Цела Македонија
                   
537 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

prodavam racno izraboteni ikoni

ikoni izraboteni racno od orev,i kutii od mahagoni so orev


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Уметнички слики

Денес 19:19UNIKATNI PREKRASNI SLIKI

UNIKATNI PREKRASNI SLIKI OD GORNJAK ( BIH) 300 evra, tel. 071 ...


300 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Уметнички слики

Денес 19:08продавам СЛИКИ НА ПЛАТНО

сликите се нацртани на платно -пејсажи, со димензии 120/60см и поголе...


6.000 МКД
или предлог цена
Денес 17:36Уште две слики графики останаа на продажба

Продавам две уметнички слики,графики,една е од Аврамовска Елизабета-Б...


100 €
или предлог цена
Денес 16:19Уметничка слика од Димитар Стојчевски

Уметничка слика од познатиот македонски академски сликар Димитар Стој...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Уметнички слики

Денес 14:21  НОВ ОГЛАС

Kupuvam umetnicki sliki i skulpturi

Kupuvam umetnicki sliki i skulpturi od eminentni makedonski i jugoslo...


11.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Денес 12:00Kupuvam sliki od Vangel Kodzoman / Купувам слики од Коџоман

Купувам слики од Вангел Коџоман


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Денес 12:00Se prodavaat ikoni

Изработувам по нарачка. Цените се зависно од големината и техниката...


100 €
или предлог цена
Пехчево / Берово

Уметнички слики

Вчера 23:20Sliki I grafiki od akademski umetnik

Prodavam umetnicki sliki,grafiki,monotipii.


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 21:38Уметнички слики

1.Масло на платно тема, Act of a woman 2003 година, 49х35 cm без рамк...


По Договор
или предлог цена
Крива Паланка

Уметнички слики

Вчера 21:26Racno vezen goblen

Prodavam racno vezena original Vilerova Tajna vecera vo odlicna sosto...


2.500 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Уметнички слики

Вчера 20:52sliki maslo na platno

Уметнички слики Техника Масло на Платно(блинд рам) Повеќе димензии ...


9 МКД
или предлог цена
Петровец / Скопје

Уметнички слики

Вчера 19:46ОТКУПУВАМ Уметнички слики од Лазар Личеноски

ОТКУПУВАМ Уметнички слики од Лазар Личеноски ИСКЛУЧИВО Масло на пла...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 11:57ОТКУПУВАМ Уметнички слики од Петар Мазев

ОТКУПУВАМ Уметнички слики од Петар Мазев ИСКЛУЧИВО Масло на платно, ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 11:57KUPUVAM SLIKI OD SLEDNITE UMETNICNI

ОТКУПУВАМ Уметнички слики ИСКЛУЧИВО Масло на платно, масло на картон...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 11:57ОТКУПУВАМ Уметнички слики од Никола Мартиноски

ИСКЛУЧИВО Масло на платно, преку ВИБЕР на ++38970808295 Откупот е ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 11:57Продавам слики

Цена од 1000 - 2000 мкд


2.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Уметнички слики

Вчера 10:10Слики на папирус

Продавам слики на папирус. 2000 мкд слика


2.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Уметнички слики

Вчера 10:10Racna izrabotka na ikoni

Se rabotat ikoni vizantiski so jajcana tehnika,zemjeni pigmenti.Ikoni...


По Договор
или предлог цена
Босилово / Струмица

Уметнички слики

Вчера 10:10Петар Мазев / Petar Mazev

Откупувам уметничка слика од Петар Мазев, техника масло на платно. K...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

Вчера 09:13UMETNICKI SLIKI

- "Vo dolot" maslo na platno, 60-70cm. -Slikata "PTICA" e raboten...


1 €
или предлог цена
Вчера 00:11гоблени

продавам вилерови рачно везени и урамени гоблени. цена по договор


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Уметнички слики

01 јун 20:01Продавам уметничка слика

Продавам уметничка слика 60 x 45cm


3.500 МКД
или предлог цена
Чучер Сандево / Скопје

Уметнички слики

01 јун 18:58Slika od Boris Kukunjavski

2013g. 100x70cm


200 €
или предлог цена
- 33 % Попуст
300 €
01 јун 18:27UMETNICKA SLIKA / BEDZIMSKI 194 POG.SLIKI OGLAS

MOZNA E I ZAMENA PONUDETE I MOZE DA SE VIDI VO SEKOE VREME I DA SE PR...


550 €
или предлог цена
01 јун 17:53Umetnicka slika

Prodavam slika 100×50


1.300 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Уметнички слики

01 јун 12:17Уметнички слики

Продавам уметнички слики: пејсажи, цвеќиња, портрети. Цена од зависн...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Уметнички слики

01 јун 11:54Се продава слика/дело

Се продава слика дело “Теодора на виолина” 66цм x 61 цм автор Драган ...


5.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Уметнички слики

01 јун 11:12Slika od Vangel Naumovski

ORIGINAL REMEK DELO od Vangel Naumovski slikata e edna i edinstvena...


9.500 €
или предлог цена
Кавадарци

Уметнички слики

01 јун 09:49Abstract sliki

Urameni sliki apstrakt, handmade...3 br. 50e.


50 €
или предлог цена
01 јун 06:50Prodavam Umetnicka Slika "Blagovestie"

Prodavam umetnicka slika maslo na platno so dimenzii 60x60sm.


700 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

31 мај 20:34SE PRODAVA SLIKA SVETI NAUM MASLO NA PLATNO STARA 45 GOD.

SLIKATA E VO EXTRA SOSTOJBA 2 m.X 1.5m . SLIKANA 1977 VO EXTRA SOSTOJ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Уметнички слики

31 мај 12:22Икона Св. Недела

Икона Св. Недела Димензии 19.5 x 25.5 цм Инфо Вибер 076483091 Праќа...


1.300 МКД
или предлог цена
31 мај 11:57Уметничка слика

Уметничка слика со стакло и рамка без никаква гребнатина. Димензија 5...


1.300 МКД
или предлог цена
31 мај 11:33Slika od Ivan Velkov

Prodavam slika od akademskiot slikar Ivan Velkov.Posebna i ceneta teh...


480 €
или предлог цена
31 мај 09:01Изработувам икони

Изработувам икони во различни димензии на платно, церада и хартија. ...


350 МКД
или предлог цена
30 мај 19:16Slika

Se prodava slika pejsaz drvena ramka. Dimenzii 53x69 cm


2.200 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Уметнички слики

30 мај 15:48Umetnicka slika

Se prodava slika.


3.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Уметнички слики

30 мај 15:46Продавам уметничка слика

Продавам уметничка слика,масло на платно, од 1975г. 97/75цм,


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Уметнички слики

30 мај 14:18уметнички слики Горјан, Чатмов, Белогаски, Чатле

Се продаваат уметнички слики 1.Горјан Ѓорѓиев (Бикови) 125х75 масло...


1.100 €
или предлог цена
Кавадарци

Уметнички слики

30 мај 13:34Страна 1 од 14

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам