Цела Македонија
                   
188 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Mixer Mikseta ,Relop Digital Jockey

Prodavam mixer traktor Relop Digital Jockey Doneseno od austria i mno...


100 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

Денес 12:41Roland SP-404MKII

Roland SP samplers are the bona fide kings of performance-based beatm...


35.900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

Вчера 16:46Prodavam kontroler

Prodavam kontroler pioneer ddj flx6 mnogu malku koristen so kufer za ...


36.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

Вчера 10:00Technics redenka

Mnogu sacuvana technics redenka


20.000 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

05 јун 16:45Jbl Mikseta Pojacalo Dj

Prodavam mikseta od Saundcraft so 2 kombinaci na isto vreme i mnogu d...


850 €
или предлог цена
- 6 % Попуст
900 €
Струга

ДЈ Опрема

05 јун 14:37JBSYSTEMS 6 mikseta, BEHRINGER cx 2300 i YAMAHA eq-70 equal.

super mikseta,odlično začuvana i se funkcionira,vo Evropa se prodava ...


6.900 МКД
или предлог цена
- 8 % Попуст
7.500 МКД
Прилеп

ДЈ Опрема

04 јун 08:33Se Prodava Zelen Laser so figuri za igroteki kafici i dr

Se prodava nov Zelen Laser so figuri koi se menuvaat se mestat da se ...


700 МКД
или предлог цена
Свети Николе

ДЈ Опрема

03 јун 12:20Prodavam Pioneer CDJ 800 MK 2

Prodavam pioneer cdj 800 mk2 ispravni sochuvani 2 komada 450e.


450 €
или предлог цена
Чучер Сандево / Скопје

ДЈ Опрема

03 јун 10:14Mikseta so pojacalo i zvucnici

Komplet mikseta so dve dekli, i pojacalo, malku koristeni, kupeni 300...


600 €
или предлог цена
- 14 % Попуст
700 €
Бутел / Скопје

ДЈ Опрема

02 јун 22:23Allen & Heath Xone 4D + flight case

Се продава миксета/контролер во одлична состојба комплет со кутија. ...


46.000 МКД
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

02 јун 19:20Reloop RP8000 mk1 x2 i Rane TTM 57SL

Se prodavaat 2 gramofoni Reloop RP8000mk1 vo odlicna sostojba, se fun...


350 €
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

02 јун 17:57Native Instruments Audio 10 zvucna karta

Заради обнова на опрема се продава Traktor Audio 10 звучна карта, одл...


12.000 МКД
или предлог цена
- 8 % Попуст
13.000 МКД
01 јун 11:34Mikseta Wharfedale Pro R - 200

Mikseta, skoro nova, negrebnata, mnogu malku koristena vo domasni usl...


1 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

ДЈ Опрема

31 мај 19:21Mikseta Power Dynamics PDM L605

Mikseta, skoro nova, negrebnata, mnogu malku koristena vo domasni usl...


1 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

ДЈ Опрема

31 мај 19:21Reloop Germany Touch DJ Controller

Prodavam DJ Controller Reloop Touch, vo perfektna sostojba, so licenc...


400 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

29 мај 17:49NUMARK DXM 01

Две во едно, работи и како обична двоканална миксета и како дигитална...


129 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

28 мај 18:27SONY Безжични слишалки

SONY MDR-RF855RK WIRELESS, Безжични слушалки со сопствен трансмитер н...


3.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

28 мај 09:38Сервис на звучници !

Изработка на намотки, калеми за свртници, замена на амортизери, центр...


1 €
или предлог цена
Велес

ДЈ Опрема

26 мај 02:04CD Pleeri PIONEER CDJ 100

Se prodavaat CD Pleeri PIONEER CDJ 100 vo ispravna sostojba. Konta...


160 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

23 мај 11:56Pioneer CMX-3000 — profesionale CD pleer

Pleerot e bukvalno nov,koristen edvaj 3-4 meseci i toa amaterski vo d...


230 €
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

23 мај 11:07DJ Laser Led Light Show, Remote – Диско Светло ДЏ

ℹ️ Светлото има разни ефекти: Ласер, Ѕвездено Небо, Позадинска Лед Бо...


5.000 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

23 мај 03:59JBL KP6012 1200 W8 Ohm

Se prodavaat Novi 0h svireni, 4 x JBL KP6012 1200 W8 Ohm, so drzaci z...


1.500 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

22 мај 18:57mixeta

prodavam mixeta


60 €
или предлог цена
Желино / Тетово

ДЈ Опрема

20 мај 20:02BEHRINGER B-CONTROL DEEJAY

Se prodava nova Mixeta BEHRINGER B-CONTROL DEEJAY BCD3000 DJ mixer -...


50 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

20 мај 12:31DDJ FLX4

Донесен е до швајцарија користен е многу малку само 3 месеци немам...


26.000 МКД
или предлог цена
Радовиш

ДЈ Опрема

19 мај 12:58Profesionalni Kabli Pinovi RCA za DJ Diskoteka Kafic

Profesionalni audio kabli - germanski kvalitet. Moze dolzina i komb...


300 МКД
или предлог цена
17 мај 09:23izdavam ozvucuvanje DINAKORD

izdavam ozvucuvanje za restorani , cena po dogovor


50 €
или предлог цена
Гостивар

ДЈ Опрема

10 мај 18:50Zvucnici JBL Selenium 15" visokotonci Alien

Kontakt samo na Viber! Selenium 15ki cena 100e par Alien visoki c...


100 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

07 мај 12:25Novation twitch Serato PRO Dj controller

Novation twitch Dj pro controller Serato DJ pro licenced Work with...


11.500 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

05 мај 15:39Disko efekt led moving head

Prodavam novi led moving head disko efekti dmx ili samostojni na zvu...


90 €
или предлог цена
Свети Николе

ДЈ Опрема

04 мај 20:46Roli Lightpad Block

Правете битови на начин кој никогаш порано не бил возможен. Многу мал...


41 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

04 мај 18:25Reloop RMX40dsp

Odlican DJ mixer Reloop RMX-40-dsp , potpuno ispravan. bez zamena, sl...


150 €
или предлог цена
Старо Нагоричане / Куманово

ДЈ Опрема

29 апр 21:07Allen &Heath Xone42

Allen &Heath Xone42 Dj mixer u stanju vidljivom na originalnim fotogr...


430 €
или предлог цена
Старо Нагоричане / Куманово

ДЈ Опрема

29 апр 21:06PIONEER DJ OPREMA KOTROLER MIKSETA GRAMOFON - ZEC

Zastapnik za PIONEER DJ , Pioneer AUDIO i Pioneer AVTO audio za R Mak...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

29 апр 19:54Numark Dj IO

Prodavam nov Numark Dj IO voopsto ne koristen.


120 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

18 апр 19:20Грамафони Numark TT500 / Миксета DJ TECH DIF 1-S

Продавам грамафони Numark TT500 во одлична состојба 9/10, без игла и ...


69 €
или предлог цена
Прилеп

ДЈ Опрема

13 апр 21:34CD drzac metalen

Drzac za cd metalen 1.000 den . i 100 kom plasticni na sklopuvanje 10...


1.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

11 апр 19:58Traktor D2 native instruments DJ controller

Se pordava Traktor D2 Malce koristen Nov e 15990den.


160 €
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

08 апр 20:54Numark Mixtrack Pro

Virtual DJ i Traktor controller


1 €
или предлог цена
Струга

ДЈ Опрема

08 апр 12:13DJ Slusalki / Headphones PIONEER HDJ 1000

Prodavam DJ slusalki PIONEER HDJ 1000 Slusalkite se originalni i i...


55 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

04 апр 14:04Страна 1 од 5

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам