Подкатегорија:
                   
126 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

AutoCAD SolidWORKS 3DsMAX Statika Jakost1 Mehanika NAJEVTINO

AutoCAD, 2D, 3D, SolidWORKS, 3DsMAX ( CNC-G CODE ) НАЈКВАЛИТЕТНИ ЧА...


По Договор
или предлог цена
30 сеп 19:19AutoCAD 2D, 3D SolidWORKS 3DstudioMAX Inzinjerska grafika

AutoCAD, SolidWORKS, 3DstudioMAX, СТАТИКА, ЈАКОСТ 1, МЕХАНИКА, ИНЖИЊЕ...


По Договор
или предлог цена
30 сеп 17:39Давам часови - Excel

Давам часови: Excel - основно и напредно ниво!!! Инаку поседувам дип...


1 €
или предлог цена
30 сеп 10:50Математика, физика и електротехника

Давам часови по математика, дискретна, калкулус, физика и електротехн...


500 МКД
или предлог цена
30 сеп 10:21Приватни часови и часови во група по C и C++

Приватни индивидуални часови и часови во група по СТРУКТУРНО програми...


По Договор
или предлог цена
27 сеп 18:45Часови СТАТИКА - Школо за млади инженери

Школо за млади инженери дава приватни часови за изучување СТАТИКА за ...


600 МКД
или предлог цена
26 сеп 10:12Casovi po pijano

Приватни часови по пијано за деца (над 8 години) и возрасни, почетниц...


250 МКД
или предлог цена
25 сеп 00:24Casovi po solfez i teorija na muzikata

Приватни часови по солфеж и теорија на музиката и За сите возрасти, п...


250 МКД
или предлог цена
25 сеп 00:23Давам часови по германски јазик

Часови по германски јазик за деца од основно и средно образование до ...


300 МКД
или предлог цена
24 сеп 19:51Часови по Солфеж и Теорија на музика

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


800 МКД
или предлог цена
22 сеп 10:16Часови по клавир

Професорка дипломирана на италијански конзерваториум и долгогодишно и...


800 МКД
или предлог цена
22 сеп 10:16Часови по Хармонија, Контрапункт и Форми

Професорка со диплома од италијански конзерваториум и долгогодишно ис...


800 МКД
или предлог цена
22 сеп 10:16Часови по италијански јазик

Професорка со искуство и повеќегодишен престој во Италија дава часови...


500 МКД
или предлог цена
22 сеп 10:16Изработувам семинарски

Изработувам семинарски/проектни задачи, презентации, пишувам есеи, др...


По Договор
или предлог цена
20 сеп 12:34Приватни часови по англиски јазик

Дипломиран наставник по англиски јазик со 6 годишно искуство во држењ...


500 МКД
или предлог цена
19 сеп 21:55SolidWORKS 2D 3D kursevi cas obuki CAD Skopje Makedonija

SolidWORKS. КУРС, ЧАС, ЧАСОВИ, СПРЕМАЊЕ, ОБУКА, УСЛУГИ CNC-G CODE СПР...


По Договор
или предлог цена
19 сеп 19:40Македонски јазик и литература

Часови по македонски јазик за основно и средно образование. Дополнит...


300 МКД
или предлог цена
19 сеп 18:12AutoCAD 2D, 3D SolidWORKS 3DstudioMAX Statika Jakost1 eftino

AutoCAD, 2D, 3D, SolidWORKS, 3DsMAX НАЈКВАЛИТЕТНИ ЧАСОВИ И КУРСЕВИ. И...


По Договор
или предлог цена
17 сеп 14:45Онлајн часови по АНГЛИСКИ јазик

Дипломиран професор по англиски јазик и книжевност држи онлајн часови...


300 МКД
или предлог цена
16 сеп 13:00Часови по хемија за студенти

Индивидуални часови и часови во група до 3-ца, по хемија за студент...


1 МКД
или предлог цена
15 сеп 20:24Online часови по ХЕМИЈА и БИОЛОГИЈА

Часови за основци и средношколци во мали групи или ингивидуални часов...


400 МКД
или предлог цена
15 сеп 20:23Часови по хемија и биологија за основно и средно

Индивидуални и групни часови по биологија и хемија за основци и средн...


400 МКД
или предлог цена
15 сеп 20:23Часови по математика

Часови по математика за основно и средно образование


500 МКД
или предлог цена
15 сеп 20:20Individualni online casovi po angliski jazik

Дипломиран професор по англиски јазик и книжевност при филолошкиот фа...


400 МКД
или предлог цена
13 сеп 10:22Akademija Lingva Bel

Nie sme virtuelna akademija za ANGLISKI programi. Postoime 11 godini...


10.000 МКД
или предлог цена
07 сеп 13:00Individualni casovi po germanski jazik online nastava

Дипломиран професор по германски јазик и книжевност при филолошкиот ф...


400 МКД
или предлог цена
05 сеп 07:09Casovi

Oddelenski nastavnik so iskustvo vo oblasta dava casovi od prvo do pe...


400 МКД
или предлог цена
03 сеп 14:28Casovi po HEMIJA

Privatni chasovi po hemija za osnovno, sredno i fakultetsko obrazovan...


1 МКД
или предлог цена
29 авг 18:11Matematika, fizika I elektrotehnika

Давам часови по математика, дискретна, калкулус, физика и електротехн...


1 МКД
или предлог цена
26 авг 12:36Држам безплатни часови по танц

Држам безплатни часови по салса и латино танци. Звонко Тел.077 940 ...


По Договор
или предлог цена
21 авг 14:18Брза изработка на технички цртежи во AUTOCAD

Изработувам секаков вид на технички цртежи во AutoCad. Цена по до...


1 МКД
или предлог цена
17 авг 22:40Casovi Violina,solfez,peenje i teorija na muzika

Diplomiran muzicar drzi casovi po violina ,-klasika;starogadski;svet...


300 МКД
или предлог цена
14 авг 23:01Часови по хемија

Дипломиран инженер и професор по хемија дава часови за основци, средн...


По Договор
или предлог цена
01 авг 21:08Часови по хемија

Дипломиран инженер и професор по хемија, дава часови за основци, сред...


По Договор
или предлог цена
31 јул 22:56Часови и курсеви по германски,шпански,руски и англиски јазик

Индивидуални и групни часови за сите возрасти! Часови и курсеви пo: ...


По Договор
или предлог цена
26 јул 13:00Macedonian classes for foreigners.

Macedonian classes for foreigners. professor in Macedonian language ...


1.111 €
или предлог цена
13 јул 14:21Casovi po turski jazik

Приватни часови по турски јазик Индивидуални часови по турски јазик ...


700 МКД
или предлог цена
09 јул 19:59ПРЕВОДИ ОД СЛОВЕНЕЧКИ НА МАКЕДОНСКИ И ОБРАТНО

Нудам секакви преводи од словенечки на македонски и обратно. Достава ...


350 МКД
или предлог цена
09 јул 19:52Обука по англиски јазик, книжевност, превод и пишување

- Онлајн часови по англиски јазик и подготовка за стручни и универзит...


400 МКД
или предлог цена
08 јул 01:40Albanski jazik

Casovi po albanski jazik, individualni ili vo grupa za site vozrasti....


По Договор
или предлог цена
13 јун 11:15Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам