80 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Rabota na Krit,Grcija

Se baraat so EU dokumenti lica za rabota vo turisticki (sezonski)rest...


5 €
или предлог цена
24 мар 19:05Medicinski Personal

Se baraat medicinski sestri i fizioterapevti Diplomirani so zavrseno ...


1.500 €
или предлог цена
21 мар 19:13Se bara vozac so E kategorija

Imame potreba od vozac so E kategorija za relacija MK- HU,SK,CZ,DE -...


1 €
или предлог цена
21 мар 12:21POTREBEN E VOZAC SO C/E KATEGORIJA

Se bara vozac so E kat. za vozenje Vlekac -ladnjaca na relacija MK-GR...


12.345 €
или предлог цена
16 мар 16:03Rabota vo grcija vo hotel halkidiki sani i kallithea

Rabota vo grcija vo 2 novi hoteli Kallithea i sani halkidiki Obezbed...


По Договор
или предлог цена
14 мар 13:14Vozac na Kamion So E kategoria

Имам потреба од шофер со Е категорија, Релација: Македонија-Полска-Ч...


4 €
или предлог цена
13 мар 19:42Работа во Туристичка Агенција

Медитеран - Травел СервиС oбјавува оглас за работа во агенцијата во...


1 МКД
или предлог цена
08 мар 01:11Baram rabota so kateg. C/C1 taho.card certificate

Poseduvam kateg. C /C1, taho kart., sertif. za megjun.transport , meg...


1 €
или предлог цена
07 мар 02:15Потребен возач за Меѓународен транспорт

Потребен е возач за меѓународен транспорт. Возачот треба да има: сер...


По Договор
или предлог цена
14 фев 15:30СЕ БАРА ПРОФЕСИОНАЛЕН ВОЗАЧ

СЕ БАРА ПРОФЕСИОНАЛЕН ВОЗАЧ НА РЕЛАЦИЈА МК-ЕУ-МК ПОТРЕБНО Ц+Е КАТЕГО...


По Договор
или предлог цена
14 фев 14:14VOZAC SO E KATEGORIJA

Baram vozac so E kategorija za megunaroden transport vozacot mora da ...


123 МКД
или предлог цена
10 фев 10:19Se baraat sorabotnici stranska kompanija

Multilevel marketing odlicna zarabotka rabota online poradi pandemija...


По Договор
или предлог цена
09 фев 09:47Работа во Израел со Мк пасош

Посредуваме за работа во Израел со докажани агенции за вработување, п...


11 €
или предлог цена
04 фев 17:02SE BARAAT VOZACI SO E KATEGORIJA 100 E DNEVNICA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - Danska, Plata 10...


3.100 €
или предлог цена
01 фев 08:46BARAM VOZAC SO EKATEGORIJA ZA SPEDICIJA

Baram vozac


По Договор
или предлог цена
30 јан 08:58БАРАМ ВОЗАЧИ СО Б КАТЕГОРИЈА ЗА РАБОТА

Барам возачи со Б категорија за работа во германска фирма.Предност им...


2.000 €
или предлог цена
22 јан 13:00MEHANICAR i ELEKTRICAR ZA KAMIONI

Imame potreba od eden elektricar i eden mehanicar so rabotno iskustvo...


2.500 €
или предлог цена
03 јан 10:4890 EVRA DNEVNICA SWEDSKA GERMANIJA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - GERMANIJA. Plat...


3.000 €
или предлог цена
03 јан 10:48BARAME VOZACI ZA SWEDSKA DANSKA 100 EVRA DNEVNICA

2B TRANS Ima potreba za soferi za relacija Swedska - Danska, Plata 1...


3.100 €
или предлог цена
03 јан 10:48Baram Vozac so E Kategorija

Baram vozac za vozenje relacija Svejcarija-Anglij 80 evra od den Ima ...


1 €
или предлог цена
12 дек 21:31Baram vozac so c

Baram vozac so c kategorija vozacot treba da gi ima potrebnite dokume...


213 МКД
или предлог цена
11 дек 16:32D kategorija BARAM HONORARNA RABOTA

Vozac so D kat.baram honorarna rabota Dig.kartica Sersifikat Lekar...


11 МКД
или предлог цена
30 ное 18:12Вработуваме хигиеничари/ки

СН Сервис Штип објавува оглас за вработување на: 🙍‍♂️ Хигиеничари/к...


20.000 МКД
или предлог цена
14 ное 18:24БИЗНИС-ИНВЕСТИЦИСКИ ФОНДОВИ

Право на апликација имаат невработени, но и вработени лица кои имаат ...


1.000 €
или предлог цена
07 ное 10:45РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА REFERENT ZA PRODAZBA

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип 070/264-321 ВРАБОТУВА: РЕФЕРЕНТ ЗА П...


1 МКД
или предлог цена
07 окт 13:00Online Заработувачка

Работа од дома портебни вештини Facebook и Instagram. За подетални...


300 €
или предлог цена
22 сеп 12:01Rabota Lepenje plocki (работа лепење плочки)

zanaetcia plockar bara mlad decko za rabota so I bez rabotno iskustv...


1 €
или предлог цена
16 сеп 02:25Се бара Шофер на комбе во Англија - Смештај Обезбеден

Смештај обезбеден и добра плата. Треба кандидатот да е над 25 години ...


2.000 €
или предлог цена
12 сеп 13:44BARAM MEHANICARI ZA KAMIONI VO SWEDSKA

BARAM MEHANICARI ZA KAMIONI ZA VO SWEDSKA DNEVNICA 70 E , PLATA 2...


2.100 €
или предлог цена
04 авг 11:53Барам медицинска сестра

Стоматолошка ординација ,ПЗУ АРТ-ДЕНТ од Штип ,бара медицинска сестра...


1 €
или предлог цена
27 јул 08:25Општи работници во областа на производство на тапациран мебе

Шуман има потреба од општи работници во областа на производство на та...


По Договор
или предлог цена
28 мај 17:33STUDENTSKA RABOTNA PRAKSA HRVATSKA

Сезoнска работа во Хрватска!!! Имаме потреба од 5 работници за ресто...


1 €
или предлог цена
27 мај 19:18VULKANIZER

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип има потреба од вулканизер на неопреде...


26.000 МКД
или предлог цена
17 мај 13:00ВРАБОТУВАЊЕ

УНИ 24 ВРАБОТУВА : 1.Кадар за произведствен процес ( инженер или к...


40.000 МКД
или предлог цена
27 апр 20:34baram rabotnici

baram rabotnici za proizvodstvo na poliesterski elementi


1 €
или предлог цена
28 мар 18:58VOZAC BARA RABOTA B+C+E KATEGORIJA

Baram rabota kako vozac / shofer niz mk ili eventualni dnevni turi do...


1 €
или предлог цена
27 мар 12:47DISPECER ZA MEGUNARODEN TRANSPORT

Internacionalan transportna kompanija ima potreba od eden Disponent...


1 €
или предлог цена
02 мар 08:23Baram sajzerist

Baram iskusen sajzerist so aranzer. Informacii na 070/319-797


По Договор
или предлог цена
16 фев 13:49Rabota za Gotvacka na Оbicni-Domasni jadenja na neopredeleno

Работа за Готвачка на Обични-Домашни јадења на неопределено време , з...


1 МКД
или предлог цена
10 фев 11:48Музичар бара бенд

Zdravo, jas sum muzicar - gitarist i baram da bidam clen na bend. P...


1 €
или предлог цена
10 јан 19:14Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам