11.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW PASSAT 1.6TDI 120HP COMFORTLINE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: VW Модел: PASSAT Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

25.300 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

CITROËN C3 1.6 BLUEHDI 75HP ATTRACTION

ОПИС Година: 2016 Марка: CITROËN Модел: C3 Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

7.400 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ GLE-KLASSE 250CDI 204HP 9G-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLE-KLASSE Горив...

41.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MINI ONE COUNTRYMAN ONE D 1.6 90HP

ОПИС Година: 2017 Марка: MINI Модел: ONE Гориво: ДИЗЕЛ Мотор...

15.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI Q7 E-TRON 3.0TDI 374HP S-TRONIC QUATTRO AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: AUDI Модел: Q7 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

51.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ GLE-KLASSE 250CDI 204HP BLUETEC 4-MATIC 9G-TRO

ОПИС Година: 2017 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLE-KLASSE Горив...

39.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW PASSAT HIGHLINE 1.6TDI 120HP

ОПИС Година: 2018 Марка: VW Модел: PASSAT Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

21.200 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

FIAT TIPO 1.3 MULTIJET 95HP

ОПИС Година: 2017 Марка: FIAT Модел: TIPO Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

7.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ ML-KLASSE 350DD 258HP AUTOMATIC

ОПИС Година: 2012 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: ML-KLASSE Гориво...

23.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

BMW X1 sDrive18d 150HP DESIGN BVA8 AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: BMW Модел: X1 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор: ...

24.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A6 AVANT 40 TDI 204HP S-TRONIC QUATTRO PROLINE AUTOMATI

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

38.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ A-KLASSE 180CDI 116HP 7G-DCT AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: A-KLASSE Гориво:...

27.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A6 AVANT 40TDI 204HP S-TRONIC WEBASTO AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

38.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A4 AVANT 2.0TDI 122HP

ОПИС Година: 2018 Марка: AUDI Модел: A4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

19.300 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW TOURAN 1.6TDI 116HP COMFORTLINE

ОПИС Година: 2017 Марка: VW Модел: TOURAN Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

16.200 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VOLVO XC90 2.0 D4 190HP MOMENTUM AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: VOLVO Модел: XC90 Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

39.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW UP! 1.0 68HP CNG (METAN)

ОПИС Година: 2015 Марка: VW Модел: UP! Гориво: БЕНЗИН Мотор:...

6.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW CRAFTER 2FJE2 2.0TDI 109HP

ОПИС Година: 2017 Марка: VW Модел: CRAFTER Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

13.200 €
или предлог цена
Кочани

Комбиња

PEUGEOT 508 1.5 BLUEHDI 130HP ACTIVE

ОПИС Година: 2019 Марка: PEUGEOT Модел: 508 Гориво: ДИЗЕЛ Мо...

21.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW PASSAT VARIANT COMFORTLINE 2.0TDI 150HP BMT

ОПИС Година: 2017 Марка: VW Модел: PASSAT Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

15.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A6 AVANT 40TDI 204HP PROLINE AUTOMATIC S-TRONIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

41.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A6 AVANT 40 TDI 204HP S-TRONIC SPORT LINE AUTOMATIC

ОПИС Година: 2019 Марка: AUDI Модел: A6 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

39.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

PEUGEOT 5008 1.6 BLUEHDI 120HP ACTIVE [7 SEDISTA]

ОПИС Година: 2018 Марка: PEUGEOT Модел: 5008 Гориво: ДИЗЕЛ М...

20.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ GLC-KLASSE 220D 170HP 4-MATIC SPORT+ AUTOMATIC

ОПИС Година: 2017 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLC-KLASSE Горив...

30.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 D 150HP AT8 Super AUTOMATIC

ОПИС Година: 2018 Марка: ALFA-ROMEO Модел: STELVIO Гориво: ДИ...

24.800 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

CITROËN C3 1.2PURETECH 82HP FEEL NAVI

ОПИС Година: 2019 Марка: CITROËN Модел: C3 Гориво: БЕНЗИН Мо...

10.200 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

CITROËN C3 1.6 BlueHDi 75HP FEEL

ОПИС Година: 2018 Марка: CITROËN Модел: C3 Гориво: ДИЗЕЛ Мот...

9.100 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

PEUGEOT 308 AFFAIRE 1.6 BLUEHDI 100HP PREMIUM PACK

ОПИС Година: 2017 Марка: PEUGEOT Модел: 308 Гориво: ДИЗЕЛ Мо...

11.200 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

OPEL CROSSLAND X 1.6 ECOTEC D 100HP

ОПИС Година: 2018 Марка: OPEL Модел: CROSSLAND Гориво: ДИЗЕЛ ...

11.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

CITROËN C3 1.2PURETECH 82HP FEEL NAVI

ОПИС Година: 2019 Марка: CITROËN Модел: C3 Гориво: БЕНЗИН Мо...

10.200 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VW TOURAN 1.6 TDI 116 BLUEMOTION

ОПИС Година: 2018 Марка: VW Модел: TOURAN Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

16.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI Q3 35 TDI 150HP S-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2020 Марка: AUDI Модел: Q3 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

34.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

CITROËN C3 1.2 PURETECH 82HP FEEL NAVI

ОПИС Година: 2019 Марка: CITROËN Модел: C3 Гориво: БЕНЗИН Мо...

11.100 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

VOLVO V40 2.0 D2 120HP KINETIC

ОПИС Година: 2018 Марка: VOLVO Модел: V40 Гориво: ДИЗЕЛ Мото...

12.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI Q7 S-LINE 3.0TDI 272HP QUATTRO S-TRONIC AUTOMATIC

ОПИС Година: 2016 Марка: AUDI Модел: Q7 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

53.600 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

AUDI A4 AVANT 2.0TDI 122HP

ОПИС Година: 2018 Марка: AUDI Модел: A4 Гориво: ДИЗЕЛ Мотор:...

18.900 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

MERCEDES-BENZ GLC-KLASSE 250D 204HP 4-MATIC 9G-TRONIC SPORT+

ОПИС Година: 2017 Марка: MERCEDES-BENZ Модел: GLC-KLASSE Горив...

35.700 €
или предлог цена
Кочани

Автомобили

Страна 1 од 3

AUTOWELT

Телефон: 078/203-200 076/699-999

Адреса: Todosie Paunov 36

Град: Кочани

Веб страна: https://www.autowelt.mk

Facebook страна: https://www.facebook.com/autowelt.mk

Instagram страна: https://instagram.com/autowelt.mk

AutoWelt е компанија која е основана во 2010 година како подружница на ОФИС ЕКСПРЕС и е еден од најзначајните брендови на Офис Експрес ДООЕЛ – Кочани. AutoWelt се занимава со увоз и продажба на комерцијални, патнички и товарни половни возила. Постоењето на AutoWelt започнува со склучување ексклузивен договор за соработка помеѓу Volkswagen Financial Service - Германија и Офис Експрес ДООЕЛ. Заедничката визија, искуство и љубов спрема автомобилизмот како и желбата на еден начин да се обнови автомобилскиот пазар во Република Македонија, се едни од главните столбови на долгогодишната успешна соработка. По деталните истражувања кои тимот на AutoWelt ги направи, како на територијата на нашата земја но така и пошироко во регионот, заклучивме дека е потребно пред се да понудиме поголем избор на проверени возила со врвен квалитет, гаранција, сигурност и транспарентност кон клиентите. Сето тоа искомбинирано со поволните цени соодветни за нашиот пазар, како и комплетната посветеност и грижа кон клиентите го издигнаа AutoWelt на врвот на автомобилскиот пазар. На почетокот AutoWelt започна со увоз и продажба на едни од најпродаваните брендови на автомобили низ целиот свет, AUDI и VOLKSWAGEN. Овозможивме разновиден избор на возила од мали градски автомобили до луксузни лимузини. Отворени за соработка како и желбата да ги задоволиме потребите и барањата на нашите клиенти и нивната заинтересираност за други брендови возила, одлучивме да го прошириме нашиот избор и во 2017 година склучивме нов договор за соработка со добро познатата лизинг компанија. Со ова на нашите клиенти им овозможивме огромен избор од најпознатите и најуспешните брендови на автомобили како што се PORSCHE, MERCEDES-BENZ, BMW, LAND ROVER, OPEL, CITROEN, RENAULT, ALFA-ROMEO, VOLVO, NISAN, SEAT, SKODA, PEUGEOT... Клучот на успехот на AutoWelt се должи секако и на посветеноста и пожртвуваноста од страна на нашиот стручно образовен кадар, кои се максимално посветени да допринесат за успешноста и профитабилноста на AutoWelt. Уште од самите почетоци AutoWelt стекнува потполна довербата од своите клиенти. Со комплетната посветеност, поддршка и лојалност кон купувачите, го направивме купувањето автомобил вистинско позитивно искуство како и што треба да биде. Без малтретирање, двоумење, скептичност и страв од можност да бидат измамени, со комплетна поддршка и помош да го изберат возилото кое најмногу им одговара... Задоволни и среќни клиенти е првата цел за која се залагаме и секојдневно се трудиме и надоградуваме.

Контактирајте го огласувачот преку е-маил
Внесете го точниот резултат:
Spam protection & IP save
Испраќање на рекламни понуди е строго забрането!
Испрати порака
AUTOWELT

СВЕТОТ НА НАЈДОБРИТЕ АВТОМОБИЛИ
Todosie Paunov 36
2300

Кочани
https://www.autowelt.mk

www.reklama5.mk/AutoWelt

078/203-200 076/699-999

https://www.autowelt.mk

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам