Цела Македонија
                   
104 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Sliki umetnicki

Рачно изработена абстрактна уметност. Цени од 400 до 800 денари. Ди...


400 МКД
или предлог цена
Битола

Сликарство

Денес 11:07се продаваат Вангел Наумовски, Васко Ташковски

се продаваат две монотипии од Вангел Наумовски, графика од Васко Ташк...


410 €
или предлог цена
Кавадарци

Сликарство

14 мај 12:29IKONA IKONI RACNA IZRABOTKA - ИКОНА ИКОНИ РАЧНА ИЗРАБОТКА

Рачна изработка на икони во Византиски стил, и фрескоживопис. Икон...


5.000 МКД
или предлог цена
Битола

Сликарство

11 мај 10:04sliki umetnicki слики на платно уметнички 076555887

076 555 887 tel 076 555 818 ili 071 750 366


2 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Сликарство

10 мај 13:43slikarski stafelaj - сликарски штафелаи

Штафелај кој лесно се ракува, идеален е и за почетници. Штафелајот им...


1.600 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Сликарство

06 мај 00:21Se prodavaat gobleni

Se prodavaat


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

05 мај 07:28Продавам фотоапарат Zenit E

Продавам фотоапарат Zenit E. Апаратот е како нов, доаѓа комплет со о...


1.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Сликарство

03 мај 13:20se prodavat

slikite se odrzani i se zdravi dimenzi 55 x75


5 МКД
или предлог цена
Прилеп

Сликарство

30 апр 09:30Убави девојки на платно

Прекрасни слики на платно за љубители на уметност 076-916-909


150 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Сликарство

29 апр 09:26Slika maslo na platno od cenet slikar od Beograd

Prodavam slika od akademski slikar Posebna i ceneta tehnika maslo na...


3 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

28 апр 22:24Prodavam Ikona umetnicko delo

Prpdavam Ikona umetnicko delo slikana od profesionalen slika...


1 €
или предлог цена
28 апр 03:51Уметничка слика

Сликите се во одлична состојба, се продаваат заради реновирање. Цен...


1.000 МКД
или предлог цена
Битола

Сликарство

26 апр 14:10STAFELAI NOVI

NOVI STAFELAI VO OGRANICENA KOLICINA


20 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Сликарство

21 апр 18:45SLIKA MONA LIZA

Maslo na platno 90sm na 110sm Ruskin umetnik Uvezena od Rusija Ce...


350 €
или предлог цена
17 апр 14:25Ivan Velkov

Crtez od slikar Ivan Velkov


200 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Сликарство

07 апр 20:35SLIKANJE/GRAVIRANJE NA MERMER : ZA SPOMENICI

GRAVIRANJE,SLIKANJE NA MERMER: MOZE ZA SPOMENICI I I DRUGI POTREBI.M...


1 МКД
или предлог цена
07 апр 20:07Дрвена слика за на ѕид со виолина

Preubava, kreativna 3D prikaz na muzicki instrumenti...


40 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

31 мар 18:27Vilerov goblen pastorala

Prodavam vilerov goblen pastorala dimenzii 100x70cm ,vramen vo unikat...


По Договор
или предлог цена
Прилеп

Сликарство

30 мар 10:50Ikoni racna izrabotka

Se izrabotuvaat ikoni po naracka,se rabotat so jajcana tehnika,zemjen...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

25 мар 14:38Umetnicki sliki

Se prodavat tri umetnicki sliki dve so ramki kompletni edna na platno


2.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Сликарство

20 мар 11:55Се продава Slika

Се продава Цена по договор


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

18 мар 16:17IKONI

Se izrabotuvaat ikoni po naracka,ikonite se rabotat so jajcana tehnik...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

15 мар 15:16Цртање/Декорирање

Цртање и уметничко разубавување на вашиот дом ( дневна собоа, спална ...


По Договор
или предлог цена
Битола

Сликарство

15 мар 12:45Foto aparat

Foto aparat antika zacuvan


200 €
или предлог цена
Битола

Сликарство

13 мар 21:37Prodavam gobleni

prodavam gobleni


1 €
или предлог цена
Тетово

Сликарство

06 мар 17:04Ikona Sveti Nikolaj

Se prodava ikona Sveti Nikolaj 20x30,izrabotena so jajcana tempera,ze...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

06 мар 16:27Sliki akryl na platno 50 x 60 cm

Sliki Acryl na platno 50 x 60 cm


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

05 мар 12:50Acril na platno 50 x 60 cm

Sliki acrylic na platno 50 x 60 cm


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

05 мар 12:47Acryl na platno 50 x 60 cm

Sliki acryl na platno


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

03 мар 12:23Slika Acril na platno 50x60

Slika Acril na platno


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Сликарство

02 мар 09:40Ikona se prodaba

Se prodava ikona na Presveta Bogorodica so Hristos izrabotena so jajc...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

23 фев 11:36Ikoni Presveta Bogorodica so Hristos

Se prodavaat ikoni vekje izraboteni so jajcana tehnika zemjeni pigmen...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

22 фев 18:42Prodavam stara lovgiska truba tel.077539739

Prodavam stara lovgiska truba stoela na kocija


100 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

22 фев 13:59Prodavam Vilerovi gobleni

Prodavam Vilerovi gobleni Cena po dogovor


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Сликарство

18 фев 15:28Canvas slika Pecatenje

Направете си уникатен декор со фотографија испечатена на памучен канв...


20 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Сликарство

15 фев 22:21Prodazba na original vilerovi gobleni

Оригинални вилерови гоблени рачно израбоteni по шема стари 45 години....


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Сликарство

15 фев 11:14MNOGU POVOLNO SE PRODAVA TRUPEC OD OREV

HITNO I MNOGU POVOLNO SE PRODAVA TRUPEC OD OREV PRESECEN PRED 3 MESEC...


160 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Сликарство

13 фев 16:14Ikoni,ikonostasi,krstovi

Se izrabotuvaat vizantiski ikoni po poracka.Ikonite se rabotat so jaj...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

11 фев 18:44IKONI

Se izrabotuvaat po naracka ikoni vizantiski.Ikonite se rabotat so jaj...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Сликарство

08 фев 10:52Уметничка слика

Стара чаршија Прилеп 1968г.


2 €
или предлог цена
07 фев 19:38Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам