193 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Restoran ima potreba od pomosnicki za vo Kujna

Restoran BOTI 96 ima potreba od -Pomosnicki vo Kujna (2) -Kelner ...


21.500 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

09 ное 15:37Промовирано

Izvrsuvame renoviranje na vasiot Dom

Krecenje.Gletuvanje.Vnatresen Abrit.Vodovod.Odvod.Lepenje Plocki.Ruse...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

Вчера 08:59PLOCKAR-KERAMICAR

Lepenje plocki:kupatila,kujni,hodnici.terasi,skali.i dr. BRZO KVALITE...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

Вчера 08:59Dispeciranje

Nudime dispeciranje i rabota za kamioni so evropski dokumenti. Se voz...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

11 авг 23:19Se bara zena za pravenje mekici (мекици)

Mekicara locirana na zelen pazar ima potreba od seriozna zena za prav...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

11 авг 06:57restorant ima potreba od personal

Ресторан има потреба од скараџики, келнери и хигиеничарки. info : ...


1 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

10 авг 21:21Baaram sofer na relacija Makedonija -Turska

Potreben ni e sofer so C+E -Kategorija so iskustvo na relacija Makedo...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

09 авг 09:35GABRINI GROUP IMA POTREBA OD DEVOJKI ZA PREZENTACII

PORADI ZGOLEMUVANJE NA OBEMOT NA RABOTA GABRINI GRUP IMA POTREBA OD 3...


33.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

07 авг 15:48NEW COSMOS IMA POTREBA OD 3 DEVOJKI

PORADI ZGOLEMUVANJE NA OBEMOT NA RABOTA NEW COSMOS IMA POTREBA OD 3 D...


33.500 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

07 авг 15:47Се вработууват лица на бензиска пумпа

СИ ПЕТРОЛ ДООЕЛ има потреба од вработување на пумпаши за работа на бе...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

29 јул 09:08Возач/Дистрибутер со Б категорија

Гаши комерц Дооел-Скопје објавува ОГЛАС за следната работна позиција...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

27 јул 08:08Се бара работник

Потребен е работник за одржување на гробни места во Бутел. Плаќање п...


1 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

24 јул 11:52Se bara Mehanicar / Majstor

Potreben e mehanicar , majstor za rabota vo servis plata po dogovor. ...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

16 јул 17:52Отворени повеќе работни позиции

СУПЕР АУТО КОНТРОЛ ВРАБОТУВА: Раководител во станица за техни...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

16 јул 09:28Baram majstor - stolar

Baram stolar, pomosnik-stolar i opst rabotnik, so i bez rabotno iskus...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

15 јул 19:18Baram rabotnici

Baram stolar, pomosnik-stolar i opst rabotnik, so i bez rabotno iskus...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

15 јул 19:18Vrabotuvam arhitekti

Imam potreba od arhitekt so poznavanje na Sketchup ili AutoCad, da z...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

15 јул 19:18SE BARA VOZAC SO E KATEGORIJA

MANKOM SKOPJE BARA VOZAC SO E KATEGORIJA RELACII BIFSA YU I ROMANIJA


123.456 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

13 јул 18:07Se bara distributer

Firma od Skopje ima potreba od seriozna licnost do 40godini so C ka...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

12 јул 13:53imam potreba od majstor gradeznik i opst rabotnik

Nudam rabota za majstor gradeznik tesar dzidar malterdzia i opst rab...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

11 јул 22:57BARAM SOFER SO BG KOMPLET DOKUMENTI I ISKUSTVO ZA EU,

20%- POZNAVANJE NA ANGLISKI ILI GERMANSKI, RABOTNO ISKUSTVO NA RELACI...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

05 јул 10:12Izrabotka na mebel !

Izrabotka na sekakov vid na mebel ! Mebel po merka ! Kujni, Plakari...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

02 јул 18:05BARAM SOFER SO MAKEDONSKI DOKUMENTI ZA RELACIJA -NL-B

20%- POZNAVANJE NA ANGLISKI ILI GERMANSKI, RABOTNO ISKUSTVO NA RELACI...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

30 јун 10:58nudam rabota za majstor 077991868

imam potreba od majstor gradeznik dzidar tesar rabota so niska gradb...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

27 јун 08:31KAMENOREZACKA FIRMA NUDI RABOTNI MESTA

Firmata ONIKS koja se bavi so obrabotka i montaza na priroden kamen (...


50.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

23 јун 08:48nudam rabota za gradezen rabotnik

nudam rabota za gradezen rabotnik rusenje i rabota so majstor 077991...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

21 јун 07:10Imam potreba od majstor gradeznik 077991868

Imam potreba od majstor gradeznik nudam rabota za majstor tesar dzid...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

09 јун 07:21Zena za przenje mekici

Plata 20.000 rab.vr.-06-14 .00 prijavena i hrana mesenje i przenje me...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

06 јун 13:32SE BARA MAJSTOR/RABOTNIK

Firmata ONIKS koja se bavi so obrabotka i montaza na priroden kamen (...


50.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

30 мај 09:14БАРАМЕ РАБОТНИК/ЧКА ЗА ПРОИЗВОДСТВО

Бараме колешки и колеги што сакаат да работат со нас во ПРОИЗВОДСТВО ...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

25 мај 13:28Bagerist so rabotno iskustvo

Se bara bagerist so rabotno iskustvo koi znae da rakuva so gradezni m...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

22 мај 15:36Administrativen rabotnik( Административен работник

Бараме административен работник. Работни задачи: *Материјално работ...


5 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

17 мај 09:38Заварувач со ЦО2,алуминиум (zavaruvac CO2 ,aluminium)

Бараме заварувач со ЦО2 за заварување на алуминиумски профили. По м...


5 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

17 мај 09:38Оператор за ЦНЦ АПКАН (Operator za CNC APKAN)

Бараме работник за работа на нова машина ЦНЦ АПКАН . По можност со р...


5 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

17 мај 09:38BARAM RABOTA CUVAR NOKjNA SMENA

Baram rabota cuvar nokjna smena za obezbeduvanje na bilo kakov obijek...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Барам работа

10 мај 07:49Opst rabotnik za rabota na presa (Општ работник)

Општ работник за работа на преса. Производство на делови од лим ,шта...


20.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

09 мај 17:32Kelnerki i sanker

Baram dve konobarki za rabota vo kafic so ili malku iskustvo 071-619...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

07 мај 13:00Rabotnici

Baram iskusni rabotnici (2 ili 3 rabotnici) koi znaat da kopat TUTUN....


121.212 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

06 мај 22:15Restoran BOTI 96 ima potreba od 2 kelneri 2 pomosnicki

Restoran BOTI 96 ima potreba od prosiruvanje na svojot tim poradi zgo...


22.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

01 мај 13:00ВРАБОТУВАЊЕ ... Хотел

ВРАБОТУВАЊЕ ... Поради зголемен обем на работа - Hotel New Star 5*...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

27 апр 13:42Барам архитект!

Фирмата МДФ Дизајн има потреба од проектант на мебел Потребно е да и...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

19 апр 21:25Страна 1 од 5

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам