138 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

rabota za vo pivnica

se otvara nova pivnica vo ohrid imame potreba od personal kelneri /...


1 €
или предлог цена
17 мар 20:50Промовирано

СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА

СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА,Редовна-...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:37Промовирано

Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
Вчера 19:43СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА

СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА,Редовна-...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:37Келнер-Келнерка во ресторан

За сезона 2023 ресторан во Охрид има потреба од келнер/ка ,со добро п...


По Договор
или предлог цена
Вчера 08:35Готвач/ка и помошник во кујна

За ресторан во Охрид се бара готвач/ка со предходно искуство во услуж...


По Договор
или предлог цена
Вчера 08:35Ресторан во Охрид има потреба од шанкер

За летна сезона 2023 ресторан Грне од Охрид има потреба од шанкер или...


По Договор
или предлог цена
Вчера 08:34Restoran Ima potreba od kelneri I pomosnicki za vo kujna

Restoran Bastion Ohrid ima potreba od kelneri so ili Bez rabotno isku...


10 МКД
или предлог цена
20 мар 19:56ВОЗАЧ СО Ц,Е,Д БАРА РАБОТА

Барам работа поседувам возачка картица,и сертификат за возач. Посед...


100 €
или предлог цена
19 мар 11:20Барам работничка за работа во комплекс апартмани во Охрид

Потребна е работничка за работа во комплекс апартмани во Охрид,плата ...


1 €
или предлог цена
19 мар 11:05rabota za vo pivnica

se otvara nova pivnica vo ohrid imame potreba od personal kelneri /...


1 €
или предлог цена
17 мар 20:50Sobarica

Se bara 1 sobarica za polno rabotno vreme i 1 sobarica za pola rabotn...


2 €
или предлог цена
17 мар 10:19Se bara rabotnik za vo Avtoservis

Potreben rabotnik za rabota vo avtoservis Moze so i bez iskustvo P...


По Договор
или предлог цена
16 мар 10:14Se nudi rabotno mesto ATV vodic

ATV Adventure Ohrid nudi rabotno mesto: Vodic na ATV turi niz Naciona...


1 €
или предлог цена
16 мар 07:56Developer za web stranici so WordPress

WordPress web developer so nad 7 godini i preku 150 web stranici isku...


По Договор
или предлог цена
15 мар 20:03Средување и одржување апартмани во вила

Се нуди хонорарна работа за сезона со полно работно време и вонсезона...


19.000 МКД
или предлог цена
15 мар 19:04Пица - ресторан вработува персонал

Пица-ресторан во Охрид вработува персонал на постојано работно време....


По Договор
или предлог цена
15 мар 18:20Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
15 мар 18:03Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
15 мар 11:59Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
14 мар 19:40Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
13 мар 14:07Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Тераса Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреба од ...


По Договор
или предлог цена
13 мар 11:18Personal za sendvicara/ Персонал за сендвичара

Potreben e personal za sendvicara so prethodno iskustvo vo kujna. Isk...


1 МКД
или предлог цена
09 мар 23:00Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
09 мар 10:45Se bara kelnerka

Se bara kelnerka 32000 den plata tel. Kontakt:071317100 ( samo na ova...


32.000 МКД
или предлог цена
08 мар 17:03Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
07 мар 18:02Цвеќара Бисера Вработува !!!

Цвеќара Бисера лоцирана на Булевар Туристичка во близина на Економско...


По Договор
или предлог цена
07 мар 12:17baram soferi od ohrid ili kicevo

se baraat soferi od ohrid struga kicevo


1 €
или предлог цена
05 мар 18:12Оператори за производство

HOVERCRAFT (www.hovercraft.si) е меѓународна иновативна компанија за...


32.000 МКД
или предлог цена
05 мар 13:42Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo s...


1 €
или предлог цена
05 мар 08:34POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


1.500 €
или предлог цена
01 мар 08:42Se bara administrativen rabotnik

Firmata Zace Transport od Ohrid ima potreba od administrativen rabot...


10 €
или предлог цена
28 фев 20:48Plovidbena firma ima potreba od kapetan

Se nudi rabotno mesto "kapetan" vo ohridskata plovidbena firma BF Cru...


1 €
или предлог цена
26 фев 12:01Se Bara Sobarka

se bara sobarka uslovi i plata licno ili na tel:075434241


1 МКД
или предлог цена
23 фев 11:11ВОЗАЧ СО " Д" Категорија

Возач со Д категорија,сертификат,возачка картица бара работа


100 €
или предлог цена
19 фев 13:22Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari SAMO ZA LICA OD OHRID I STRUGA


По Договор
или предлог цена
18 фев 15:10Rabotnici so EU Pasos i C kategorija 075850001

Se barat rabotnici so EU Pasos Shoferi so C kategorija i za drugi ra...


1 €
или предлог цена
10 фев 23:07Архитект со Овластување Б за Проектирање и Изведба

Можност за работа и соработка на ниво на цела Држава


1 €
или предлог цена
08 фев 09:26Kuvar/ka so eu dokumenti

Se bara kuvar ili kuvarka sa rabota vo germanija obezbeden stan i hra...


1 €
или предлог цена
04 фев 09:00Taxi mercedes 13-666

Se baraat dispezerki za rabota vo taxi kompanija vo ohrid za podetal...


20.000 МКД
или предлог цена
02 фев 11:46negovatelka na stari lica

Zena so iskustvo baram da cuvam i neguvam stari lica


1 €
или предлог цена
01 фев 10:22Higienicarka sezonski

Za potrebite na vila vo stariot del na gradot imame potreba od higien...


1 €
или предлог цена
26 јан 17:03Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам