143 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
Денес 06:38Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Сендвичара Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреб...


По Договор
или предлог цена
Вчера 22:30Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari i opsti gradezni rabotnici SAMO ZA LICA OD OHRID I S...


По Договор
или предлог цена
Вчера 20:43Se bara personal

Se bara sanker - kelner Skaracija 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
24 јун 10:49Продавачка во Галерија за слики

Барам продавачка за работа во галерија за слики во Охрид, да има осно...


1 €
или предлог цена
23 јун 21:54MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


2 €
или предлог цена
20 јун 11:51Vila Bisera Ohrid nudi rabotni mesta

Vila Bisera Ohrid ima potreba od: Recepcioner Kelner Zainteresirani...


1 €
или предлог цена
20 јун 11:44Rabotnici za na tezga

Se baraat rabotnici za na frizider za sladoled i za na igracki za dec...


По Договор
или предлог цена
19 јун 14:32Soferi za vo Svedska

Potrebni se zamenski soferi za rabota na kontenjeri vo Svedska, ter...


1 €
или предлог цена
17 јун 21:08Barame rabotnicka ili rabotnik za fasto food

Brame rabotnicka ili rabotnik za hamburgeria vo struga. kerkojm pun...


350 €
или предлог цена
17 јун 10:44Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
17 јун 10:29Vrabotuvanje salaterka sezonski

imame potreba od sezonsko vrabotuvanje vo salaternica 077 503 400 ...


55.555 €
или предлог цена
16 јун 08:57Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
14 јун 19:02Ugostitelski Objekt bara rabotnicki kamarieri

dogovor na lice mesto javitese na dole navedeniot broj .se raboti za ...


400 €
или предлог цена
10 јун 10:31Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 €
или предлог цена
09 јун 15:19Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
09 јун 12:31Gotvac kelner sanker

poveke info viber 077 503 400


4.000 €
или предлог цена
09 јун 12:10restorant-pizza

se bara osoba so viza za usa da rabotivo restorant potrebno e poznava...


По Договор
или предлог цена
06 јун 13:00Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
04 јун 08:26Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
03 јун 12:38RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
31 мај 20:56Se bara zenska osoba

Bi primil zenska osoba postara od 34 godini,besplatno da prestojuva v...


По Договор
или предлог цена
28 мај 13:56Se bara zena za cistenje apartmani Ohrid

Se bara zena za cistenje apartmani vo centarot na Ohrid. Plata po dog...


1 €
или предлог цена
27 мај 16:05VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
17 мај 13:00Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:05Rabota vo Germanija i Svajcarija

EU PASOS. Rabota vo Frankfurt(Morfelden Walldorf na 17km od frankfurt...


1 €
или предлог цена
12 мај 20:53КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЦИ

ГРАДЕЖНАТА ФИРМА КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД: -ШОФЕРИ СО Ц И ...


1 €
или предлог цена
09 мај 13:51krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
08 мај 07:52чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
07 мај 11:11Se bara zena za cistenje apartmani vo Ohrid

Se bara zena za ciatenje na apartmani vo Ohrid. Tel: 070/232-307


По Договор
или предлог цена
04 мај 21:44Rabota za vo sendvicara vo Ohrid

Barame devojce za vo sendvicara vo Ohrid za podolgo vrem so iskustvo ...


1 €
или предлог цена
01 мај 14:06ZIDARI GERMANIJA!!!!!!!!!

Se baraat 3ca iskusni i seriozni zidari za rabota vo Germanija, Berli...


99 €
или предлог цена
30 апр 15:30Пицерија и ресторан Луна- вработувања

Ресторан Луна има потреба од работници на следниве работни позиции: ...


По Договор
или предлог цена
29 апр 10:07Теди Комерц ВРАБОТУВА

Теди Комерц - Хотел Десарет има потреба од вработени за следните рабо...


По Договор
или предлог цена
28 апр 13:09Hotel Belvedere Ohrid nudi rabotni mesta

Kelneri Sobarici Pomosnici vo kujna Javete se na tel. 078 474 655 Il...


1 €
или предлог цена
28 апр 07:01Се бара собарица за работа во вила во Охрид

Се бара собарица за работа во вила во Охрид. Вилата се наоѓа на кејот...


По Договор
или предлог цена
20 апр 21:04Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам