Подкатегорија:
                   
133 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Yamaha 250

Se prodava yamaha 250 koristena so smeneti kozici.Za svirka vrsi rabo...


9.000 МКД
или предлог цена
Вчера 12:41  НОВ ОГЛАС

dallape,weltmaister i paolo soprani

Ispravni,servisirani bez nikakvi vlozuvanja,super tonski moze da se p...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

09 авг 01:50Продавам електрична гитара Jackson ARCH TOP JS32 FLOYD ROSE

Продавам електрична гитара Jackson JS SERIES DINKY ARCH TOP JS32 DK...


14.000 МКД
или предлог цена
08 авг 19:08vrvna gitara - гитара UNIKAT !

gitarata e hibrid sostavena od delovi naj dobrite brendovi na gitars...


29.999 МКД
или предлог цена
07 авг 18:38Vintage KRAMER FR 400s Gitara -Гитара

Перфектна изработка, екстремна прецизност и уникатност во секој погле...


21.000 МКД
или предлог цена
07 авг 18:37Vintage gitarsko pojacalo

Mnogu retko vintage gitarsko pojacalo made in Italy, za zal ne e ispr...


1.200 МКД
или предлог цена
07 авг 12:35Ibanez dl 10 delay

Ibanez dl 10 made in Japan Ne e ispravna, uklucuva, sveti sijalicka ...


1.200 МКД
или предлог цена
- 8 % Попуст
1.300 МКД
07 авг 12:34Prodavam saksofon Roy Benson

Se prodava saksofon od markata Roy Benson Koristen edna skolska god. ...


500 €
или предлог цена
05 авг 20:40Se prodava gitara zornica

Se prodava odlicna gitara za suvi svirki akustika mnogu jaka glasna


1 МКД
или предлог цена
04 авг 12:04Popravka

Popravka na site vidovi zicani instrumenti, gitari, violini, kontraba...


1 €
или предлог цена
03 авг 12:40Se prodava sintisajzer

Se prodava sintisajzer raboti na baterii. Cena po dogovor


1 €
или предлог цена
03 авг 11:48Kupuvam Ibanez Artist ili Musician, Japan

Kupuvam Ibanez Artist ili Musician, Japan Kontakt i sliki na viber +...


По Договор
или предлог цена
02 авг 05:41weltmaister kabinska 2+2

kabinska,lesna a odlicna tonski i mehanicki.koj saka neka se javi moz...


1.050 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

27 јул 01:20TAPANI - NATAL 20/10/12/14/14

Prodavam akusticni tapani Natal drums. Dimenzija" kick 20" so 10 stim...


По Договор
или предлог цена
22 јул 11:46Prodavam,, triola,,od 60- Tite godini

Prodavam malku koristena i vo ispravna sostojba Triola od 60-tite god...


600 МКД
или предлог цена
18 јул 16:45Radija

Radija idvd telefon bezicen


600 МКД
или предлог цена
18 јул 12:04DALLAPE RR SUMADIJA

PRVA KLASA TONOVI,SILEN TON 2+2 KABINSKA,KLAVIJATURA NA PIKSNI SUPER ...


1.850 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

17 јул 01:30PAOLO SOPRANI

MEKABIMSKA,ISPRAVNA SREDENA SVE KOMP[LET,SVIRI KAKO NOVA,G FASEN NA B...


1.550 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

17 јул 01:28kasio cz 101

ispravno e moze da se proba mu se praat boi


200 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

17 јул 01:24weltmaistr kabinska

armonikata e super,lesna,tonski super ,kabinska e pravena ,ubava klav...


1.050 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

17 јул 01:23Tarabuka mini

Metalna tarabuka 15 cm Malo dupce na kozata ama sviri super. 2000 d...


2.000 МКД
или предлог цена
15 јул 09:26Sonor 3000

Sonor 3000 made in Germany. 10,12,14,16 na 22 (bass bubanjot ne e bus...


800 €
или предлог цена
12 јул 13:00Ес Кларинет

Се продава нов Ес Кларинет марка Buffet R13 Eb clarinet BC1531- профе...


3.900 €
или предлог цена
10 јул 12:46Мембрани/Кожи REMO за тапани

Се продаваат нови неотпакувани мембрани/кожи за удирачки инструменти ...


1 €
или предлог цена
10 јул 12:45Кларинет Bb

Се продава нов кларинет марка Bb Clarinette JUPITER JCL 750SQ -Bb Кл...


900 €
или предлог цена
10 јул 12:45Алт Саксофон

Се продава нов неотпакуван Алт саксофон марка ROY BENSON AS-202. Кар...


660 €
или предлог цена
10 јул 12:45Држач за тапан

Се продава нов држач за носење тапан, прилагодлив за различна големин...


120 €
или предлог цена
10 јул 12:45Еуфониум

Се продава нов еуфониум марка CONN BB-EUPHONIUM EP653 -Бушење: .570 ...


1.350 €
или предлог цена
10 јул 12:45Столче за бубњари

Се продава ново столче за ударачи неотпакувано марка К&M 14010. Кара...


130 €
или предлог цена
10 јул 12:44Ветрено звоно

Се продава ново неотпакувано ветрено звоно марка Millenium. Карактер...


150 €
или предлог цена
10 јул 12:44Писки за кларинет/саксофон

Продавам нови писки неотпакувани од брендот Vandoren, за кларинет и с...


1 МКД
или предлог цена
10 јул 12:44Хорна

Се продава нова хорна не отпакувана марка Thomann HR-401 F-/Bb- Horn....


1.800 €
или предлог цена
10 јул 12:44Професионален сет удиралки

- Професионален сет( комплет ) за ударни инструменти (Complet percuss...


335 €
или предлог цена
10 јул 12:43kabinska armonika 2+2 weltmaister

ispravna,mnogu dobra,pravena kabinska,lesna i odlicna sve komplet za ...


1.050 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

09 јул 17:56Harmonika SCANDALLI Polukabinska 9 reg 120 basa

Harmonika SCANDALLI Polukabinska 9 reg 120 basa vo odlicna sostojba...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

08 јул 20:53TC Electronic G Major 2 Gitarski Procesor

Prodavam odlichno sochuvan (koristen vo studio) gitarski efekt proces...


280 €
или предлог цена
04 јул 11:35Marshall Footswitch 90008

Prodavam sochuvan Marshall footswitch 90008 za gitarski pojachala Mar...


2.700 МКД
или предлог цена
04 јул 11:34THEO WANNE FIRE 7

THEO WANNE FIRE piflata e nova otvor 7 mnogu lesna za svirenje cist t...


350 €
или предлог цена
30 јун 17:46Yamaha PSR F51 kako nov.

Malku koristen.


7.000 МКД
или предлог цена
27 јун 11:43KABINSKA 2+2

ISPRAVNA KABINSKA SO UBAV STIM ZA SEKAKVA MUZIKA,DINAMICNA,UBAV TON N...


1.050 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

19 јун 23:58Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам