Цела Македонија
                   
114 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

EXTRA socuvana detska zimska jakna

Kozna detska jakna"Zara" so krzno Epten socuvana 800 den Maska jak...


800 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за момчиња

Вчера 19:07ADIDAS TRENERKI ORIGINAL VELICINA 164 sm Za 13,14 i 15 God.

Adidas trenerki original komplet kupeni 6000 denari velicina za dete ...


1.500 МКД
или предлог цена
Вчера 00:21Се продава машка црна кожна јакна

Се продава машка кожна црна јакна исто како нова , еднаш само носена....


2.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

22 мар 09:00ZARA elece

ZARA BOYS elece za 9-10god 2 pati obleceno kako novo


1.200 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

21 мар 13:54Jakna so eleche

Se prodava esensko/proletna jakna so eleche, golemina 8-9 godini (128...


1.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

19 мар 08:09Detska zimska jakna

Se prodava detska mashka zimska jakna, gjubretarac, za 4-5 godini i v...


1.500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

18 мар 14:09Zimska jakna

Se prodava detska mashka zimska jakna za 9 godini i visina 134 cm so ...


1.300 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

18 мар 14:09Тренерки

Тренерки "Македонија" одговараат за возраст 6,7 години...цена: 500 де...


500 МКД
или предлог цена
Илинден / Скопје

Облека за момчиња

17 мар 09:33DETSKA JAKNA PALTO VODOOTPORNO broj 128 golemina 8 godini

Se prodava mashka Detska jakna, palto, NORTHVILLE kupena 45 evra, vod...


700 МКД
или предлог цена
15 мар 09:09Квалитетна бебешка и детска гардероба поволно

Се продава бебешка и детска гардероба од Турски брендови: Tongs Bebet...


1 €
или предлог цена
12 мар 20:19Novi Orginal Golmanski rakavici

Prodazba na novi orginal golmanski rakavici Puma i adidas Cena od 1...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

11 мар 09:56Две детски маички СО ЕТИКЕТА WAIKIKI (104-110cm и 146-152cm)

Продавам две неискористени нови детски маички со етикета од WAIKIKI. ...


150 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за момчиња

06 мар 09:07Јакни

Продавам јакни Теранова и вајкики машки детска 300 ден. Скопје 070/2...


300 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

05 мар 08:57Jakna za skijanje za 150-160cm

Odgovara za visina 150-160cm


1.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

04 мар 16:05Brugi detski ski pantaloni (3/4 godini)

Se prodavaat Brugi detski ski pantaloni za 3/4 godini (98/104). C...


2.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

03 мар 08:36Detska Zimska Jakna - Killtec (3/4 godini)

Detska zimska jakna Killtec, golemina 98/104 ili 3/4 godini. Cena ...


1.500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

03 мар 08:35DETSKO PALTO JAKNA ZARA broj 104 Esensko

Se prodava palto novo staveno 3-4 pati, bez fleki ili kinato! Paltot...


500 МКД
или предлог цена
02 мар 20:47DETSKA JAKNA PALTO ESENSKO VODOOTPORNO 128 golemina 8 godin

Se prodava mashka Detska jakna, palto, NORTHVILLE kupena 45 evra, vod...


700 МКД
или предлог цена
02 мар 20:47Памучни МАИЦИ MAICI од висок квалитет

РАСПОЛАГАМЕ СО КФАЛИТЕТНИ МАИЦИ, ВЕЛИЧИНИТЕ СЕ ПО ЕВРПОСКИ СТАНДАРТИ...


199 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

28 фев 17:18Кошула Бенетон

Продавам детска машка кошула, како нова. Големина за дете 12-13 годин...


350 МКД
или предлог цена
28 фев 15:35Maska esenska jakna 9/10 godinsna vozrast

Esenska maska jakna mnogu komforna lesna suskavec odlicna. Tel kontak...


500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

28 фев 10:56Maska jakna za 8/9godisna vozlast malku nosena

Jakna zimska so topla potstava za8/9 godini maslinasto zelena Edna se...


500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

28 фев 10:53PIZAMI

DETSKI ZIMSKI PIZAMI OD KVALITETEN MEK I LESEN MATERIJAL.


700 МКД
или предлог цена
27 фев 11:37jakna detska jakna

se prodavaat 5 detski jakni..NOVI... 6god PLAVA OSTANATI USTE 2....


600 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за момчиња

22 фев 12:47Novi farmerki golemina 110 3/4 god

Se prodavaat novi farmerki golemina 110 3/4 god nekoristeni so etiket...


850 МКД
или предлог цена
21 фев 18:59Jakna za momče 146(8-10)

Ubava, lesna, topla, kvalitetna zimska jakna za momče Golemina 146(1...


800 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

17 фев 10:21АДИДАС, НАЈК, ВАНС

Продавам блузи со кратки ракави АДИДАС, НАЈК, ВАНС


500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за момчиња

13 фев 22:11NIKE AIR JORDAN JAKNA DETSKA

Jaknata e za vozrast 10-12 god ili 140-152cm kupena e od Sport M ne e...


2.500 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

12 фев 18:09MONTKA- NIKE(BUKVALNO NOVA)ORIGINAL!

Se prodava bukvalno nova jakna- Montka-NIKE ORIGINALNA(SPORT M)128-13...


2.500 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

01 фев 19:37Skafander Jakna Pantaloni

Kvalitetna brend zimska obleka, Skijacki pantaloni, skijacka Jakna, Z...


1 МКД
или предлог цена
31 јан 10:04Zimska jakna za momče 146(8-10)

Ubava, lesna, topla, kvalitetna zimska jakna za momče Golemina 146(1...


800 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

26 јан 23:39MASKI SKI TERMO ELEK, 12Y

Ski Maski elek, vo odlicna sostojba, odgovara za momce od 10-12god.. ...


900 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

26 јан 23:33Prodavam dvodeln skijacki komplet

Prodavam dvodelen skijacki komplet za 12 godini 2000 den tel.070/23...


2.000 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за момчиња

26 јан 22:15Detska zimska jakna Waikiki montka

Detska jakna za momcinja waikiki odlicno socuvana za vozrast 10-11 go...


800 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Облека за момчиња

26 јан 19:38Detski pantaloni za dozd, 8-9god, 128-134cm

Шушкави панталони за дожд, може и за снег (преку тренерки или термо п...


400 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

19 јан 13:13Detski ski pantaloni H&M, 2-3god, 96cm

Детски ски панталони H&M. Многу малку носени, очувани.


600 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за момчиња

19 јан 13:12Zimska Jakna germanski kvalitet br 152(11-12)

Ubava jakna za momče, nošena, no ne mnogu, vo odlicna stostojba. Kup...


1.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

13 јан 19:30Maski termo dukseri br.134(8-10god.)

Tri termo duksa za momce golemina 134, ili voozrast od 8-10god) Kval...


1.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Облека за момчиња

12 јан 20:43Decki skafanderi

Decki skafanderi Goldmine 152 Eden 1000 den. Broj za kontakt 0752...


1.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за момчиња

25 дек 12:09Zimska detska jakna XL

Skoro nova Nosena nekolku pati Cena po dogovor Tel.079-351-709 ...


По Договор
или предлог цена
25 дек 10:34Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам