Цела Македонија
                   
4683 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Baram majstor za slatki ( torta/torti )

Slatkara - pekara vo Skopje ima potreba od majstor za slatki, za pove...


40.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:01Промовирано

GRAND BURGER 2 NA RUZVELTOVA VRABOTUVA

GRAND BURGER 2 со локација на Рузвелтова , ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ за...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:00Промовирано

Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
Вчера 23:05Промовирано

Барам механичари

Барам механичари со работно искуство во механика на возила. Во серви...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 19:16работа во преноќиште

Преноќиште во Центар бара жена за работа. тел. 076 467 676


16.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 19:07Rabotnik za peralna

Se bara rabotnik so iskustvo.Peralnata se naogja vo CAIR na ul.Dgon K...


1.111 МКД
или предлог цена
Чаир / Скопје

Нудам работа

Денес 18:26Baram sofer i pomoznik za bekaton

Baram sofer za kombe da se vozi i da se pomaga na majstorite za bekat...


122 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 18:20  НОВ ОГЛАС

Legalno do EU papira

LEGALNO DO EU DOKUMENATA! -U PITANJU JE PREDUZETNICKA RADNJA U SLO...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 18:03  НОВ ОГЛАС

ЛЕВЕЛ 7 - ВРАБОТУВАЊЕ

ЛЕВЕЛ 7 - Агенција за недвижности поради креирање на тим за исполнува...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 17:37Baram pridruznicka za zaminuvanje vo stranstvo

Maz bara devojka za zaednicko zaminuvanje vo stranstvo, momentalno su...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Денес 17:22  НОВ ОГЛАС

Пари назад секој ден!

Факти за Lyconet Ние сме маркетинг агенција со цел да ги поддржиме л...


1 МКД
или предлог цена
- 90 % Попуст
10 МКД
Денес 17:15Devojki za rabota

Devojki od 16 do 30 god ako ste atraktivni sakate da bidete fotomodel...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 16:55RABOTA OD DOMA VIDEOPAY

LESNA RABOTA OD VASIOT KOMPJUTER.GLEDATE VIDEA NA YOU TUBE I ZA TOA S...


По Договор
или предлог цена
Неготино

Нудам работа

Денес 16:41Се бараат диспечери

ПроТранс Македонија има потреба од диспачери, искуство не е потребно ...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Нудам работа

Денес 16:21  НОВ ОГЛАС

Baram vozac za rabota vo Eu so C+E kategorii

Potreben e vozac so iskustvo za terminalska rabota vo De/Be/Nl/Fr S...


1 €
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Денес 16:05DISPATCHER ZA USA MARKET

Potrebni se dispeceri za flatbed USA market Iskustvo najmalce edna ...


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 15:53Solidna plata

Deniskofs-hunter doyglas bitola Nudi rabotno mesto -monter Za montaza...


28.000 МКД
или предлог цена
Денес 15:43PRIDRUZNICKA

se baraat dve devojki atraktivni poveke info na kirildimoski@yahoo.co...


300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:05Baram majstor za lisnato testo (burek/pecivo)

Pekara-slatkara vo Skopje ima potreba od majstor za lisnato testo. Za...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:01Baram majstor za slatki ( torta/torti )

Slatkara - pekara vo Skopje ima potreba od majstor za slatki, za pove...


40.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 14:01renomirana firma ima potreba od dvajca cuvari so licenca

renomirana firma ima potreba od eden cuvar so licenca za obezbeduvanj...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 14:00buregdzinica ima potreba od personal

buregdzinica KUKI imam potreba od prodavacka so rabotno iskustvo ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:50Rabota vo peralna

Baram rabotnik za vo peralna so oskustvo 1000 den do 18 h


10 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:40Licenca za apteka

Mr Farmacevt bara rabota I odstapuva Licenca. Goce


5 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 13:09  НОВ ОГЛАС

Baram sofer so poznavanje na Angliski jazik

Baram sofer so poznavanje na Angliski jazik, ve molam vaseto CV da bi...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:04VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


26.000 МКД
или предлог цена
Денес 13:00Хигиеничарка

Француска пекарница Пастел, поради проширување на обемот на работа, в...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG

Barame iskusni vozaci na kamioni so BG ili EU dokumenti * Relacija: ...


80 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Бараме вработени за палачинки и цедени сокови

КОНТАКТ: Владимир 071-900-160 е-маил: vlatko_daki@hotmail.com ЗА...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Se bara personal za hot vo Hr i Germanija

Se bara personal za sezonska rabota vo Hr i vo Germanija samo na ovoj...


8 €
или предлог цена
Денес 13:00Се бара механичар

Авто механичарски сервис има потреба од мајстор или помошник мајстор ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промотер

Трговско издавачка куќа, поради проширување бара: - 2 продавачки (...


20.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
Денес 13:00vozac so B kategorija

imame potreba od vozac so B kategorija za vozenje na kombe vo Makedo...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
Денес 13:00Потребна е собарка за Апартмани во Маџир Маало-Центар

Потребна е собарка за одржување на апартмани во Маџир Маало - Центар....


9.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Rabota od doma i vo pogon

Se barat radnici za rabota vo pogon i od doma za polnenje na farbi i ...


7 МКД
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Денес 13:00Kozmeticki salon vo Skopje bara personal

Kozmeticki salon vo Skopje bara personal za pola i celo rabotno vreme...


6 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Se bara higienicharka za oddrzhuvanje na apartmani !

Se bara higienicharka za oddrzhuvanje na apartmani , navozrast do 40 ...


24.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Vozac na sleper so poluprikolica

Фирмата МАЛИНКОВ-ШПЕД МБ ДООЕЛ Кавадарци објавува конкурс за следното...


50.000 МКД
или предлог цена
Кавадарци

Нудам работа

Денес 13:00Royal Burger VRABOTUVA !

Poradi zgolemen obem na rabota , Royal Burger vo DEBAR MAALO ima potr...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Baram opst rabotnik

Baram opst rabotnik, poveke info na tel.078441031


1 €
или предлог цена
Денес 13:00СТОЛАРИ, ПАКУВАЧИ, ШИВАЧИ

Заради зголемен обем на работа за извоз имаме потреба од квалификуван...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Страна 1 од 118

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам