69 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Barame elektricar vo EKO SOLAR

ЕКО СОЛАР има потреба од електричар. Рокот е до 1 Декември. Платата к...


30.000 МКД
или предлог цена
Вчера 19:20Бараме електричар во ЕКО СОЛАР Штип

ЕКО СОЛАР има потреба од електрo техничар со искуство. Платата која ј...


30.000 МКД
или предлог цена
27 ное 20:00VOZAC SO E KATEGORIJA

Baram vozac so E kategorija za megunaroden transport INF NA 078 522 3...


123 МКД
или предлог цена
25 ное 13:42Se baraat sorabotnici stranska kompanija

Multilevel marketing odlicna zarabotka rabota online poradi pandemija...


По Договор
или предлог цена
23 ное 15:08Потребен возач за Меѓународен транспорт

Потребен е возач за меѓународен транспорт. Возачот треба да има: сер...


По Договор
или предлог цена
18 ное 20:38Вработуваме хигиеничари/ки

СН Сервис Штип објавува оглас за вработување на: 🙍‍♂️ Хигиеничари/к...


20.000 МКД
или предлог цена
14 ное 18:24SE BARAAT VOZACI SO E KATEGORIJA 100 E DNEVNICA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - Danska, Plata 10...


3.100 €
или предлог цена
11 ное 08:35Работа во Туристичка Агенција

Медитеран - Травел СервиС oбјавува оглас за работа во агенцијата во...


1 МКД
или предлог цена
10 ное 23:52БИЗНИС-ИНВЕСТИЦИСКИ ФОНДОВИ

Право на апликација имаат невработени, но и вработени лица кои имаат ...


1.000 €
или предлог цена
07 ное 10:45BARAM VOZAC SO EKATEGORIJA ZA SPEDICIJA

Baram vozac


По Договор
или предлог цена
17 окт 20:13Baram Vozac so E Kategorija

Baram vozac za vozenje relacija Makedonija Germanija. i vnatresno ge...


1 €
или предлог цена
13 окт 12:07РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА REFERENT ZA PRODAZBA

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип 070/264-321 ВРАБОТУВА: РЕФЕРЕНТ ЗА П...


1 МКД
или предлог цена
07 окт 13:00Online Заработувачка

Работа од дома портебни вештини Facebook и Instagram. За подетални...


300 €
или предлог цена
22 сеп 12:01Rabota Lepenje plocki (работа лепење плочки)

zanaetcia plockar bara mlad decko za rabota so I bez rabotno iskustv...


1 €
или предлог цена
16 сеп 02:25Се бара Шофер на комбе во Англија - Смештај Обезбеден

Смештај обезбеден и добра плата. Треба кандидатот да е над 25 години ...


2.000 €
или предлог цена
12 сеп 13:44MEHANICAR i ELEKTRICAR ZA KAMIONI

Imame potreba od eden elektricar i eden mehanicar so rabotno iskustvo...


2.500 €
или предлог цена
25 авг 12:09BARAME VOZACI ZA SWEDSKA DANSKA 100 EVRA DNEVNICA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - Danska, Plata 1...


3.100 €
или предлог цена
25 авг 12:0990 EVRA DNEVNICA SWEDSKA GERMANIJA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - GERMANIJA. Plat...


3.000 €
или предлог цена
25 авг 11:58BARAM MEHANICARI ZA KAMIONI VO SWEDSKA

BARAM MEHANICARI ZA KAMIONI ZA VO SWEDSKA DNEVNICA 70 E , PLATA 2...


2.100 €
или предлог цена
04 авг 11:53Барам медицинска сестра

Стоматолошка ординација ,ПЗУ АРТ-ДЕНТ од Штип ,бара медицинска сестра...


1 €
или предлог цена
27 јул 08:25Se bara vozac so E kategorija

Imame potreba od sofer za relacija Turcija-Anglija-Makedonija za pos...


1 €
или предлог цена
22 јул 09:26POTREBEN E VOZAC SO C/E KATEGORIJA

Se bara vozac za vozenje Vlekac na relacija MK/GR tPotrebno e sertifi...


12.345 €
или предлог цена
22 јун 18:06Општи работници во областа на производство на тапациран мебе

Шуман има потреба од општи работници во областа на производство на та...


По Договор
или предлог цена
28 мај 17:33STUDENTSKA RABOTNA PRAKSA HRVATSKA

Сезoнска работа во Хрватска!!! Имаме потреба од 5 работници за ресто...


1 €
или предлог цена
27 мај 19:18VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


26.000 МКД
или предлог цена
17 мај 13:00Baram vozac so c

Baram vozac so c kategorija vozacot treba da gi ima potrebnite dokume...


213 МКД
или предлог цена
05 мај 19:58ВРАБОТУВАЊЕ

УНИ 24 ВРАБОТУВА : 1.Кадар за произведствен процес ( инженер или к...


40.000 МКД
или предлог цена
27 апр 20:34RABOTA SO MASINI ZA AMBALAZA

MAK PLAST GRUP STIP ima potreba od tehnicar so sredno ili visoko obra...


2 МКД
или предлог цена
25 апр 21:46baram rabotnici

baram rabotnici za proizvodstvo na poliesterski elementi


1 €
или предлог цена
28 мар 18:58DISPECER ZA MEGUNARODEN TRANSPORT

Internacionalan transportna kompanija ima potreba od eden Disponent...


1 €
или предлог цена
02 мар 08:23Baram sajzerist

Baram iskusen sajzerist so aranzer. Informacii na 070/319-797


По Договор
или предлог цена
16 фев 13:49Rabota za Gotvacka na Оbicni-Domasni jadenja na neopredeleno

Работа за Готвачка на Обични-Домашни јадења на неопределено време , з...


1 МКД
или предлог цена
10 фев 11:48Baram rabotni - Avtomehanicar

Se bara majstor so rabotno iskustvo. Firma: Avtocentar Kom - Stip Za ...


1 €
или предлог цена
04 јан 17:46ITALIJA- RABOTA VO MESARA

Lice za kontakt Lazar Е-маил: borjanevski@martinomartini.eu Телефо...


1.500 €
или предлог цена
13 дек 17:33Baram Kukna Pomosnicka

Работа за Куќна Помошничка - чистење , перење и пеглање ,во Штип . ...


1 МКД
или предлог цена
03 дек 07:31Rabota za Higienicarka na neopredeleno vreme

Работа за Хигиеничарка , за во "Студентски Дом" во Штип ...


1 МКД
или предлог цена
03 дек 07:31Сезонска Работа во Англија, добра плата плус стан

Македонско Англиска фирма бара сезонски работник да дели работно мест...


1.900 €
или предлог цена
05 ное 13:00ХаусМајстор / HausMajstor

Оглас за вработување ...


1 МКД
или предлог цена
21 окт 09:47РАБОТА ВО УНИВЕРЗИТЕТСКИ РЕСТОРАНТ

Потребни се луѓе за работа на повеќе позиции, на ОПРЕДЕЛЕНО и НЕОПРЕД...


11.111.111 МКД
или предлог цена
15 авг 09:04Rabota vo eu

Potrebnise opsti rabotnici za rabota vo stranstvo so eu dokumenti osi...


26.852.655 €
или предлог цена
12 авг 11:59Страна 1 од 2

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам