Цела Македонија
                   
38 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Икона, Икони, Резба, Позлата, Ikona, Ikoni, Rezba, Pozlata

Врвна изработка на икони вдлабени во дрво, позлатени и прегнирани со ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Личности и скулптури

05 јун 12:39Prodavam portret od NJEGOS RELEFEN

Prodavam slika reljev NJEGOS


3 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

04 јун 17:48Skulptura od DAVID od poliester

Slika 1: Dimenzija: 43 x 25 Materijal: Poliester Skulpturite se NO...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Личности и скулптури

14 мај 23:06anatomski modeli i cerepi

anatomski model- plastika: 6000d. cerep-p...


6.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Личности и скулптури

06 мај 12:09LENIN

Se prodavaat statuetki od Lenin vo razlicni golemini i materijali.Sos...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Личности и скулптури

01 мај 13:09Статуа резбарена од дрво / statua rezbarena od drvo

Racno izrabotena rezba vo drvo. Deloto e unikatno. Avtor na deloto,...


6.000 МКД
или предлог цена
30 апр 15:08Коњ изработен од месинг

Коњ од месинг со преубава резба


50 €
или предлог цена
22 апр 12:50Fugura na Ptica - Mesing

Fugura na Ptica - Mesing Odlična izrabotka Dosta teška Dolžina 37 cm ...


2.200 МКД
или предлог цена
26 мар 09:41Josip Broz Tito tito

1800 denari. So potpis.


1.800 МКД
или предлог цена
Чаир / Скопје

Личности и скулптури

02 мар 10:04Rezba Sv. Kliment 48 cm x 16 cm

Se prodava racno izrabotena rezba vo drvo od Sv. Kliment so dimenzii ...


270 €
или предлог цена
26 фев 12:04Drvena figura

Drvena figura na devojka Visina 38 cm Viber 076483091 Prakjam po kar...


1.900 МКД
или предлог цена
22 фев 08:28Orel (izrabotka od drvo)

Izraboten od drvo Visina 30 cm Prakjam po kargo Viber 076483091


1.100 МКД
или предлог цена
19 фев 14:48Michael Ricker / Vintage / Figurini / Handmade / USA

Vintage figurini od Michael Ricker (1940-2006) Umetnički olovni dela ...


30 €
или предлог цена
19 фев 09:35TORZO

Torzo od drvo polovima maz polovina zena pogoden za sekakvi galerii i...


1.300 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Личности и скулптури

05 фев 10:21Klovn ukras

Se prodava ukras klovn


1.300 МКД
или предлог цена
30 јан 12:53Skulptura Deva Marija

Se prodava skulptura od gips, Deva Marija so visina od 54 cm. Ima mal...


1.200 МКД
или предлог цена
28 јан 20:50Skulptura Avram i Isak

Se prodava skulptura od gips Avram i Isak visoka 53 cm.


2.000 МКД
или предлог цена
28 јан 20:49Големата мајка 38 х 21

Големата мајка 3600 ден. Има сертификат од музеј Божица на плодност...


3.600 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Личности и скулптури

08 јан 19:34Stalin marks engels

stalin marks engels (mislam deka se aluminiumski)


1.700 МКД
или предлог цена
08 јан 18:37Medalioni Aleksandar Makedonski

Medalioni Aleksandar Makedonski Metalni 200 denari parce, Cena za sit...


1.600 МКД
или предлог цена
28 ное 18:16Gipsana ukrasna cinija

Gipsana ukrasna cinija,stara okolu 95 godini,avstriska,mnogu retka


100 €
или предлог цена
13 ное 16:21banknota so likot na Tito

Banknoti od 5000 dinari so likot na Tito


5.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Личности и скулптури

01 ное 20:32Hrvatski akad. skulptori Vladimir Herljevich

Hrvatski akad. skulptor Herljevich 1930 'Devojka sa Une' vis: 31cm, g...


2.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

05 сеп 22:25Mechkin kamen' skulptura drvo 1987 inicijali

Skulptura drvo 'Mechkin kamen' 38 cm, inicijali na skulptorot, tel. 0...


2.300 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

05 сеп 22:23Stara skulptura "Isus" drvo 54 x 40 cm rezba

Tel. 070 549 267


140 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

05 сеп 20:56Metalni skulpturi

Метални модерни скулптури, изработка брусен челик


80 €
или предлог цена
22 јул 00:41Skulptura

Skulptura


200 МКД
или предлог цена
08 мај 21:05Skulpturi

Skulpturi


200 МКД
или предлог цена
08 мај 21:02prodavam Kalap Goce Delcev

prodavam kalap so likot na Makedonskiot velikan Goce D...


1 €
или предлог цена
27 мар 00:12Japonski skulpturi

Dve japonski skulpturi lacca od melen kamen, maz i zena, visina 52cm,...


100 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Личности и скулптури

22 мар 21:09Plaketa JNA J. B. Tito avtor. B.STANOJČIĆ

Plaketa koja se dodeluvala na vishiot oficerski korpus. Bakar i drvo....


3.500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

03 дек 19:35Mermer

.cena 600 DENARI. Хипократ.Сите доктори се колнат на негов начин


600 МКД
или предлог цена
Чаир / Скопје

Личности и скулптури

03 сеп 21:11'Mechka' skulptura gips CCCP

Stara skulptura donesena od togashniot cccp dim. 18 x 18cm. Tel. 070 ...


3.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

28 авг 20:18Skulptura

Se prodava SKULPTURA Cena po dogovor


420 €
или предлог цена
23 авг 14:00Скулптура ТЕАТАРСКИ МАСКИ

Скулптура ТЕАТАРСКИ МАСКИ изработена од месинг на мермерна основа


9.300 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Личности и скулптури

09 мај 10:43Sveti Nikola Sv.Nikola ikona

Prodavam 3D ikona rezbana vo kvalitetno bukovo drvo so likot na Sveti...


100 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Личности и скулптури

10 апр 09:05razni skulpturi

Izrabotuvam skulpturi od gips Vidi sliki Cena po dogovor


1 МКД
или предлог цена
Долнени / Прилеп

Личности и скулптури

16 дек 07:02Bozdogan

Drven bozdogan prodavam


1.500 МКД
или предлог цена
04 јул 19:49Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам