Подкатегорија:
                   
32 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Часови по пијано, солфеж и теорија на музика

Се давват приватни часови по пијано, солфеж и теорија на музика. За п...


250 МКД
или предлог цена
Денес 13:52Casovi po piano klavir

Diplomiran muzicar so dolgogodisno iskustvo drzi casovi po piano (kla...


500 МКД
или предлог цена
Денес 10:47Часови за пијано

Приватни часови за пијано (теорија на музика, солфеж и инструмент хар...


500 МКД
или предлог цена
26 мај 13:03Часови по Хармонија, Контрапункт и Форми

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


600 МКД
или предлог цена
25 мај 18:20Часови по клавир

Професорка дипломирана на италијански конзерваториум и долгогодишно и...


600 МКД
или предлог цена
25 мај 18:19Часови по Солфеж и Теорија на музика

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


600 МКД
или предлог цена
25 мај 18:19Casovi po pijano

Приватни часови по пијано за деца (над 8 години) и возрасни, почетниц...


250 МКД
или предлог цена
21 мај 17:22Casovi po solfez i teorija na muzikata

Приватни часови по солфеж и теорија на музиката и За сите возрасти, п...


250 МКД
или предлог цена
21 мај 17:22Casovi po gitara

Brzo i efikasno izucuvanje na gitara. Za ovaa skola karakteristicno e...


450 МКД
или предлог цена
18 мај 13:40Часови по соло пеење ( Online )

Држам часови по соло пеење (online) за секаков тип на музика. Докол...


600 МКД
или предлог цена
12 мај 12:20Casovi Violina,solfez,peenje i teorija na muzika

Diplomiran muzicar drzi casovi po violina ,-klasika;starogadski;svet...


300 МКД
или предлог цена
13 апр 20:42Часови по естрадно пеење и клавијатури

Часови по пеење: - Народна музика - Забавна музика - Правилно д...


1 €
или предлог цена
03 апр 19:51Casovi po klavir

Davam casovi za klavir i sintisajzer


16 мар 14:42Casovi po pijano / часови по пијано

Casovi po pijano za deca kontakt-> 077 526 096


По Договор
или предлог цена
20 јан 13:00Часови по музика

Даваме часови по - Солфеж - Теорија на музика - Хармонија на музи...


06 дек 06:05ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО СОЛО - ПЕЕЊЕ, МУЗИЧКА ТЕОРИЈА И СОЛФЕЖ

Дипломиран музичар на одсек соло - пеење Давам приватни часови по: ...


500 МКД
или предлог цена
27 ное 13:00Online часови за пијано, теорија на музика и солфеж

Приватни часови за пијано, теорија на музика и солфеж. Часовите тр...


500 МКД
или предлог цена
05 јул 21:23ПРИВАТНИ ЧАСОВИ ПО СОЛО - ПЕЕЊЕ, МУЗИЧКА ТЕОРИЈА И СОЛФЕЖ

Дипломиран музичар на одсек соло - пеење Давам приватни часови по: ...


500 МКД
или предлог цена
02 мај 14:59Casovi za piano

Davam casovi za piano. -Klasicno svirenje so noti. -Pocetno svirenj...


300 МКД
или предлог цена
22 сеп 21:41Casovi za gitara I peenje

Davam privatni casovi za gitara I peenje -Klasicno svirenje so noti....


300 МКД
или предлог цена
22 сеп 21:41Математика од 6(шесто)до 9(девето)одд.

Математика за ученици од6(шесто)до 9(девето)одделение во Вашиот дом,...


300 МКД
или предлог цена
25 авг 14:03Онлајн часови по гитара/Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


26 мар 17:34Онлајн часови по гитара /Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


450 МКД
или предлог цена
26 мар 17:34Онлајн часови по гитара/Online casovi po gitara

https://casovipogitara.wixsite.com/casovipogitara • Онлајн часови ...


26 мар 17:34Часови по Хармоника и Синтисајзер

Часови по Хармоника, Пјано и Синтисајзер комбинирано со компјутерска ...


15 €
или предлог цена
31 јан 14:12Приватни часови по пијано. солфеж и теорија на музика

Приватни, индивидуални часови по Пијано, Солфеж и Теорија на музика. ...


22 окт 14:46Casovi po pijano i muzicki predmeti

Приватни часови по пијано, солфеж, теорија на музиката, хармонија и о...


250 МКД
или предлог цена
25 јун 02:21Часови по Клавир-Пијано, Тапани, Гитара, Пеење

Научете музички инструмент. Пијано, Гитара, Тапани... Научете да п...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Casovi po Klavir-Pijano, Tapani, Gitara, Peenje

Naucete muzicki instrument. Pijano, Gitara, Tapani... Naucete da pe...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Muzicko uciliste CUSI "Vrutok" - Skopje

Naucete muzicki instrument. Pijano, Gitara, Tapani... Naucete da pe...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Музичко училиште ЦУСИ "Вруток" - Скопје

Научете музички инструмент. Пијано, Гитара, Тапани... Научете да п...


1 МКД
или предлог цена
19 мај 10:17Часови по флејта

Приватни часови по флејта за сите возрасти, почетници и напредни. Час...


400 МКД
или предлог цена
29 сеп 15:29Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам