126 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

rabota za vo pivnica

se otvara nova pivnica vo ohrid imame potreba od personal salat...


1 €
или предлог цена
17 мар 20:50Промовирано

Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
Вчера 20:52Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
Вчера 16:27Personal za sendvicara/ Персонал за сендвичара

Potreben e personal za sendvicara so prethodno iskustvo vo kujna. Isk...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 14:06Пица - ресторан вработува персонал

Пица-ресторан во Охрид вработува персонал на постојано работно време....


По Договор
или предлог цена
Вчера 10:30Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
27 мар 18:45Готвач/ка и помошник во кујна

За ресторан во Охрид се бара готвач/ка со предходно искуство во услуж...


По Договор
или предлог цена
26 мар 21:18Келнер-Келнерка во ресторан

За сезона 2023 ресторан во Охрид има потреба од келнер/ка ,со добро п...


По Договор
или предлог цена
26 мар 21:17VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


20.000 МКД
или предлог цена
26 мар 10:03Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 072 ...


1 €
или предлог цена
25 мар 20:29Se bara rabotnik za vo Avtoservis

Potreben rabotnik za rabota vo avtoservis Moze so i bez iskustvo P...


По Договор
или предлог цена
25 мар 10:25POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


1.500 €
или предлог цена
23 мар 18:49Se baraat kelneri i kuvar so pomoshnik vo restoran vo Ohrid

Sezonska rabota dobro platena + bakshish, restoranot e na turistichko...


35.000 МКД
или предлог цена
23 мар 16:51Se bara zena za odrzuvajne na kujka i gradina

se bara zena poshtena cesna...za odrzuvajne na gradina,kujka...4 dena...


1 €
или предлог цена
23 мар 16:21Sobarica

Se bara 1 sobarica za polno rabotno vreme i 1 sobarica za pola rabotn...


2 €
или предлог цена
23 мар 13:07Барам работничка за работа во комплекс апартмани во Охрид

Потребна е работничка за работа во комплекс апартмани во Охрид,плата ...


1 €
или предлог цена
22 мар 08:46СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА

СЕ БАРААТ ВОЗАЧИ НА КАМИОНИ СО ВОЗАЧКА ДОЗВОЛА Ц КАТЕГОРИЈА,Редовна-...


1 €
или предлог цена
21 мар 13:37Ресторан во Охрид има потреба од шанкер

За летна сезона 2023 ресторан Грне од Охрид има потреба од шанкер или...


По Договор
или предлог цена
21 мар 08:34Restoran Ima potreba od kelneri I pomosnicki za vo kujna

Restoran Bastion Ohrid ima potreba od kelneri so ili Bez rabotno isku...


10 МКД
или предлог цена
20 мар 19:56rabota za vo pivnica

se otvara nova pivnica vo ohrid imame potreba od personal salat...


1 €
или предлог цена
17 мар 20:50Se nudi rabotno mesto ATV vodic

ATV Adventure Ohrid nudi rabotno mesto: Vodic na ATV turi niz Naciona...


1 €
или предлог цена
16 мар 07:56Средување и одржување апартмани во вила

Се нуди хонорарна работа за сезона со полно работно време и вонсезона...


19.000 МКД
или предлог цена
15 мар 19:04Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
15 мар 11:59Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
14 мар 19:40Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
13 мар 14:07Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Тераса Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреба од ...


По Договор
или предлог цена
13 мар 11:18Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
09 мар 10:45Se bara kelnerka

Se bara kelnerka 32000 den plata tel. Kontakt:071317100 ( samo na ova...


32.000 МКД
или предлог цена
08 мар 17:03Цвеќара Бисера Вработува !!!

Цвеќара Бисера лоцирана на Булевар Туристичка во близина на Економско...


По Договор
или предлог цена
07 мар 12:17baram soferi od ohrid ili kicevo

se baraat soferi od ohrid struga kicevo


1 €
или предлог цена
05 мар 18:12Оператори за производство

HOVERCRAFT (www.hovercraft.si) е меѓународна иновативна компанија за...


32.000 МКД
или предлог цена
05 мар 13:42Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo s...


1 €
или предлог цена
05 мар 08:34Se bara administrativen rabotnik

Firmata Zace Transport od Ohrid ima potreba od administrativen rabot...


10 €
или предлог цена
28 фев 20:48Plovidbena firma ima potreba od kapetan

Se nudi rabotno mesto "kapetan" vo ohridskata plovidbena firma BF Cru...


1 €
или предлог цена
26 фев 12:01Se Bara Sobarka

se bara sobarka uslovi i plata licno ili na tel:075434241


1 МКД
или предлог цена
23 фев 11:11Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari SAMO ZA LICA OD OHRID I STRUGA


По Договор
или предлог цена
18 фев 15:10Rabotnici so EU Pasos i C kategorija 075850001

Se barat rabotnici so EU Pasos Shoferi so C kategorija i za drugi ra...


1 €
или предлог цена
10 фев 23:07Kuvar/ka so eu dokumenti

Se bara kuvar ili kuvarka sa rabota vo germanija obezbeden stan i hra...


1 €
или предлог цена
04 фев 09:00Taxi mercedes 13-666

Se baraat dispezerki za rabota vo taxi kompanija vo ohrid za podetal...


20.000 МКД
или предлог цена
02 фев 11:46Higienicarka sezonski

Za potrebite na vila vo stariot del na gradot imame potreba od higien...


1 €
или предлог цена
26 јан 17:03Се бара пекар во Охрид

Се бара пекар за производство на леб на дрва во Охрид. 070 212 347


1 €
или предлог цена
17 јан 19:09Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам