Скопје Центар
                   
173 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Knigi i Literatyra

Svto Pismo Biblija na Makedonski cena 1100 de Te 075987889


1.100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Религија и духовност

16 авг 17:16STARI ANTIKVARNI KNIGI

Две стари, антикварни книги со поголем формат, од 1891 и 1892 година,...


1.800 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Антички книги

16 авг 11:59ANTIKVARNA KNIGA 1860 GOD

Германско-словенечки речник од 1860 година, со 2012 страници, одлично...


1.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Антички книги

16 авг 11:59ALAN FORD NOVI

Нови стрипови Алан Форд, 23 на број, се продаваат сите заедно. Цена 8...


80 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Останато

16 авг 11:59PERL BAK sobrani dela.

PERL BAK sobrani dela.15 knigi.Odlicno socuvani.


1.200 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

05 авг 09:21TOLSTOJ sobrani dela.

TOLSTOJ sobrani dela.Edicijata ne e kompletna.Falat 2 knigi.Odlicno s...


1.200 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

05 авг 09:20Leonid Leonov sobrani dela.

Leonid Leonov sobrani dela.Dobro socuvani.


1.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

05 авг 09:20Elektrotehnika, Impulsna elektronika

Beograd 1976 god Dr inz. Spasoje Teshic


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:24Elektrotehnika, Sinteza elektricnih mreza

Beograd 1970 god Radoslav Horvat


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:22Komunikaciona tehnika za III godina

elektrotehnicka struka Emilija DZundeva


500 МКД
или предлог цена
03 авг 18:15Telekomunikacii, Komunikaciona tehnika za IV godin, 1997 god

Emilija Dzundeva 1997 god za IV godina sredno obrazovanie


500 МКД
или предлог цена
03 авг 18:13Elektrotehnika, Zadatci iz teopije elektricnih kola

Beograd 1970


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:10Elektrotehnika, Elektronica 1

Naucna knjiga Beograd 1972 god Dr.Inz Branko Rakovic


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:08Elektrotehnika, Teorija elektricnih kola

Beograd 1973, Dr. Mirko Milic


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:05Elektrotehnika, Statisticka teorija vo telekomunikacii,

Skopje 1976 god Tatjana Ulcar Stavrova


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 18:01Elektrotehnika, Osnovi telekomunikacija

Beograd 1973 god Dr.Inz. Ilija S.Stojanovic


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:56Information Transmission, Modulation and Noise

Brooklin politechnic institute Mischa Schwartz 1977 god


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:54Elektrotehnika, Osnovi Elektrotehnike

Gradzevinska knjiga Beograd,1971 god Inz. Miodrag Ranojevic


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:48Elektrotehnika, Elektromagnetika

Zagreb, 1976 god Dr. Jovan Surutka


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:46Elektrotehnika, Elektronicki sklopovi

Tehnicka knjiga Zagreb, 1970 god Borislav Juzbashic


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:31Elektrotehnika, Elektronicki sklopovi

Tehnicka knjiga Zagreb, 1968 gog Stanko Turk


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

03 авг 17:29Продажба на стручна литература

Продажба на стручна литература од Правен и Европски факултет (смер-Де...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

23 јул 18:08Se prodavaat knigi tel. 076490063 Dobre

Se prodavaat knigi , literaturi , ucebnici , lektiri i dr. Tel za ko...


555.555 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Останато

22 јул 20:36Продажба на книги

Цена по една книга-200 ден. СИТЕ заедно 1.500 ден. Две книги купени +...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Останато

21 јул 18:34MILAN KUNDERA

MILAN KUNDERA.3 knigi odlicno socuvani.Edna kniga e 200 denari.


100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

20 јул 18:12Стрипови ЗАГОР

Загор стрипови 1,2 и 3 дел.


300 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Останато

09 јул 19:03Figurae Veneris.

Figurae Veneris.Ljubavni polozaji u 50 slika.odlicno socuvana.


300 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Популарна литература

24 јун 13:28ZAGOR - ZLATNA SERIJA

Prodavam mnogu retki stripovi od Zagor - Zlatna Serija 1. Bičerovo ...


2.400 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Списанија и магазини

14 јун 23:20Речник италијанско-македонски македонско-италијански

- Над 100.000 зборови и изрази - Трансрибиран изгвор на италијанскит...


400 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Останато

10 јун 18:00DIPLOMSKI MAGISTARSKI I DOKTORSKI TRUDOVI

Изработка на ДИПЛОМСКИ трудови: 6000 - 10.000 денари), МАГИСТЕРСКИ...


10 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Останато

09 јун 21:53Carev Pukovnik i 12 drugi knigi.

Carev Pukovnik i 12 drugi odlicni knigi.Odlicno socuvani.100 denari p...


100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:43Giojm Muso.Zatoa sto te ljubam.Tri knigi.

Giojm Muso.Zatoa sto te ljubam.Tri knigi.!00 den parce.


300 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:38Vo milosta na angelot.Goran Matik.

Vo milosta na angelot.Goran Matik.Odlicno socuvana.


50 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:30Bludni Sin.Bukovski.

Bludni sin.Cars Bukovski.Odlicno socuvana.


100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:27FROMM.Umece ljubavi.

FROMM.Umece ljubavi.Odlicno socuvana kniga.


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:26Mesa Selimovic.Sobrani dela.

Mesa Selimovic.Sobrani dela.Odlicno socuvani.


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Белетристика

06 јун 09:24Makedonska knizevnost vo knizevnata kritika.

Makedonska knizevnost vo knizevnata kritika.Tri knigi.


50 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

06 јун 09:19Istorija na makedonskiot jazik.

Istorija na makedonskiot jazik.Blaze Koneski.


100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Литература за факултет

06 јун 09:17Pravopis na makedonskiot literaturen jazik.

Pravopis na makedonskiot literaturen jazik.Dobro socuvana kniga.


100 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Речници

06 јун 09:04Golem Leksikon na stranski zborovi.

Golem Leksikon na stranski zborovi.Odlicno socuvana kniga.


300 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Книги / Речници

06 јун 09:03Страна 1 од 5

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам