81 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

потребен возач со Ц+Е за во Хрватска

МАР ПЕТ ШПЕД потребен ни е возач за камион на релација Македонија-Х...


1.200 €
или предлог цена
Денес 13:00Куќна помошничка

Имаме потреба од куќна помошничка за неопределено време на возраст од...


1 €
или предлог цена
03 фев 11:10Барам работа во Германија како IWE инженер

Барам работа во Германија како дипломиран машински инженер со огромно...


3.000 €
или предлог цена
25 јан 18:08Се бараат соработници

Се бараат соработници контакт на 078401149


1 €
или предлог цена
24 јан 13:01Хигиеничарка

Хигиеничарка за во ресторан Интернационал


20.000 МКД
или предлог цена
23 јан 20:23Recepcioner

Za rabota na recepcija vo hotel Veles centar . CV ispratete na ma...


21.000 МКД
или предлог цена
23 јан 20:23Rabota vo Shvedska

Potrebni se rabotnici vo Shvedska za montaza na solarni paneli so evr...


1 €
или предлог цена
21 јан 18:35RABOTA VO GERMANIJA !!!

Se baraat Elektricari, Vodoinstalateri, Cevarioci, Zavaruvaci Plat...


123 €
или предлог цена
16 јан 20:46Vozac so C+E kategorija za megunaroden transport

PETRANS ima potreba od vozaci so BG-EU dokumenti za vozenje na relaci...


По Договор
или предлог цена
13 јан 16:48ZAVARUVACI i MONTERI Za vo Germanija-

*Imame potreba od slednite profili* so BG,EU pasos ili rabotna dozvol...


2.800 €
или предлог цена
06 јан 17:36Vozac CE vo Svedska

Se bara vozac so eu dok. so C+E za rabota vo svedska firma so svedska...


90 €
или предлог цена
28 дек 20:48Дипломиран Градежен Инженер нуди овластување Б - проектирање

Дипломиран Градежен Инженер нуди овластување Б за проектирање, со еле...


По Договор
или предлог цена
19 дек 19:06ОГЛАС ЗА РАБОТА – БРАВАР ЗАВАРУВАЧ

Компанијата ТРГОШПЕД ТРАНС ДОО - Велес објавува оглас за работно мест...


1 €
или предлог цена
07 дек 16:08Хигиеничар/ка -Higienicar/ka

Поради зголемен обем на работа ДТКУУ ВЕЛ-ДОМ ВЕЛЕС има потреба за вра...


20.000 МКД
или предлог цена
01 дек 08:08rabotnik vo masinska rabotilnica

potreben e rabotnik za vo masinska rabotilnica,zadolzitelno zavrseno ...


1 €
или предлог цена
08 ное 09:42VO GERMANIJA SE BARA MAJSTOR ZA RENOVIRANJE NA KUKA

Javete se kese dogovorime na Viber ili Whatsapp 004915254838949


2.000 €
или предлог цена
06 ное 19:09baram honorarna rabota

baram honorarna rabota vo Veles, za popladne posle 17h ili 18h.


999.999.999 €
или предлог цена
12 окт 22:32оглас за работно место Механичар

ТРГОШПЕД ТРАНС ДОО - Велес објавува оглас за работно место Механичар ...


1 €
или предлог цена
10 окт 14:02ТРГОШПЕД ТРАНС ДОО - Велес објавува оглас за работно место М

ТРГОШПЕД ТРАНС ДОО - Велес објавува оглас за работно место Механичар ...


1 €
или предлог цена
10 окт 14:01Возачи на камион шлепер-Hamburg MK Документи

Се бараат Пет ( 5 ) Возачи на камион шлепер (платформа-континери ) со...


2.200 €
или предлог цена
27 сеп 21:16Автомеханичар

Ирена Вел ДООЕЛ има потреба од автомеханичар за сопствените потреби. ...


По Договор
или предлог цена
22 сеп 08:05Се бараат шофери со Д и Б категорија

Ирена Вел ДООЕЛ има потреба од возачи со Д и Б категорија од Велес и ...


По Договор
или предлог цена
22 сеп 08:01Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел ДООЕЛ од Велес има потреба од возачи до Д категорија,од Ско...


По Договор
или предлог цена
22 сеп 07:57Se bara fasader

Se bara fasader za rabota i cirak plakanje po dogovor moze i sekoj den


По Договор
или предлог цена
20 сеп 03:04Se barat higienicari i personal za hot vo Eu

Se barat higienicari i personal za hoteli vo Eu so obezbeden smestaj ...


9 €
или предлог цена
19 сеп 13:00Градежна фирма од Велес има потреба од мајстор за машински

Градежна фирма од Велес има потреба од мајстор за машински малтер. Ин...


1 €
или предлог цена
16 сеп 11:09Градежна фирма од Велес бара градежни работници

Градежна фирма од Велес бара градежни раотници од сите профили поради...


1 €
или предлог цена
16 сеп 11:09Бараме шивачка со искуство

Конфекција во Велес има потреба од шивачка со искуство. Информации са...


1 €
или предлог цена
15 сеп 14:13Rabota za kamioni

Нудиме работа и диспечерски услуги за вашите камиони низ Европа и Ска...


По Договор
или предлог цена
06 сеп 22:07Се бараат соработници

Се бараат соработници. Повеке инфо на тел 078401149


1 €
или предлог цена
31 авг 11:01Се бараат шофери со ,,B'' КАТЕГОРИЈА.

Ирена Вел ДООЕЛ Има потреба од возачи со Б категорија од Велес. Инф...


По Договор
или предлог цена
18 авг 13:28Возачи со Д категорија

Ирена Вел ДООЕЛ Има потреба од возачи со Д категорија од Велес и Гр...


По Договор
или предлог цена
18 авг 13:22СЕ БАРА БАГЕРИСТ / SE BARA BAGERIST

Се бара багерист со работно искуство за работа на терен околу Градско...


1 €
или предлог цена
12 авг 13:08Beraci na Grozje

Zdr Ako imate potreba ot rabotnici za pakuvanje i berenje na Grozje i...


11.111 €
или предлог цена
10 авг 08:48Се бараат шофери со Д категорија

Ирена Вел од Велес има потреба од возачи со Д категорија од Скопскиот...


По Договор
или предлог цена
08 јул 13:00помошник во механичка работилница

ТРГОШПЕД ТРАНС ДОО Велес има потреба од помошник во механичка работил...


1 €
или предлог цена
07 јул 13:07Se baraat raabotnici

Se baraat 4-ca fasaderi so iskustvo, 3-jca majstori za varenje folij...


По Договор
или предлог цена
28 јун 14:02Amerikanska kompanija bara dispeceri

Transportna kompanija locirana vo Chicago IL, USA, bara dispeceri. Za...


1 €
или предлог цена
01 јун 13:37Администратор,за логистика.

Ирена Вел Велес,има потреба од лице за логистика,т.е организација на ...


По Договор
или предлог цена
20 мај 09:29Се бараат соработници

Се бараат соработници за работа од дома без ограничување на работно в...


1 €
или предлог цена
05 мај 09:06Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам