Скопје Центар
                   
1402 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Potreben Vozac so E kat so Bg dok

Potreben e vozac so E kategorija Potrebno Bg dokumenti Swedska -No...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:31STREET PUB

Se bara personal za rabota vo novo otvoren PUB


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:23Потребна е продавачка за галантерија за мобилни телефони

Имаме потреба од продавачка за галантерија и сервис за мобилни телефо...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Денес 13:00Готвач/ка и келнер/ка

Имаме потреба од еден готвач/ка и еден келнер/ка за во ресторан во Де...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Cafe Bar "SECTOR6" ima potreba od KELNERKI!

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Сkопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Baram Pomosnicka

G-din biznismen bara zena za ispomos vo domasni obvrski i povremeno d...


500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 12:13Помошник слаткар/ка

Го прошируваме тимот со ентузијасти кои сакаат да научат како да подг...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 11:41ISPORAKA NA SENDVICI=900DEN+OBROK!

Fast food GIRO BEKO ima potreba od mladi decki so iskustvo vo isporak...


900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 10:53CASH BACK Biznis-Zasteda..

Bizniz mnogu uspesen 100% siguren 0% RIZIK..50 ZEMJI DOSTAPEN FUNKC...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 08:36Lotarija za Zelena karta za SAD

Prijavuvanje za Lotarija za zelena karta za SAD od 5 ti oktomvri do 8...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:18  НОВ ОГЛАС

Rabota vo Crna Gora gradeznistvo

Se bara so iskustvo : 1. Gradezen ili Arhitektonski inzenjer-Rakov...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:02Baram rabota kako vozac za kratki turi -imam C+E i ADR

Baram da vozam kratki turi sto se od 1 do 3 dena. Gi imam site katego...


60 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

Вчера 18:34Vrabotuvanje Vodoinstalatet

Vrabotuvame vodoinstalateri so rabotno iskustvo za rabota vo Skopje i...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:11Baram majstor za pecivo

Se bara majstor za pecivo Za poveke info javete se.


21.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:04Svedska transportna firma ima potreba od vozaci

Transportna firma so sedishte vo Bugarija ima potreba od vozaci So ...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:30Се бара Помошник Готвач и Салатер

Угостителски објект - Lounge Bar Kantina има отворена работна позициј...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:17SE BARAAT VRABOTENI ZA VO SENDVICARA

Sendvicara GOODNEST ima potreba od vraboteni so ili bes iskustvo Kon...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:34Кaфе бар "SECTOR6" има потреба од Келнерки

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Скопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:11BY THE WAY caffe

BY THE WAY caffe (lokacija Kisela Voda) ima potreba od sanker/konobar...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:33Se bara sofer za vo krugot na klinicki centar skopje

Se bara sofer za vo krugot na klinicki centar majka tereza !! Rabota...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:22Vozac na cisterna so ADR

Se bara vozac na cisterna so ADR sertifikat, katergorii C i E, se voz...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:08Диспонирање на возила

Транспортна фирма има потреба од вработен за диспонирање на возила в...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:37Se bara pomosnik za vo kujna

Gostilnica ima potreba od pomosnik vo kujna, i salater- sadomijach.


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:30Пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:04Kerkohet Puntor Per Mishtore .Se bara Rabotnik za Mesara

Kerkohet Puntor per Mishtore te interesuarit duhet te ken njohuri.per...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:00Се нуди работа

Потребен е женски персонал со познавање работа во сендвичара. Може и...


1.000.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:13Se bara plockar i pomosnik

Seriozna firma ima potreba od iskusen majstor i pomosnik plockar,nudi...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 06:55SE BARA MAJSTOR PLOCKAR

Seriozna firma od Skopje ima potreba od majstor plockar,nudime odlicn...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 06:55Се бара личност за чистење на 2 стана/апартмана спроти влада

Се бара хигиеничар/хигиеничарка (чистач/чистачка) кој/која би чистела...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 06:00Барам работници за во Австрија

Нудам повише видови на работа во Германија со Европски документи ( Бу...


999 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 00:29Помошник пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 23:38Се бараат возачи на камиони - Мерцедес Бремен Германија

Драги колеги, за нашата компанија бараме возачи на камиони со CE ка...


2.400 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 19:53Se bara kelner/ka

Se bara rabotna pozicija kelner za vo ugostitelski objekt vo Debar Ma...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 18:02Se bara zena za rabota vo kujna vo restoran

Се бара жена за работа во кујна во ресторан. Ресторанот се наоѓа во Д...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 18:02Изработка на архитектонска документација , 3Д проекти

Нудиме изработка на целосна проектна документација по поволна цена. ...


100 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

29 сеп 16:39Proektiram I dizajniram sekakov tip na kuki I stanbeni objek

Izrabotuvam proekti i proektna dokumentacija za dobivanje na odobreni...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

29 сеп 16:39Anketari za telefonski anketi

Se baraat anketari za telefonski anketi. Rabotnoto vreme e od 14 do...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:25готвач

Ресторан во центар бара готвач со искуство.Телефон за контакт 070-311...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:07помошник во кујна и салатер

Ресторан во центарот на градот има потреба од помошници во кујна,сала...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:07шанкер

Ресторан во центарот на градот има потреба од шанкерка.Телефон за кон...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 сеп 15:07Страна 1 од 36

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам