115 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:00Se bara rabotnik za vo Avtoservis

Potreben rabotnik za rabota vo avtoservis Moze so i bez iskustvo P...


По Договор
или предлог цена
26 јан 19:04Higienicarka sezonski

Za potrebite na vila vo stariot del na gradot imame potreba od higien...


1 €
или предлог цена
26 јан 17:03Restoran Ima potreba od kelneri I pomosnicki za vo kujna

Restoran Bastion Ohrid ima potreba od kelneri so ili Bez rabotno isku...


10 МКД
или предлог цена
23 јан 14:44Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
22 јан 08:29Средување и одржување апартмани во вила

Се нуди хонорарна работа за сезона со полно работно време и вонсезона...


18 МКД
или предлог цена
20 јан 11:22Се бара пекар во Охрид

Се бара пекар за производство на леб на дрва во Охрид. 070 212 347


1 €
или предлог цена
17 јан 19:09Se bara Kelner

se bara kelner za red raboten odnos...uslovi licno broj 075 43 42 41


1 €
или предлог цена
17 јан 12:16Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari SAMO ZA LICA OD OHRID I STRUGA


По Договор
или предлог цена
15 јан 17:05Келнер шанкер собарки

Се бараат келнери шанкери и собарки за работа во хотел Осигурани на п...


25.000 МКД
или предлог цена
13 јан 12:16Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
08 јан 20:33Se bara prodavac ili prodavacka

Imame potreba od prodavac ili prodavacka za rabota vo sv.Naum. Rabotn...


24.000 МКД
или предлог цена
30 дек 10:28Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
04 дек 13:45RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
29 ное 19:10Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 МКД
или предлог цена
24 ное 10:20Gotvac kuvar salaterka kelner

Plata po dogovor +osiguranje +k15 +sopstven prevoz +hrana +odm...


2.000.000 €
или предлог цена
23 ное 13:32Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
08 ное 11:32Hotel Belvedere Ohrid nudi rabotni mesta

Recepcioner Vodoinstalater Elektricar Javete se na 046 265628 ili I...


1 €
или предлог цена
03 ное 19:04Vila Bisera Ohrid nudi rabotni mesta

Vila Bisera Ohrid ima potreba od: Recepcioner Zainteresiranite da i...


1 €
или предлог цена
03 ное 19:02Оператор на машина за бризгање пластика

Се бараат оператори на машини за бризгање пластика. Се работи на авто...


25.000 МКД
или предлог цена
01 ное 14:29Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Тераса Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреба од ...


По Договор
или предлог цена
30 окт 14:38Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
04 окт 17:49Се бара жена за 24 часовна нега

Се бара женска особа за 24 часовна нега на машко лице во Охрид. Конт...


1 МКД
или предлог цена
27 сеп 12:04Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 €
или предлог цена
26 сеп 15:57BARAM VOZACI

SE BARA VOZACI SE VOZI PLATFORMI NA RELACIJA MK-DE-MK SE BARA ODGOVOR...


1 €
или предлог цена
16 сеп 13:00Вработување

Пицерија и ресторан Луна има потреба од : - помошничка во кујна(сала...


По Договор
или предлог цена
16 сеп 09:45krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
06 сеп 23:13Цвеќара Бисера Вработува !!!

Цвеќара Бисера има потреба од девојче за работа со или без работно ис...


По Договор
или предлог цена
31 авг 12:40Rabotnici so bugarski pasos

Se baraat rabotnici za Germanija so bg pasos Majstori ,fasaderi,kera...


По Договор
или предлог цена
28 авг 17:56Se nudi rabotno mesto ATV vodic

ATV Adventure Ohrid nudi rabotno mesto: Vodic na ATV turi niz Naciona...


1 €
или предлог цена
14 авг 21:18VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


18.000 МКД
или предлог цена
08 авг 09:23Se bara personal

Se bara sanker - kelner Skaracija 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
02 авг 11:18Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за во хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
29 јул 13:00Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
14 јун 19:02restorant-pizza

se bara osoba so viza za usa da rabotivo restorant potrebno e poznava...


По Договор
или предлог цена
06 јун 13:00Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
04 јун 08:26Se bara zena za cistenje apartmani Ohrid

Se bara zena za cistenje apartmani vo centarot na Ohrid. Plata po dog...


1 €
или предлог цена
27 мај 16:05VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам