Скопје Центар
                   
1281 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Prodavacka za vo pekara

Pekara "Eat Station" vo centarot na Skopje, ima potreba od prodavacka...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:16Готвач/ка и келнер/ка

Имаме потреба од еден готвач/ка и еден келнер/ка за во ресторан во Де...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Cafe Bar "SECTOR6" ima potreba od KELNERKI!

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Сkопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Се бара салатерка

Угостителски објект во Центар -Плаза де Торос има потреба од салатерк...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 12:29  НОВ ОГЛАС

Пица Мајстор

Ресторан во Центар, Плаза де Торос, има потреба од пица мајстор со ра...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 12:25Se baraat kelneri i sankeri

Угостителски објект на Кеј, Плаза де Торос, има потреба од келнери и ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 12:25Кaфе бар "SECTOR6" има потреба од Келнерки

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Скопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 12:16Се нуди работа

Потребен е женски персонал со познавање работа во сендвичара. Може и...


1.000.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 07:41Ресторан Антица има потреба од работници

Се бара келнер, готвач и помошник во кујна Тел. за контакт: 078/445-4...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 22:11Vozac,C-kat, Skopje-MK, nokjna smena

Tura 2.000 den


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:21  НОВ ОГЛАС

SE BARA MAJSTOR PLOCKAR

Seriozna firma od Skopje ima potreba od majstor plockar,nudime odlicn...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:01Пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:19Помошник слаткар/ка

Го прошируваме тимот со ентузијасти кои сакаат да научат како да подг...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:19Rabota vo Crna Gora gradeznistvo

Se bara so iskustvo : 1. Gradezen ili Arhitektonski inzenjer-Rakov...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:56Se bara zena za rabota vo kujna vo restoran

Се бара жена за работа во кујна во ресторан. Ресторанот се наоѓа во Д...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:37Se bara kelner/ka

Se bara rabotna pozicija kelner za vo ugostitelski objekt vo Debar Ma...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:37Се бара Помошник Готвач и Салатер

Угостителски објект - Lounge Bar Kantina има отворена работна позициј...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Potreben Vozac so E kat so Bg dok

Potreben e vozac so E kategorija Potrebno Bg dokumenti Swedska -No...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:29Pomosnik gotvac.

Se bara zenska osoba kako pomosnik gotvac vo kujna vo Gostilnica Gurm...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 окт 19:22STREET PUB

Se bara personal za rabota vo novo otvoren PUB


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 окт 13:23ISPORAKA NA SENDVICI=900DEN+OBROK!

Fast food GIRO BEKO ima potreba od mladi decki so iskustvo vo isporak...


900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 окт 10:53CASH BACK Biznis-Zasteda..

Bizniz mnogu uspesen 100% siguren 0% RIZIK..50 ZEMJI DOSTAPEN FUNKC...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 окт 08:36Lotarija za Zelena karta za SAD

Prijavuvanje za Lotarija za zelena karta za SAD od 5 ti oktomvri do 8...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 21:18Vrabotuvanje Vodoinstalatet

Vrabotuvame vodoinstalateri so rabotno iskustvo za rabota vo Skopje i...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 18:11Baram majstor za pecivo

Se bara majstor za pecivo Za poveke info javete se.


21.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 18:04Svedska transportna firma ima potreba od vozaci

Transportna firma so sedishte vo Bugarija ima potreba od vozaci So ...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 16:30SE BARAAT VRABOTENI ZA VO SENDVICARA

Sendvicara GOODNEST ima potreba od vraboteni so ili bes iskustvo Kon...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 15:34BY THE WAY caffe

BY THE WAY caffe (lokacija Kisela Voda) ima potreba od sanker/konobar...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 14:33Se bara sofer za vo krugot na klinicki centar skopje

Se bara sofer za vo krugot na klinicki centar majka tereza !! Rabota...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 14:22Vozac na cisterna so ADR

Se bara vozac na cisterna so ADR sertifikat, katergorii C i E, se voz...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 13:08Диспонирање на возила

Транспортна фирма има потреба од вработен за диспонирање на возила в...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 11:37Se bara pomosnik za vo kujna

Gostilnica ima potreba od pomosnik vo kujna, i salater- sadomijach.


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 11:30Kerkohet Puntor Per Mishtore .Se bara Rabotnik za Mesara

Kerkohet Puntor per Mishtore te interesuarit duhet te ken njohuri.per...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 09:00Se bara plockar i pomosnik

Seriozna firma ima potreba od iskusen majstor i pomosnik plockar,nudi...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 06:55Се бара личност за чистење на 2 стана/апартмана спроти влада

Се бара хигиеничар/хигиеничарка (чистач/чистачка) кој/која би чистела...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 06:00Барам работници за во Австрија

Нудам повише видови на работа во Германија со Европски документи ( Бу...


999 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 сеп 00:29Помошник пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 23:38Се бараат возачи на камиони - Мерцедес Бремен Германија

Драги колеги, за нашата компанија бараме возачи на камиони со CE ка...


2.400 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 19:53Anketari za telefonski anketi

Se baraat anketari za telefonski anketi. Rabotnoto vreme e od 14 do...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:25готвач

Ресторан во центар бара готвач со искуство.Телефон за контакт 070-311...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:07Страна 1 од 33

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам