3809 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

GOSTILNICA IMA POTREBA OD PERSONAL!!!

Gostilnica vo Karpos ima potreba od personal na slednive pozicii: -...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

07 авг 16:58Промовирано

Се бараат работници со дозволи за камиони и градежни машини

Се бараат возачи на камиони односно градежни работници за градежни ма...


3.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG

Barame profesionalni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Relac...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Gotvacka so iskustvo

Restoran ima potreba od gotvacka so iskustvo,odlicni uslovi za rabota...


78.699.698 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 22:00Pomosnicka vo kujna

Restoran kaj Cementara ima potreba od pomosnicka vo kujana Odlicni u...


78.699.698 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 22:00RABOTA VO GERMANIJA

Za potrebite na germanska firma koja se zanimava so ureduvanje na dvo...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:41RABOTA VO GERMANIJA (VOZAC)

Za potrebite na germanska kompanija se bara vozac so C i E kategorija...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 21:41Потребен е возач со Е категорија

Здраво, Поради зголемување на возниот парк, СИДОНА ШПЕД ДОО има потр...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:26Se Bara Zena --- Domakinka , za odrzuvanje stan , N. Liisice

Se Bara Zena -- Domkinka , za Generalka i Odrzuvanje na mal stan vo ...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:01Помошник монтер

Помошник монтер Насловна › Пребарај › Помошник монтерСкопје ТЕЛ...


24.000 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:43Se bara rabotnik

Dokolku sakate da gi naucite tajnite na stolarijata ne ispustajte ja ...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:19RESTORAN VO CENTAR NA SKOPJE BARA KELNER I POMOSNIK GOTVACKA

RESTORAN VO CENTAR NA SKOPJE BARA KELNER I POMOSNIK GOTVACKA NAPOMEN...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:46Se Bara Vozac so C i E Kategorija so iskustvo

Se bara Vozac so C I E Kategorija za Vnatresen i nadvoresen Transport...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:27Renomirana firma ima potreba od lice za obezbeduvanje

Poradi prosiruvanje na timot se bara lice so licenca za obezbeduvanje...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:10Se baraat pomosnici i majstori za gips karton i moleraj

Se baraat pomosnici i majstori so i bez rabotno iskustvo


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:41Svedska transportna firma ima potreba od vozaci

Transportna firma so sedishte vo Bugarija ima potreba od vozaci So ...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:32Nov Dom za nega na stari lica vo Sopiste bara personal

Дом за стари лица во Сопиште бара НЕГОВАТЕЛ со работно искуство . Пла...


25.000 МКД
или предлог цена
Сопиште / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:11Rabotnik za proizvodstvo na peleti

Baram rabotnik za proizvodstvo na peleti Plata po dogovor


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:42  НОВ ОГЛАС

Se bara zena za rabota vo kujna

Se bara zena za rabota vo kujna vo gostilnica vo skopskata carsija, p...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:10Profesionalen vozac / sofer so C+E kat. so EU/BG

Barame profesionalni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Relac...


85 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Rabota vo Ajs Kafe

Ajs kafe ima potreba od rabotnici so iskustvo. Za poveke info 07584...


1 МКД
или предлог цена
Илинден / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Se bara personal za kozmeticki salon vo Skopje

Se bara personal za kozmeticki salon vo Skopje za pola i celo rabotno...


5 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Се бараат работници со дозволи за камиони и градежни машини

Се бараат возачи на камиони односно градежни работници за градежни ма...


3.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Sofer-Vozach E kategorija

Pocitivani, Barame vozac na relacija MK-EU-MK, E kategorija. Serti...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00ElITTE TAXI 15169 vrabotuva dispecerki

Taxi ELITTE 15169 vrabotuva dispecerka so iskustvo 076-43-43-75


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:39Молерај,Гипс,Фасади.

Ви следува период во кој сакате да го освежите вашиот дом и да му дад...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:24SE BARA PRODAVACKA

Se bara prodavacka za rabota vo nas. Aerodrom pozadi Biser vo orodavn...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:22  НОВ ОГЛАС

Se bara Vozac so iskustvo so C za vnatresen i nadvo transort

Se baraar Vozaci so iskustvo za nadvoresen transport - C kategorija...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:20MEZE BAR SKOPJANKA IMA POTREBA OD PERSONAL

Restoran MEZE BAR koj se naoga vo t.c.Skopjanka naselba Aerodrom vedn...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:17Se bara Vozac so iskustvo so C kategorija

SE bara vozac so iskustvo so C i E kategorija -za rabota i vozenje...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:16Бараме столари монтери

Фирма за изработка на интериер има потреба од столари монтери со иску...


10 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:12BARAM PRODAVACKA

BARAM SERIOZNA PRODAVACKA ZA RABOTA VO PRODAVNICA vo Gjorce Petrov ka...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:12ЛЕВЕЛ 7 - ВРАБОТУВАЊЕ

ЛЕВЕЛ 7 - Агенција за недвижности поради креирање на тим за исполнува...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:59Пекара има потреба од продавачка

Се бара продавачка за бурек и бели печива. Раб. време 6:00 - 14:00ч. ...


1 МКД
или предлог цена
Илинден / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:58GRAND BURGER 1 ИМА ПОТРЕБА ОД ПЕРСОНАЛ

Fast food ,,GRAND BURGER",со локација во Ново Лисиче,има потреба од ...


1 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:42RABOTA VO STRANSTVO SO MK I EU PASOS !

Итно има потреба од работници за работа во Европа со Македонски и Евр...


2.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:38RABOTA VO STRANSTVO SO MK I EU PASOS ! ! ! !

Итно има потреба од работници за работа во Европа со Македонски и Евр...


2.200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:38BARAM CISTACKA/ХИГИЕНИЧАРКА

Baram higienicarka za odrzuvanje kancelarii 2 pati nedelno po 2-3 cas...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:22  НОВ ОГЛАС

Kuvar, кувар

Domasna kujna od Kisela Voda ima potreba od kuvar, rabota samo prva s...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:21  НОВ ОГЛАС

Pomoshnik kuvar помошник кувар

Domasna kujna od Kisela Voda ima potreba od pomosnik kuvar. Rabotno v...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 11:18  НОВ ОГЛАС

BRAVAR ZAVARUVAC LIMAROIZOLATER

Firmata Izo Progres ima potreba od limari bravari zavaruvaci hidroizo...


25.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:56BARAME RABOTNICI

Poradi zgolemuvanje na rabotata imame potreba od pogolem broj na rab...


1 €
или предлог цена
Чаир / Скопје

Нудам работа

Вчера 10:46Се вработува шанкер

ОК Кафе има потреба од шанкер . Предност имаат кандидатите со искуств...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 09:40Страна 1 од 96

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам