3806 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG

Barame profesionalni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Relac...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Се бараат работници со дозволи за камиони и градежни машини

Се бараат возачи на камиони односно градежни работници за градежни ма...


3.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Lounge Bar Ima potreba od Personal

Se baraat Sankeri-ki, Kelneri-ki Pizza Majstor Plata odlicna! Kon...


25 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

04 авг 12:29Промовирано

Магационер Magacioner

Фирма од Скопје има потреба од магационер за постојан работен однос с...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Вчера 22:23Потребен е возач со Е категорија

Здраво, Поради зголемување на возниот парк, СИДОНА ШПЕД ДОО има потр...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:38Majstor za proizvodstvo na sobni vrati

Nudam vrabotuvanje za majstor za proizvodstvo na medijapanski sobni v...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:56BRAVAR ZAVARUVAC LIMAROIZOLATER

Firmata Izo Progres ima potreba od limari bravari zavaruvaci hidroizo...


25.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:50Distributer reon Struga Ohrid

Нудиме работа за дистрибутер на весници на реон Струга-Охрид и дистри...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:24КАФЕ БАР ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ

Кафе бар има потреба од келнер/ки и шанкер/ки. Информации на телефон ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:16restorant ima potreba od personal

Ресторан има потреба од скараџики, келнери и хигиеничарки. info : ...


1 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:04Se bara zena za rabota vo kujna

Se bara zena za rabota vo kujna vo gostilnica vo skopskata carsija, p...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:00Бараме комерцијалист

Друштвото Интерпласт ДООЕЛ Скопје бара комерцијалист за: -продажба ...


25.000 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:46  НОВ ОГЛАС

Вработуваме гипсари

Ми-Го Инженеринг Јовановски ДООЕЛ има потреба од гипсари со и без раб...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:55Пекара има потреба од продавачка

Се бара продавачка за бурек и бели печива. Раб. време 6:00 - 14:00ч. ...


1 МКД
или предлог цена
Илинден / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:30шанкер

Ресторан во центарот на градот има потреба од шанкерка.Телефон за кон...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:27келнер

Ресторан во центарот на градот има потреба од келнери.Телефон за конт...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:27Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG

Barame profesionalni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Relac...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Rabota vo Ajs Kafe

Ajs kafe ima potreba od rabotnici so iskustvo. Za poveke info 07584...


1 МКД
или предлог цена
Илинден / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se bara personal za kozmeticki salon vo Skopje

Se bara personal za kozmeticki salon vo Skopje za pola i celo rabotno...


5 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Се бараат работници со дозволи за камиони и градежни машини

Се бараат возачи на камиони односно градежни работници за градежни ма...


3.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Sofer-Vozach E kategorija

Pocitivani, Barame vozac na relacija MK-EU-MK, E kategorija. Serti...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se bara Vozac so iskustvo so C kategorija

SE bara vozac so iskustvo so C i E kategorija -za rabota i vozenje...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:46Se Bara Vozac so C i E Kategorija so iskustvo

Se bara Vozac so C I E Kategorija za Vnatresen i nadvoresen Transport...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:45Реномиран ресторан во Скопје има потреба од персонал

Реномиран ресторан во Скопје има потреба следниот персонал: -Помошни...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:41Vrabotuvame stolar

Firma ima potreba od stolar. Tel.za kontakt 071 332 594


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:25САЛАТЕРКИ

Имаме потреба од салатерка, а нудиме одлични услови за работа. * 6-7...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:13Готвач

Имаме потреба од готвач, а нудиме одлични услови за работа. * 6-7 де...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:13ПИЦА МАЈСТОР

Имаме потреба од пица мајстор, а нудиме одлични услови за работа. * ...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:13Restoran bravos ima potreba od pomosnik vo kujna

Ресторант Бравос има потреба од помошник во кујна,се работи во 2 смен...


23.000 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:07Baram qistaqka

Hotel fama Bitpazar


22.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:33Amerika

Se bara zena na vozrast od 35 do 50 g. za odenje vo Amerika Informac...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:12  НОВ ОГЛАС

avto servis bara rabotnik

potreben e rabotnik za vo avto servis za montaza na avto stakla so is...


35.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:07Taksi Firma Izdava Licencirani Vozila Isto Taka Bara Soferi

Izdavam Licencirani Vozila Pod Renta Ceni Alfa Romeo 1.9 Jtd 2001 6...


21.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:57Taxi koli pod renta, Taksi vozila pod renta, такси

Se izdravaat licencirani taxi vozila pod renta. Vozilata se celosno i...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:48Пекар

Француска пекарница и слаткара Пастел,поради проширување на обемот на...


2.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:39Rabota so MK pasos vo Slovacka

Pocituvani, Imame slobodni pozicii vo nekolku firmi za vo Slovacka, ...


1.200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:29Бараме столари монтери

Фирма за изработка на интериер има потреба од столари монтери со иску...


10 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:12Електро инсталатери

Фирмата ЕЛЕКТРО-УНИОНДООЕЛ СКОПЈЕ има потреба од електро инсталатери ...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:04СЕ БАРА ВОЗАЧ НА КАМИОН

Фирмата АН-ВИ ТРАНС ДООЕЛ има потреба од искусен и одговорен шофер ...


1 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:01Помошник монтер

Помошник монтер Насловна › Пребарај › Помошник монтерСкопје ТЕЛ...


24.000 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:00Помишничка за во кујна/Pomosnicka za vo kujna

Кујна ‘’ГУРМАН” бара помошничка за во кујна со претходно работно иску...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:49rabota za soferi

Baram soferi so C + E kategorija , so makedonski dokumenti za rabota ...


1 €
или предлог цена
Студеничани / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:44ПОМОШНИК БРАВАР / BRAVAR

Се бара помошник бравар со и без работно искуство Локација: населба ...


20.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 08:01Страна 1 од 96

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам