Цела Македонија
                   
40 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Staedler професионална табла за техничко цртање

Се продава Staedtler професионална табла за техничко цртање за Архите...


4 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Пишување, цртање, сликање

Вчера 11:11Prodavam rapitografi ROTRING-DE

Prodavam rapitografi Rotring germanski mnogu ,malku koristeni,Istite ...


1 €
или предлог цена
15 мај 08:48Rotring комплет

Комплет од три рапитографи (0,2, 0,3, 0,5 mm) и половина тубе со туш....


2.500 МКД
или предлог цена
07 мај 15:26Shkolska tabla

Se prodava shkolska tabla


100 €
или предлог цена
05 мај 19:17Penkalo so zapalka

Prodavam metalni penkala so zapalka (upaljac) koj raboti na plin Pe...


400 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

29 апр 19:32leniri koj preliva vo razi boi

lenirite do 30 sm gi ima vo razni boi od zadnata strana ima tablica ...


5 МКД
или предлог цена
27 апр 19:30Се продава опрема за техничко цртање

Се продава опрема за техничко цртање која вклучува: - 3 шестари Оrig...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Пишување, цртање, сликање

08 апр 14:17NOV NEKORISTEN ROTRING rapitografi college set

Se prodava nov, nekoristen Rotring (germanski) rapitografi college se...


50 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Пишување, цртање, сликање

28 мар 01:25Se prodava T lenjir

T lenjir aluminski 1 metar


1.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Пишување, цртање, сликање

11 мар 09:29Magnetna tabla

Prodavam magnetni tabli so dimenzii 1.25x0.90 ednata e malku koriste...


1 €
или предлог цена
27 фев 10:05Penkala pera nalivi

Se prodavaat penkala i pera 👇 Montblanc Parker Reform Pelikan


1 €
или предлог цена
10 фев 17:37Рапирографи - сет 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 0.6, 0.8, 1.2

Продавам Некористен Сет од 8 рапитографи ( 0.1, 0.2, 0.3, 0.4, 0.5, 0...


4.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Пишување, цртање, сликање

25 јан 13:00Rotring 2000 Set Isograph

Продавам сет изографи, Rotring 2000. Сетот не е комплетен, фали еден,...


350 МКД
или предлог цена
07 јан 19:32STAEDTLER Mars 661

Se prodava tabla za crtanje Staedtler model Mars 661, A3 format, zaed...


4.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

05 јан 11:28Архитектонска табла Штедлер

Се продава нова користена 2месеци архитектонска табла Штедлер, од гол...


5.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

09 дек 15:13Мањина за пишување UNIS

Се продава машина за пишување UNIS


4.000 МКД
или предлог цена
03 дек 13:23Pelican

Prodavam vintage (Pelican 120 MK10) socuvan za poveke info javete se...


1.200 МКД
или предлог цена
25 окт 13:21MAGNETNA TABLA СО ДИМЕНЗИИ 160 Х 120 cm

Продавам добро сочувана магнетна табла со димензии, многу малку корис...


3.000 МКД
или предлог цена
12 окт 20:54Rapitograf " ROTRING "

Prodavam rapitografi " ROTRING " i toa: od 0,60 mm. Kupeni se vo Germ...


25 €
или предлог цена
12 окт 17:37ПЕНКАЛО ЗА НЕВИДЛИВО ПИШУВАЊЕ

Со ова пенкало со невидливо мастило можете да пишувате по дрво, метал...


250 МКД
или предлог цена
30 сеп 11:12Пенкала оргинал Mont Blanc

Се продаваат оргинал пенкала Мont Blanc.оргинал,со се китија имаат и ...


1 €
или предлог цена
15 сеп 21:00STYB PLUS Set Penkala

Сет од 3 типа (Fountain Pen, Ballpoint Pen, Roller Ball Pen) колекцио...


2.500 МКД
или предлог цена
14 авг 00:10TABLA ZA PISUVANJE SKOLSKA TABLA

Novi golemi tabli za pisuvanje so dve strani(kreda i marker so magnet...


2.500 МКД
или предлог цена
04 авг 08:28Rotring rapitografi

Rapitografite se kako novi ima i nastavci za sestar site se vo perfek...


400 МКД
или предлог цена
13 јул 16:16Za arhitekti

Cena 700 den 072 555 302


700 МКД
или предлог цена
24 јун 05:14Sabloni razmernik I sestari

Od knizarnica ostanati sabloni dva razmernici I sestari rotring Novi


1 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Пишување, цртање, сликање

14 мај 13:51Ramka

Ramka stara nad 20 god.so dimenzii 67x58 cm,dostava so kargo niz cel...


1.100 МКД
или предлог цена
05 мај 12:18Original RICHTER

Neupotrebeni novi Se prodavaat vo komplet 2 kompleta celosni


4.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

24 апр 15:16Se prodavaat penkala od poznati marki

Naliv Parker 45 Flighter Deluxe- 1000 den Naliv Pierre Cardin -700 ...


1 €
или предлог цена
05 мар 19:30Dvostrana Tabla so Brojcanik - JUGOSLOVENSKA

Prodavam dvostrana skolska tabla so brojcanik od jugoslovensko proizv...


1.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Пишување, цртање, сликање

08 фев 16:18УНИКАТЕН ЖЕНСКИ ПЛАНЕР - ПОДАРИ КАКО ПОДАРОК

ПРОИЗВОД НАМЕНЕТ ЗА ПОЛЕСНО ОРГАНИЗИРАЊЕ НА ВАШИТЕ ДНЕВНИ АКТИВНОСТИ....


600 МКД
или предлог цена
19 јан 10:47Rapitografi

Dobro socuvani rapitografi od razni golemini.


500 МКД
или предлог цена
15 јан 19:44Колекција од 4 Vintage златни пенкала

Сет од 4 златни пенкала, изработени во 80', никогаш не биле користени...


1.000 МКД
или предлог цена
18 дек 18:59Masina za kucanje

Prodavam masina za kucanje odlicno socuvana


1.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Пишување, цртање, сликање

11 дек 13:01Staedtler професионална табла за техничко цртање

Се продава Staedtler професионална табла за техничко цртање за Архите...


2.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

22 окт 20:46Табла (Бела/зелена)

Се продава школска табла со две работни површини. Од едната страна е ...


2.800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Пишување, цртање, сликање

08 дек 18:38Swarovski penkalo / NOVO

Prodavam novo Swarovski penkalo, ispolneto so swarovski kristali. E...


990 МКД
или предлог цена
21 ное 04:17ROTRING Rapitografi - germanski

Prodavam koristeni originalni germanski Rotring rapitografi za tehnic...


2.000 МКД
или предлог цена
12 окт 19:45Podarete - LUKSUZNO metalno penkalo XIAOMI

Podarok koj se cuva - eksluzivno metalno penkalo od poznatata marka X...


400 МКД
или предлог цена
28 јун 16:45Set PENKALA

Prodavam nov komplet so penkala. Prakam i po Kargo.


800 МКД
или предлог цена
21 фев 13:49Страна 1 од 2

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам