Цела Македонија
                   
89 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

fustan 450 den

fustan oblecen za letna svadba ednas


450 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

Денес 13:57  НОВ ОГЛАС

KOZNA JAKNA GUESS-USA

Se prodava skoro nova kozna jakna za devojce ,marka GEUSS,original d...


800 МКД
или предлог цена
- 11 % Попуст
900 МКД
Денес 11:38Brendirana garderoba od novorodence do 14god

Brendirana garderoba kako nova za site vozrasti, pa i za majkite po n...


100 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

Денес 10:48  НОВ ОГЛАС

Benetton fustance 7/8

Benetton фустанче за 7/8 години. Горен дел полиестер, постава од паму...


1.250 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

Вчера 08:53Skafander Nov Zenski 3-6 g.

Se prodava novo (so etiketa) skafanderce za devojcinja od 3 do 5-6 go...


По Договор
или предлог цена
13 мај 23:12Novi detski Ski pantoloni, vidootporni

Prodavam novi detski SKI pantoloni od brendot BodyGuard, golemi a 110...


800 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Облека за девојчиња

10 мај 23:56dizajnerski fustan od tehn.fakultet

plav so racno sieni skolki, br 36, 38


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

04 мај 08:04dizajnerski fustan od tehn.fakultet

bordo so aplikacii. br 36


1.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

04 мај 08:04dizajnerski fustan od tehn.fakultet

dizajnerski fustan od tehn.fakultet, br 36


1.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

04 мај 08:02rozev dizajnerski fustan

rozev dizajnerski fustan,raboten za revija na tehn. fakultet, br 36


800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

04 мај 07:54dizajnerski fustan, praven za tehn.fakultet

dizajnerski fustan, praven za tehn.fakultet, 36 broj


1.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

04 мај 07:52jakna za skijanje

malku koristena jakna FIREFLY za skijanje bez tragi na koristenje


1.700 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

29 апр 17:29Detska jakna

10 god


950 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Облека за девојчиња

15 апр 13:58Prodavan novi farmerski so likra, br 38

Prodavan novi farmerski so likra br 38…400 denari… 076-60-77-12


400 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

12 апр 12:48Nov komplet waikiki

Komplet za devojce nov so etiketi od waikiki Povelete,za info pisete...


500 МКД
или предлог цена
09 апр 11:24Chicco kaputce 104

Детско женско волнено палто. Величина 104, но комотно е може да се но...


1.800 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:01Zimska jakna - bundicka 6/7 god

Бундичка елегантна, со качулка од домашно производство за извоз. Носе...


800 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:01Zimska jakna 8/9 god

Јакна водоотпорна , како гумирана за 8/9/10 години зависно од растот ...


400 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:01M&S lila prolet/esen jakna5/ 6 god.

Пролетнo - есенска јакна. Од Marks & Spencer, високо квалитетна, не п...


1.200 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:01Zimska jakna M&S 5-6 godini

Розева зимска јакна. Величина 110-116 . Од брендот Marks & Spencer. Ј...


1.250 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:00Zara jakna 9/10 god

Многу добра јакна на Зара за 9/10 години. Поставвена е со памучна пос...


1.200 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:00Lisa Rose mantilce 7/8 god

Водоотпорено мантилче од марката Lisa Rose. Величина за 7-8 години. И...


899 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:00Zara jakna 6 god.

Детска јакна имитација на превртена кожа. Велична 116 цм. Бренд Zara....


1.200 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

08 апр 13:00Jaknicka

Se prodava jaknicka za devojce 7-10god mnogu topla i mnogu zdrava jak...


900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 19:41BENETON jaknicka nova

Za devojce 8-9god jaknicka Beneton crna tel 070733773


800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 19:40Suknja nova 10god

Nova suknjicka ne e nosena za 10 god Tel 070733773


450 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 19:39Jaknicka ptoletna 10-11g

Proletna jaknicka za devojce 10-11god. Tel 070733773


800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 19:39Jasmin kostim za 1vi April - Disney

Se prodava originalen Disney Jasmin kostim, 3-4 godini (98-104cm), ob...


600 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 16:46Princeza kostim za 1vi April - DIsney

Se prodava originalen Disney kostim Princeza za 2-3 godini (92-98 cm)...


600 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Облека за девојчиња

30 мар 16:46ZARA zimska jakna za devojce, broj 134, 8-10 godini

Prodavam ZARA zimska jakna za devojce, broj 134, odgovara na devojcin...


15 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

29 мар 15:30Doteruvacko fustance za devojce

Se prodava zlatno doteruvacko fustance za devojce 4 godini (98-104cm)...


400 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Облека за девојчиња

29 мар 11:22Skafander za devojce

Detski skafander za devojce 3god-4god


300 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Облека за девојчиња

20 мар 17:13детски елечиња вел.110 и вел.128

Детски елечиња, речиси нови, квалитетни вел. 110 и вел.128.


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

20 мар 08:15зимска јакна

Нова со етикета, црвена, јакна за девојче.


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

20 мар 08:14детски ски панталони вел.110 и вел.134

Детски ски панталони, темно сини, речиси нови, квалитетни, вел. 4-5 т...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Облека за девојчиња

12 мар 09:12Jakna jaknicka debel skaj 8ca za devojce 4 5 6 7 godinki

Jakna jaknicka debel skaj 8ca za devojce 4 5 6 7 godinki


1.000 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Облека за девојчиња

06 мар 15:16Obleka za devojce, dimenzii I modeli vo sliki

Cena po dogovor pisete mi na viber za model pustame plus sliki. Nema...


По Договор
или предлог цена
04 мар 22:17Obleka za devojce, golemina I modeli na sliki

Cena po dogovor, Oblekata e zacuvana kako nova. Nema izmami , sl...


По Договор
или предлог цена
04 мар 22:17NOVA Detska zimska Ski 10K jakna 10 do 12 godini br 152

Se PRODAVA NOVA SO ETIKETA VODOOTPORNA zimska detska ski jakna, kupen...


2.800 МКД
или предлог цена
01 мар 15:48Ice Peak skafander ski kombilizon

Skafanderot e nekolku pati oblecen i e kako nov . broj 120/4-5 god...


1.500 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Облека за девојчиња

27 фев 15:23Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам