131 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Sofer so EU dokumenti

Potreben e sofer so BG dokumenti, za relacija Svedska-Norveska(do Osl...


90 €
или предлог цена
Денес 18:05Пари назад секој ден!

„Дали барате начин да заработите дополнителен приход од дома? Дали са...


1 МКД
или предлог цена
Денес 17:23Potrebna e sekretarka

Странска фирма со преставништво во Македонија, има потреба од: атракт...


700 €
или предлог цена
Вчера 22:20Rabota работа prodavac во Битола

Доколку сте енергична,чесна и полна со ентузијазам и желба за непред...


1 €
или предлог цена
Вчера 13:00SE BARA AVTOMEHANICAR

AVTO SERVIS PRZO Bitola ima potreba od avtomehanicari. Za poveke i...


По Договор
или предлог цена
05 јун 14:50Kuvar

Imame potreba od kuvar so rabotno iskustvo i pomosnici.Tel.078367974


1 €
или предлог цена
01 јун 20:00Депозит Хаус Маркет има потреба од административен работник.

Депозит Хаус Маркет има потреба од административен работник. Опис ...


По Договор
или предлог цена
31 мај 13:34ВРАБОТУВАМЕ: Возач со Б категорија

Вработуваме возач со Б категорија за возење на комбе во фирма со отпа...


1 €
или предлог цена
30 мај 11:01Се бара работник за Битола

Се бараат работници за работа во магацин со стара хартија. Без крева...


1 МКД
или предлог цена
30 мај 11:01Se bara sofer so E kategorija za kamion so kiper prikolka

Za povekje info na broj 076/22-11-00


По Договор
или предлог цена
30 мај 10:07Kafic bara cupinja za rabota

Kafic SELECT prlagonka 2 ima potreba od cupinja za rabota kako sanker...


1 €
или предлог цена
28 мај 12:59Se bara doktor/lekar po opsta medicina vo Bitola

Se bara doktor/lekar po opsta praksa, za rabota kako maticen lekar v...


По Договор
или предлог цена
28 мај 10:37ZENA ZA RABOTA

Se bara zena za rabota za vo skara na kilo. So ili bez iskustvo. Za p...


1 €
или предлог цена
25 мај 10:14BARAM RABOTNIK-PRODAVAC,KOMERCIJALIS

Rabota vo prodavnica za avtodelovi masla i oprema za vozila .Kandidat...


1 €
или предлог цена
24 мај 22:21TAXI SLUZBA IMA POTREBA OD;

-TAXI IMA POTREBA OD. -DISPECER -VOZACI -TEL.076974276 -TEL.07858...


1 МКД
или предлог цена
24 мај 17:06Se bara rabotnik

Se bara rabotnik za vo zanaetciska firma koja raboti so izvedba na vo...


28.000 МКД
или предлог цена
24 мај 09:32Potrebni se majstori i rabotnici za rabota vo gradeznistvo

Firmata Urban Paver ima potreba za prosiruvanje na svojot tim od obla...


1 €
или предлог цена
20 мај 08:03Rabota Germanija Gips - Knauf

-Imame potreba od Gipseri - Montieri - Spakleri - Osigurani vo Germa...


По Договор
или предлог цена
18 мај 20:15Se bara sofer C+E

Se bara sofer so C+E kategorija….075/972-736 se vozat kratki turi edn...


По Договор
или предлог цена
17 мај 17:36Baram soferi za vo taksi/taxi kompanija povolni uslovi

Baram soferi za vo taksi/taxi kompanija oglasot vazi samo za bitola


1 €
или предлог цена
16 мај 13:12Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Shank

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo shank vo slatkarnica tel....


По Договор
или предлог цена
14 мај 11:39Здраво Македонијо бараме возачи од ЦЕ категорија за Бремен

Драги колеги, за нашата компанија бараме возачи на камиони со CE ...


2.350 €
или предлог цена
10 мај 19:28Vrabotuvame higienicarki - moznost za honorarna rabota

Vrabotuvame zeni higienicarki, za rabota vo delovni i stanbeni objek...


1 €
или предлог цена
10 мај 08:23Se bara sofer za taksi

Baram sofer za vo taksi tea bitola


По Договор
или предлог цена
09 мај 21:18Работа во стовариште ДООЕЛ Евроградба Битола

Се бара ракувач на работна машина ракувач на виљушкар општ работн...


По Договор
или предлог цена
08 мај 20:25Се бараат молери и гипсери

Се бараат работници за молерофарбарски услуги и гипс картонски работи


1.000 МКД
или предлог цена
04 мај 13:00Rabota so vodovod I kanalizacija

Firma od Bitola, bara rabotnik za rabota okolu vodovod/kanalizacija ...


По Договор
или предлог цена
02 мај 20:16BOOM BURGER - ОТВОРЕНИ РАБОТНИ ПОЗИЦИИ ВО БИТОЛА

Нов ресторан за бургери во Битола (Широк Сокак) има потреба од персон...


По Договор
или предлог цена
02 мај 13:05Se vrabotuvaat higienicarki za stanbeni zgradi

Informacii na telefon: 078/285-450 Firma za cistenje vrabotuva zeni ...


1 €
или предлог цена
28 апр 11:07Se bara sofer za taxi

Se bara sofer za vo taxi kompanija. Povolni uslovi po dogovor.


1 МКД
или предлог цена
20 апр 11:06Se bara sofer za taxi

Baram sofer za vo taxi kompanija. Povolni uslovi po dogovor.


1 МКД
или предлог цена
15 апр 23:43BARAM SOFER SLOVENSKA FIRMA

Se raboti na relacija po dogovor Se vozi sleper cerada,potrebna kat...


1 €
или предлог цена
14 апр 13:20RABOTNIK ZA VO PRALNA

Avto peralna SETCAR ima potreba od rabotnici Lokacija LUKOIL-Kravari....


1 €
или предлог цена
11 апр 12:57Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica tel.075 496 7...


По Договор
или предлог цена
07 апр 20:22Се бара возач со Е Категорија

*** ПЛАЌАЊЕ ВЕДНАШ ПО ЗАВРШЕН КРУГ , ПО ДОГОВОР НА ПРОЦЕНТ ИЛИ НА ИЗМ...


По Договор
или предлог цена
25 мар 07:41Барам хигиеничарка за хотел во Охрид

Барам хигиеничарка за нов хотел во Охрид.


1 €
или предлог цена
14 мар 19:54Slovenska firma bara soferi so E kategorija

Potrebni se soferi za rabota vo Scandinavia Danska Svedska Norveska d...


1 €
или предлог цена
12 мар 10:10Rabota vo Hrvatska i Slovenija

Silmarilion BJ- Agencija DOOEL Bitola ima potreba od rabotnici za Hr...


1 €
или предлог цена
09 мар 23:14Vrabotuvame vozac na kamion i viluskar so "C" kategorija

Eko Selekt DOO Bitola vrabotuva lice so vozacka dozvola "C" kategorij...


1 €
или предлог цена
01 мар 17:33Давам Часови по Музичка Теорија и Продукција

Спремам ученици и возрасни по музичка теорија, солфеж, и музичка прод...


500 МКД
или предлог цена
11 фев 20:38Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам