Битола
                   
147 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Sofer so iskustvo C i CE

Sofer so iskustvo na kiper i ladnjaca so taho karticka i sertifikat b...


1 €
или предлог цена
Денес 07:32Барам хонорарна,дополнителна,повремена работа во Битола

Барам хонорарна, дополнителна, повремена работа во Битола во продажба...


По Договор
или предлог цена
Вчера 21:54Пари назад секој ден!

Ние сме маркетинг агенција со цел да ги поддржиме луѓето од целиот св...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 16:50Se bara rabotnik

Se bara rabotnik za vo zanaetciska firma koja raboti so izvedba na vo...


25.000 МКД
или предлог цена
Вчера 15:01Se bara taxi vozac

Se bara taksi vozac za vo kompanija...


По Договор
или предлог цена
03 фев 16:10Rabota so vodovod I kanalizacija

Firma od Bitola, bara rabotnik za rabota okolu vodovod/kanalizacija ...


По Договор
или предлог цена
03 фев 15:08PEKAR, BUREK

BARAM RABOTA SO EU PASOSH viber: +46 79 348 98 17 (baraj samo na v...


1 МКД
или предлог цена
02 фев 12:46KUVAR-SKARAGIJA SO EU PASOSH

BARAJ I NA VIBER +46793489817


1 €
или предлог цена
01 фев 23:35PICA majstor so EU dokumenti

baram rabota za STRANSTVO kako; PICA MAJSTOR,SKARAGJIJA,PEKAR I ...


1 €
или предлог цена
01 фев 23:35Работник

Се бара работник за припомош во магацин за цвеќе . Локација позади Х...


20.000 МКД
или предлог цена
01 фев 15:56SE BARA AVTOMEHANICAR

AVTO SERVIS PRZO Bitola ima potreba od avtomehanicari. Za poveke i...


По Договор
или предлог цена
29 јан 20:55Меѓународен шофер Ц+Е Шведска

Имаме потреба од шофер за возење внатрешно во Шведска. C+E категориј...


2.600 €
или предлог цена
27 јан 13:00Se bara sofer C+E

Se bara sofer so C+E kategorija….075/972-736 se vozat kratki turi edn...


По Договор
или предлог цена
25 јан 10:14Se bara Vozac so CE Kategorija

Потребен се возачи со: C Е Категорија со искуство,со сертификат...


1.500 €
или предлог цена
23 јан 11:44BARAM RABOTA VOZAC - B,C i CE

Baram rabota kako vozac B,C i CE Rabota vo stranstvo


1 €
или предлог цена
23 јан 08:21krsime beton zidovi ploci se od beton

krsime beton i zidovi ploci poveke info na telefon 071 260 541 Dime ...


По Договор
или предлог цена
15 јан 13:05БАРАМЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ И МОНТЕРИ

ДООЕЛ ДЕНИЦА - МП ИМА ПОТРЕБА ОД ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ...


1 МКД
или предлог цена
14 јан 18:47Се бара возач со Е Категорија

***ЕДЕН УТОВАР - ЕДЕН РАСТОВАР*** ***ПЛАЌАЊЕ ВЕДНАШ ПО ЗАВРШЕН КРУГ*...


По Договор
или предлог цена
10 јан 13:45Higenicarka

40 godisna zena bara rabota kako higenicarka na stanovi , kukji , obj...


10 €
или предлог цена
05 јан 14:34СЕ БАРА РАБОТНИК ЗА ВО КРАВАРСКА ФАРМА

СЕ БАРА РАБОТНИК ЗА ВО КРАВАРСКА ФАРМА, РАБОТАТА Е ДОБРО ПЛАТЕНА ОБЕЗ...


1 €
или предлог цена
04 јан 17:45TAXI SLUZBA IMA POTREBA OD;

-TAXI IMA POTREBA OD. -DISPECER -VOZACI -TEL.076974276 -TEL.07858...


1 МКД
или предлог цена
24 дек 09:31Se bara zenska osoba za chistenje vo domakinstvo

Se bara zena za odrzuvanje (Higiena/domakjinstvo) na nekolku namesten...


1 €
или предлог цена
24 дек 08:49Elektro instalateri

Se baraat elektricari za sproveduvanje el instalacii,video nadzor,ala...


25.000 МКД
или предлог цена
22 дек 19:34ВРАБОТУВАМЕ: Возач со Б категорија

Вработуваме возач со Б категорија за возење на комбе во фирма со отпа...


1 €
или предлог цена
19 дек 20:20Se bara taxi vozac

Se bara vozac za taksi vo tea , so licencirano vozilo so firma. Baraj...


1 МКД
или предлог цена
19 дек 17:39Elektricari i elektronicari za pustanje na instalacii

Фирма од Битола има потреба од електричари за поставување на електрич...


1 МКД
или предлог цена
17 дек 01:44Slovenska firma bara soferi so E kategorija

Potrebni se soferi za rabota vo Scandinavia Danska Svedska Norveska d...


1 €
или предлог цена
06 дек 00:38Se bara sofer za relacija Danska Svedska

Se bara sofer so bugarski dokumenti ili makedonski ima moznost za da ...


1 €
или предлог цена
06 дек 00:36Baram devojka za honorarna rabota

Imame potreba od devojka za HONORARNA RABOTA ...rabotata kako marketi...


100 €
или предлог цена
02 дек 00:50РАБОТА ВО МИНХЕН ГЕРМАНИЈА ЗА СТУДЕНТИ И ЕУ ДРЖАВЈАНИ

Посредување за студенти и ЕУ државјани за McDonald's во Минхен, Сојуз...


200 €
или предлог цена
23 ное 11:53Професор по Англиски јазик.

Се бара професор по англиски јазик или апсолвент од последна година с...


1 €
или предлог цена
18 ное 21:47Soferi so CE kategorija za postojana rabota vo Germanija

Spedicija TLW od Germanja so sediste vo Iserlohn 58644 vo blizina na ...


1 €
или предлог цена
17 ное 09:49RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS

RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS SO ISKUSTVO TEL 075/ 295-680


1 МКД
или предлог цена
16 ное 19:18Депозит Хаус Маркет има потреба од сметководител

Опис на задачите: -Книжење на финасиската и материјална документациј...


По Договор
или предлог цена
09 ное 16:53Rabota vo Hrvatska

Agencija za posrduvanje pri vrabotuvanje Silmarilion BJ DOOEL Bitola ...


1 €
или предлог цена
07 ное 21:18Винер осигурување вработува агент за продажба - Битола 4

Винер осигурување вработува агент за продажба за осигурување - подруж...


1 €
или предлог цена
26 окт 07:15Devojka za rabota

Zensko lice za rabota vo butik za kozna galanterija i akcesoari Poda...


1 €
или предлог цена
23 окт 03:11Kafic bara cupinja za rabota

Kafic SELECT prlagonka 2 ima potreba od cupinja za rabota kako sanker...


1 €
или предлог цена
16 окт 13:47Baram sofer,vozac za kiper

Baram sofer za sleper kiper,na relacija Ahlada Grcija do rek Bitola.N...


1 €
или предлог цена
12 окт 10:39Se vrabotuvaat higienicarki za stanbeni zgradi

Informacii na telefon: 078/285-450 Firma za cistenje vrabotuva zeni ...


1 €
или предлог цена
02 окт 23:19Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам