145 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari i opsti gradezni rabotnici SAMO ZA LICA OD OHRID I S...


По Договор
или предлог цена
Вчера 15:23Se bara zenska osoba

Bi primil zenska osoba postara od 34 godini,besplatno da prestojuva v...


По Договор
или предлог цена
Вчера 15:17Ugostitelski Objekt bara rabotnicki kamarieri

dogovor na lice mesto javitese na dole navedeniot broj .se raboti za ...


400 €
или предлог цена
Вчера 11:42Se bara personal

Se bara sanker - kelner Skaracija 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
02 јул 09:00SE BARA ZENA Za odrzuvanje na apartmani

Za odrzuvanje na apartmani Info na tel. 075202131


1 €
или предлог цена
02 јул 08:23Cuvar

Se bara cuvar za preku nok tel.075 301 302 075 301 302 075 301 3...


По Договор
или предлог цена
01 јул 18:27Se bara doktor/ka vo privatna ordinacija vo Ohrid

se bara doktor/ka so licenca za rabota vo privatna ordinacija v...


По Договор
или предлог цена
30 јун 15:10Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Сендвичара Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреб...


По Договор
или предлог цена
29 јун 17:59Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
28 јун 10:40Продавачка во Галерија за слики

Барам продавачка за работа во галерија за слики во Охрид, да има осно...


1 €
или предлог цена
23 јун 21:54MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


2 €
или предлог цена
20 јун 11:51Vila Bisera Ohrid nudi rabotni mesta

Vila Bisera Ohrid ima potreba od: Recepcioner Kelner Zainteresirani...


1 €
или предлог цена
20 јун 11:44Rabotnici za na tezga

Se baraat rabotnici za na frizider za sladoled i za na igracki za dec...


По Договор
или предлог цена
19 јун 14:32Barame rabotnicka ili rabotnik za fasto food

Brame rabotnicka ili rabotnik za hamburgeria vo struga. kerkojm pun...


350 €
или предлог цена
17 јун 10:44Vrabotuvanje salaterka sezonski

imame potreba od sezonsko vrabotuvanje vo salaternica 077 503 400 ...


55.555 €
или предлог цена
16 јун 08:57Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
14 јун 19:02Се бара шофер за во пекара

Се бара шофер со Б категорија за доставување на леб во Охрид. Повеќе ...


1 €
или предлог цена
09 јун 15:19Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
09 јун 12:31Gotvac kelner sanker

poveke info viber 077 503 400


4.000 €
или предлог цена
09 јун 12:10restorant-pizza

se bara osoba so viza za usa da rabotivo restorant potrebno e poznava...


По Договор
или предлог цена
06 јун 13:00Profrsionalni uslugi za cistenje na vasite Domovi,Apartmani

Profesionalni uslugi , za cistenje na Vasiot Dom,Apartman,Hoteli Kor...


1.000 МКД
или предлог цена
04 јун 08:26Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
03 јун 12:38RABOTNIK ZA AVTOPERALNA

Se bara rabotnik za avto peralna dobra plata i osiguruvane.


1 €
или предлог цена
31 мај 20:56Se bara zena za cistenje apartmani Ohrid

Se bara zena za cistenje apartmani vo centarot na Ohrid. Plata po dog...


1 €
или предлог цена
27 мај 16:05VOZAC

Barame vozaci so kompletni dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:20VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
17 мај 13:00Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:05Rabota vo Germanija i Svajcarija

EU PASOS. Rabota vo Frankfurt(Morfelden Walldorf na 17km od frankfurt...


1 €
или предлог цена
12 мај 20:53КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЦИ

ГРАДЕЖНАТА ФИРМА КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД: -ШОФЕРИ СО Ц И ...


1 €
или предлог цена
09 мај 13:51krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
08 мај 07:52чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
07 мај 11:11Se bara zena za cistenje apartmani vo Ohrid

Se bara zena za ciatenje na apartmani vo Ohrid. Tel: 070/232-307


По Договор
или предлог цена
04 мај 21:44Rabota za vo sendvicara vo Ohrid

Barame devojce za vo sendvicara vo Ohrid za podolgo vrem so iskustvo ...


1 €
или предлог цена
01 мај 14:06ZIDARI GERMANIJA!!!!!!!!!

Se baraat 3ca iskusni i seriozni zidari za rabota vo Germanija, Berli...


99 €
или предлог цена
30 апр 15:30Пицерија и ресторан Луна- вработувања

Ресторан Луна има потреба од работници на следниве работни позиции: ...


По Договор
или предлог цена
29 апр 10:07Теди Комерц ВРАБОТУВА

Теди Комерц - Хотел Десарет има потреба од вработени за следните рабо...


По Договор
или предлог цена
28 апр 13:09Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам