Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
488 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Epiphone Les Paul Custom - Bjorn Gelotte Signature

Gitarata e kako nova, svirena vo domasni uslovi. Specifications B...


1.000 €
или предлог цена
Вчера 13:00Промовирано

OTKUPUVAM SEKAKOV VID HARMONIKI

• ОТКУПУВАМ ХАРМОНИКИ • - Независно во каква состојба, исправни, не...


555 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Музички инструменти / Хармоники

21 ное 21:19Промовирано

yamaxa psr 310

ispraven funkcionira se 5 oktavi


120 €
или предлог цена
15 ное 10:16КЛАВИРШТИМЕР - Техничар

Клавирштимер - техничар нуди услуги во вашите домови со одличен квали...


1 €
или предлог цена
15 ное 08:19kuferi za sajzer

prodavam kufer za sajzer idealni za korg serija od tipot korg le korg...


40 €
или предлог цена
14 ное 09:18Nov neotpakuvan SSD disk 128GB 256Gb za sintisajzer

Prodavam novi SSD 256Gb, SATA III, 6Gb/s 2,5" - read speed 350-570Mb...


1.600 МКД
или предлог цена
- 14 % Попуст
1.850 МКД
14 ное 07:31CLAVINOVA YAMAHA CLP930 Klavinova El. pijano

Prodavam malku koristena klavinova YAMAHA CLP 930 so tri pedali.


650 €
или предлог цена
13 ное 18:16Пијанино Беларус

Пијанино Беларус во одлична состојба


600 €
или предлог цена
12 ное 22:50SINTISAYZERI CASIO SA-20 I SA -21

Vo ispravna sostojba -do posledno kopche 100 boi i ritmovi --so vg...


2.600 МКД
или предлог цена
- 4 % Попуст
2.700 МКД
12 ное 06:46SINTISAYZER FUJITONE III B

Sayzerot e ispraven do posledno kopche pogoden e za uchenje i zabav...


1.900 МКД
или предлог цена
- 5 % Попуст
2.000 МКД
10 ное 14:51SINTISAJZER YAMAHA DSR1000

Ispraven socuvan


250 €
или предлог цена
10 ное 14:26zici za gitara, klasicna, akusticna, elektricna жици

Poveketo se 190, I'ma I 450, 800 denari.


190 МКД
или предлог цена
10 ное 08:18Se prodava sintisajzer

Se prodava sintisajzer raboti na baterii. Cena po dogovor


1 €
или предлог цена
09 ное 11:05KURZWEIL K-2000V3

KURZWEIL K-2000V3 kako nov,64mb pe ram so kufer. 070621298


350 €
или предлог цена
09 ное 11:01Pijano yamaha

Yamaha Electone FE Во добра работна состојба е и комплет со столче и ...


1.600 €
или предлог цена
06 ное 12:16Синтисајзер

Чисто нов сосема малку користен синтисајзер Цена 6500


6.500 МКД
или предлог цена
05 ное 13:00Pa3x 256mb ram 76k

korg pa3x76k 256mb ram


1.150 €
или предлог цена
04 ное 20:26Boss SP505

Kako nov, mnogu zacuvan sempler Groovebox, so adapter


260 €
или предлог цена
04 ное 09:38Пијано PETROF

Во одлична состојба


1.800 €
или предлог цена
04 ное 09:38Sintisajzer YAMAHA

Ispraven za pocetnici. made in japan ne e cina


50 €
или предлог цена
01 ное 07:05Korg Pa800

-Vo odlicna sostojba moze da se proba bilo koga -Sajzerot e raboten ...


550 €
или предлог цена
31 окт 14:41Moog VCF

Moog VCF 24dB LPF vo 4U format ,moja izrabotka ,poveke na http://synt...


2.200 МКД
или предлог цена
31 окт 13:04Korg i3

Се продава Korg i3


350 €
или предлог цена
28 окт 16:18pijano

pijano


1.000 €
или предлог цена
27 окт 13:59USB klavijatura Nektar GX61

Se prodava usb klavijatura Nektar so 61 dirka, mozit da se povrzit so...


5.500 МКД
или предлог цена
23 окт 16:30Pijano Riga

Se prodava pijano Riga, Racna izrabotka, izraboteno vo Litvanija. Pij...


1.000 €
или предлог цена
23 окт 14:47Technics KN3000 Arandzer

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojna od stranstvo donesen,Arandzer so ...


450 €
или предлог цена
23 окт 12:41KORG TRITON SAMPLER

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojba od stranstvo donesen,Ne e sviren ...


450 €
или предлог цена
23 окт 12:41Elektronski klavir

Prodavam elektronski klavir, ispraven, sochuvan, kako nov, ne e koris...


1 €
или предлог цена
22 окт 10:48Pijano PETROF

Pijanoto ne e koristeno, isto e kako novo vo fabricna sostojba origin...


1.500 €
или предлог цена
21 окт 02:13KORG TR Music Workstation(Sintisajzer,Piano,Klavijatura)

Se prodava KORG TR61 Music Workstation so memoriska karticka Sintisaj...


20.000 МКД
или предлог цена
20 окт 18:23KORG KRONOS 1 3gb STAKLO

Korg Kronos 1 3gb Kupen od Melbourne Australia februari 2020 od magac...


1.850 €
или предлог цена
20 окт 11:44Se prodava piano Yamaha clp230

Se prodava elektricno piano Yamah clp 230 so stolce vo odlicna sostoj...


500 €
или предлог цена
19 окт 13:00Zimmermann Pianino

Piano Pianino Pijano


700 €
или предлог цена
18 окт 23:34Akai S5000

Prodavam sempler Akai S5000 ,malku koristen samo vo studio (kako nov)...


420 €
или предлог цена
17 окт 16:34yamaha PSR-SQ16 sintisajzer,синтисајзер

se prodava ispraven sintizajzer


9.500 МКД
или предлог цена
13 окт 19:46SINTISAYZER ELEGANCE JC-5489

Ispraven do posledno kopche so mnogu boi i ritmovi 4 oktavi golem...


5.300 МКД
или предлог цена
12 окт 07:01Prodavam klavir - piano August Forster 1200eur

Piano August Forster, socuvano i voopsto ne e koristeno, Vo odlicna s...


500 €
или предлог цена
11 окт 15:26Klavir

Se prodava klavir RÖNISCH


1 €
или предлог цена
03 окт 22:01korg LE

sajzerot e extra socuvan so 64 ram i karticka ima i kufer


230 €
или предлог цена
01 окт 11:20Prodavam Pijano Ukraina

Prodavam odlicno socuvano Pijano - marka Ukraina, od profesor po muzi...


800 €
или предлог цена
28 сеп 17:13Продавам пијанино Беларус

Продавам пијанино Беларус користено, но во одлична состојба контакт...


1.000 €
или предлог цена
28 сеп 10:32Страна 2 од 13

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам