155 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Se nudi rabotno mesto ATV vodic

ATV Adventure Ohrid nudi rabotno mesto: Vodic na ATV turi niz Naciona...


1 €
или предлог цена
14 авг 21:18Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari i opsti gradezni rabotnici SAMO ZA LICA OD OHRID I S...


По Договор
или предлог цена
14 авг 11:03Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Сендвичара Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреб...


По Договор
или предлог цена
14 авг 09:53Vila Bisera Ohrid nudi rabotni mesta

Vila Bisera Ohrid ima potreba od: Sobarka Pomosnik vo kujn Sanker Z...


1 €
или предлог цена
13 авг 12:10Ugostitelski Objekt bara rabotnicki kamarieri

dogovor na lice mesto javitese na dole navedeniot broj .se raboti za ...


400 €
или предлог цена
12 авг 13:28Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
10 авг 09:27Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
09 авг 10:37baram semejstvo za rabota vo prodavnica

nudam rabota vo oblasta vodenje na prodavnica za kolonijal ...


1 €
или предлог цена
08 авг 23:33VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


18.000 МКД
или предлог цена
08 авг 09:23Се бара жена за 24ч нега

Се бара жена за 24 часовна нега на постаро машко лице во Охрид. Те...


1 МКД
или предлог цена
07 авг 19:54ВОЗАЧ СО " Д" Категорија

Возач со Д категорија,сертификат,возачка картица бара работа


100 €
или предлог цена
05 авг 22:20MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


2 €
или предлог цена
03 авг 19:24Se bara personal

Se bara sanker - kelner Skaracija 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
02 авг 11:18Se baraat rabotnici za rabota na igracki

Se baraat deca za rabota na aparati za zabava na kej


По Договор
или предлог цена
01 авг 11:56Se bara zenska osoba

Bi primil zenska osoba postara od 34 godini,besplatno da prestojuva v...


По Договор
или предлог цена
29 јул 15:52Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
29 јул 13:00Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 €
или предлог цена
21 јул 11:51Sobarica - higienicarka

Potrebna e sobarica za cistenje sobi vo Ohrid.


25.000 МКД
или предлог цена
20 јул 09:41krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
15 јул 15:31Hotel Belvedere Ohrid nudi rabotni mesta

Recepcioner Kelner Sobarici Ispratete CV na: hotelbelvedere@t.mk I...


1 €
или предлог цена
13 јул 16:15ВОЗАЧ СО Ц,Е,Д БАРА РАБОТА

Барам работа поседувам возачка картица,и сертификат за возач. Посед...


100 €
или предлог цена
24 јун 10:35Продавачка во Галерија за слики

Барам продавачка за работа во галерија за слики во Охрид, да има осно...


1 €
или предлог цена
23 јун 21:54Baram rabota

Baram rabota kako kelner samo za svadbi i proslavi na dnevnica. Ohri...


По Договор
или предлог цена
21 јун 17:45Vrabotuvanje salaterka sezonski

imame potreba od sezonsko vrabotuvanje vo salaternica 077 503 400 ...


55.555 €
или предлог цена
16 јун 08:57Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
14 јун 19:02Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 €
или предлог цена
09 јун 15:19Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
09 јун 12:31Gotvac kelner sanker

poveke info viber 077 503 400


4.000 €
или предлог цена
09 јун 12:10restorant-pizza

se bara osoba so viza za usa da rabotivo restorant potrebno e poznava...


По Договор
или предлог цена
06 јун 13:00Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
04 јун 08:26Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
03 јун 12:38RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
31 мај 20:56Se bara zena za cistenje apartmani Ohrid

Se bara zena za cistenje apartmani vo centarot na Ohrid. Plata po dog...


1 €
или предлог цена
27 мај 16:05VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Baram rabota za cistenje kancelarii i zdravstveni ordinacii

Baram rabota za cistenje na kancelarii, zdravstveni ordinacii i sl. T...


По Договор
или предлог цена
22 мај 16:46Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
17 мај 13:00Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:05Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам