Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
483 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

ПРОДАВАМ СИНТЕСАЈЗЕР ЈАМАХА

се продава детски синтисајзер YAMAHA скоро некористен, како нов. c...


1 €
или предлог цена
Вчера 18:49Ronald E70 Aranger

Ronald E70 Aranger so midi to usb konekcija Za Pc. Vo odlicna sost...


250 €
или предлог цена
Вчера 17:50Sintisaizer / saizer KORG PA3X staklo sostojba

Prodavam Sintisaizer / saizer KORG PA3х vo besprekorna sostoiba. -25...


1.450 €
или предлог цена
Вчера 16:45Korg PA 4

Nov...koristen vo domasni uslovi


1 €
или предлог цена
Вчера 14:04Roland DP-10 sustain half-pedal

Nova voopshto nekoristena pedala.


3.990 МКД
или предлог цена
05 јун 21:40SINTISAYZER CD--30 GENERAL MUZIK

Mnogu malce koristen --kako nov --so FLOPY 5 oktavi --golemi dirki -...


8.000 МКД
или предлог цена
03 јун 22:53SINTISAJZER PSR 510

POTPOLNO ISPRAVEN, MALKU KORISTEN, MNOGU SOCUVAN


300 €
или предлог цена
03 јун 11:12Korg PA1X 61

So torbica


По Договор
или предлог цена
02 јун 11:45Prodavam pianino LINA

Prodavam pianino LINA. Poteklo: Slovenija. Cena 1000 evra.


1.000 €
или предлог цена
02 јун 07:32Roland Fantom G6 FABRIKA

Prodavam Fantom G6, ODLICNO SOCUVAN, nikogas ne e sviren po svirki, k...


1.600 €
или предлог цена
01 јун 18:05Modularni Sintisajzeri

Izrabotuvam modularni sintisajzeri po naracka , do sega imam napraven...


1 €
или предлог цена
01 јун 07:56Moog VCF

Moog VCF 24dB LPF vo 4U format ,moja izrabotka ,poveke na http://synt...


2.200 МКД
или предлог цена
01 јун 07:56sajzer

dobro socuvan moze zamena za skuter


1 €
или предлог цена
01 јун 07:52Technics KN3000 Arandzer

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojna od stranstvo donesen,Arandzer so ...


450 €
или предлог цена
31 мај 23:07KORG TRITON SAMPLER

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojba od stranstvo donesen,Ne e sviren ...


450 €
или предлог цена
31 мај 23:07Sintisajzer/Sajzer

Se prodava KORG is40 Spremen so boi i ritmovi


200 €
или предлог цена
- 9 % Попуст
220 €
31 мај 18:11Technics AX7 sintisajzer

Prodavam Technics AX7 vintage sintisajzer sviren nwkolku pati po doma...


200 €
или предлог цена
31 мај 17:02Пијано Чаика Pijano

Се продава пијано Чаика во одлична состојба


750 €
или предлог цена
31 мај 14:38Sintisajzer -Sajzer

Nov Sintisajzer vo kutija, ne sviren voopsto,Odlicen za pocetnici, 61...


9.500 МКД
или предлог цена
31 мај 11:50Piano Petrof/ Pianino model 115

Piano Petrof model 115, odlicen nadvoreshen dizajn, angliska mehanika...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:29PETROF 115 bela bona visok jaj

Piano Petrof model 115, izvedba na bel poliester visok sjaj, odlicen ...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:25Petrof P 118 R1 Rococo

Novo Piano PETROF P 118 R1 Rococo, odlicen nadvoreshen dizajn, anglis...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:21Petrof model 125 Opera Piano Centre

Piano Petrof model 125 - naj dobrata izvedba na Petrof vo nivnoto 170...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:16Yamaha C108

Piano Yamaha model C108, odlicen nadvoreshen dizajn, angliska mehanik...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:12Kawai CE-11

Se prodava pianino Kawai CE11 kako novo, vo perfektna sotojba. Kon ...


1 €
или предлог цена
31 мај 10:03YAMAHA EP-1 volume/expression pedal

Prodavam YAMAHA EP-1 volume/expression pedala za Yamaha klavijaturi s...


1.500 МКД
или предлог цена
30 мај 20:00TOM 1501

Prodavam mnogu redok Sovetski analogen sintisajzer TOM 1501. "Mrsen" ...


500 €
или предлог цена
30 мај 19:59ELEKTRONIKA EM-26 synth/vocoder

Najretkiot analogen sovetski synth/vocoder Elektronika EM-26 se proda...


300 €
или предлог цена
30 мај 19:59SE PRODAVAS ROLAND E-96

SE PRODAVA SINTISAJZER ROLAND E-96 +FLOPI RITMOVI ZA (NARODNA ...


1 €
или предлог цена
30 мај 17:09kuferi za sajzer

prodavam kufer za sajzer idealni za korg serija od tipot korg le korg...


40 €
или предлог цена
30 мај 16:14Yamaha PSR 550

Sentisajzerot e skoro nov ide so nego komplet stalka, adapter za pove...


300 €
или предлог цена
30 мај 15:42SE PRODAVA SINTISAJZER NOV NEOTPAKUVAN

SE PRODAVA SINTISAJZER NOV NEOTPAKUVAN 61 dirka 1500 denari 075248...


1.500 МКД
или предлог цена
30 мај 11:47Stalka za Sintisajzer so trkala

stalkata e napaena od orginalen stalak staticen modificirana so trkala


По Договор
или предлог цена
29 мај 14:49Korg pa 600

Prodavam korg pa 600 maksimalno socuvan. So sajzerot go imam original...


800 €
или предлог цена
27 мај 21:16Se prodava korg x 5d

Se prodava korg x5d socuvan kako nov so nov kufer Moze zamena za z...


300 €
или предлог цена
27 мај 10:02SINTISAYZER MS 999-A

Kompletno ispraven 4 oktavi --mali dirki vgradeni zvucnici---adap...


2.200 МКД
или предлог цена
- 4 % Попуст
2.300 МКД
25 мај 23:01prodavam Ketron Audya

prodavam Ketron Audya 76, Top aranzer, nema podobar na pazarot !!! ce...


По Договор
или предлог цена
25 мај 10:58Baram Yamaha Clavinova CVP 605

Baram Cvp 605 i 503 Da bide vo dobra sostojba Telefon za konktakt ...


1 €
или предлог цена
25 мај 07:52YAMAHA PSR 640

Mnogu malku koristen Socuvan kako Nov, so original adapter I 1 flopi...


320 €
или предлог цена
24 мај 06:35Torbici-futroli za sajzeri i mikseti

Se prodava Novi Torbici za dynacord powermate 3-1000/1600, i Sintisaj...


1 €
или предлог цена
22 мај 14:25Страна 1 од 13

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам