Карпош
                   
544 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Lounge bar Bis ima potreba od kelneri i sankeri

Lounge bar Bis vo naselba Karpos 3 karsi voena bolnica,ima potreba od...


1.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

PRIDRUZNICKA

se baraat dve devojki atraktivni poveke info na veljanovskifilip@yaho...


По Договор
или предлог цена
- 100 % Попуст
300 €
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:42Lounge bar Bis ima potreba od kelneri i sankeri

Lounge bar Bis vo naselba Karpos 3 karsi voena bolnica,ima potreba od...


1.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Посредување за работа во швајцарија! Posreduvanje za ch

Посредување за работа во швајцарија. Мора да поседувате: Европски...


27 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Prodavaci kolporteri

Potrebni se prodavaci-ki kolporteri za prodazba na knigi, tel 0782291...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 10:30Se baraat lica za rabota-brokeri za nedviznosti

Агенција за недвижности Кодекс има потреба од лица за работа во агенц...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:30Вработуваме гипсари

Ми-Го Инженеринг Јовановски ДООЕЛ има потреба од гипсари со работно и...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:44SE BARA ZENA ZA RABOTA NA SKARA

Se bara -zena za rabota na skara. Obezbeden stan i hrana Plata po do...


11.111 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:41Столари и раководител на столарска работилница

Фирмата WOOD-UNION има потреба од столари и раководител на столарска...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:21Електро инсталатери

Фирмата ЕЛЕКТРО-УНИОНДООЕЛ СКОПЈЕ има потреба од електро инсталатери ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:21Se baraat vraboteni za vo restoran vo KARPOS

> > > > > KONTAKT TELEFON: 078 414 261 < < < < < Se bara Skaradz...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

04 окт 21:14Baram rabota kako Dispecer

Baram rabota kako dispecer - disponent - logistika - evropska spedici...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

04 окт 15:26Bareme medicinsko lice so zavrseni najmalku 3 godisni studii

Bareme medicinsko lice so zavrseni najmalku 3 godisni studii (visha s...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

04 окт 14:44Se bara prodavac/ka za vo pet shop

Se bara prodavac/ka za vo pet shop, ispratete CV na e-mailot natkast@...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

04 окт 09:20Фирма има потреба од дизајнери проектанти за интериер

Фирма за изработка на интериер има потреба од проектанди дизајнери за...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

03 окт 14:27Kafe Bar Pub Karpos 4

Kafe Bar Pub vo karpos 4 bara konobar/ka za rabota. Informacii na: ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

02 окт 19:31Келнери и работа во кујна

Се бара персонал за потребите на новоотворениот ресторан BARKA Fish&B...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

02 окт 17:34Барам работа како возач

Барам работа како возач на комбе со Б категорија. Имам големо искуств...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

01 окт 11:56Такси Возач

Tакси Компанија Фарфалла бара возачи за работа. Најповолни услови ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

01 окт 09:16STOLAR I POMOSNIK STOLAR

Stolar so iskustvo,40000 i pomosnik 25000 moze i bez iskustvo. Rabo...


40.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

01 окт 07:28Rabota za vozaci-ODLICNI USLOVI

IV Trejd bara vozaci za vozenje kamion (Hladnjaca ) relacia MK-EU-MK ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

30 сеп 12:49Фирма за изработка на интериер има потреба од столари со иск

ФИРМА ТВИН ПИКС има потреба од: МАЈСТОР СО РАБОТНО ИСКУСТВО Одго...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

30 сеп 08:33Се бара работничка за работа на каса

Пицерија Морино има потреба од работничка за работа на каса и од дост...


20.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

30 сеп 01:58Prodavaci na knigi

Potrebni se kolporteri,prodavaci za terenska prodazba na knigi za ...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

29 сеп 10:45Cuvar, Чувар, Обезбедување, Obezbeduvanje, nokna smena нокна

Барам работа како чувар на кафич или на објект или било каква работа ...


1.232.142 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

28 сеп 14:59Rabota kako sofer

Baram rabota kako profesionalen vozac vo zemjata i stranstvo i gi pos...


232 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

28 сеп 14:58Slatkarka za rabota vo Hrvatska

Potrebna e slatkarka so iskustvo za rabota vo Porec Hrvatska ,za pod...


900 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

27 сеп 12:52се бараат фарбари

Унига Инженеринг фирма за изработка на метални конструкции и специјал...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

27 сеп 08:49Se bara rabotnik za rabota na mashini.

Se bara rabotnik za rabota na mashini. Sledi obuka i doobuka za poch...


30.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

23 сеп 11:43Ресторан Канцона има потреба од салатерка и куварка/кувар

Ресторан Канцона во Козле има потреба од салатерка и кувар/ка.Плата р...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

21 сеп 20:26Barame rabotnici

Se barat rabotnici so iskustvo (vodoinstalateri i instalateri za gren...


11.111 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

20 сеп 23:02Компанија за водовод од Скопје бара работник

Компанија за водовод од Скопје бара работник од оваа област за работа...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

20 сеп 21:16Arhitekt inzener so ovlastuvanje B za izvedba

Dokolku na nekoja kompanija i e potrebno ovlastuvanje za dobivanje na...


200 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Барам работа

20 сеп 10:45Vodovoddzii mastori i pomosnici na majstori

Vrabotuvame mastori za vodovod i pomosnici majstori plata po dogovor ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

18 сеп 17:18MAJSTORI ZA VODOVOD

Barame majstori vodovoddzii so rabotno iskustvo. Plata po dogovor R...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

18 сеп 17:18Kuvar Кувар Готвач Gotvac

Restoran Rustikana kaj Katastar bara kuvar so iskustvo masko ili zens...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

18 сеп 10:00Пишувам CV за барање работа во странство

Изработка на високо-атрактивно портфолио за аплицирање во странство. ...


6.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

18 сеп 00:40GOSTILNICA IMA POTREBA OD PERSONAL!!!

Gostilnica vo Karpos ima potreba od personal na slednive pozicii: -...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

17 сеп 15:30>>> BARAME SIVACKA - SNAJDERKA <<<

Barame snajder za izrabotka na modeli. Kontakt 071388876 martina


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

16 сеп 21:46Работа во рибен ресторант

Рибен ресторант во козле бара 2 лица за во кујна, (за на скара) З...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

16 сеп 13:51Бараме лице со или без искуство за работа за монтажа на зву

Бараме лице со или без искуство за работа за монтажа на звук, светло...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

15 сеп 13:00Страна 1 од 14

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам