Цела Македонија
Подкатегорија:
                   
668 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

KORG Pa5X

⚫ Pa5X PROFESSIONAL ARRANGER • 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА • PREMIUM CUSTO...


266.600 МКД
или предлог цена
Денес 13:19НОВ ОГЛАС
Промовирано

Roland TD-20 / Роланд TД-20 / Drum set modul

Se prodava modul Roland TD-20 vo odlicna sostojba, odrzuvan, komplete...


По Договор
или предлог цена
Денес 13:00Промовирано

KORG Pa5X

⚫ Pa5X PROFESSIONAL ARRANGER • 2 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА • PREMIUM CUSTO...


266.600 МКД
или предлог цена
Денес 13:19  НОВ ОГЛАС

Skoro nov Yamaha PSR E263

Sintisajzerot e skoro nov,zemen nov od savajcarija ,pogoden za pocetn...


9.500 МКД
или предлог цена
Денес 13:00Korg pa 900

Vo odlicna sostojba, raboti perfektno, sleduva kopmlet so futrola in...


1.150 €
или предлог цена
Денес 13:00sajzer

dobro socuvan moze zamena za skuter


1 €
или предлог цена
Денес 11:27Roland G-1000

gotovi ritmovi i boi, reproducura midi fajlovi...... Midi vlez i iz...


300 €
или предлог цена
Денес 11:18Prodavam pijanino Ukraina

Продавам сочувано пијанино со две педали марка Украина


1.100 €
или предлог цена
Денес 09:17Синтисајзер sintisajzer kako nov ITNO !!!

Sintisajzer zacuvan kako nov, mnogu malku koristen. Izgleda kako nov ...


800 МКД
или предлог цена
- 47 % Попуст
1.500 МКД
Денес 00:08kuferi za sajzer

prodavam kufer za sajzer idealni za korg serija od tipot korg le korg...


40 €
или предлог цена
Вчера 18:27STALKA I KABEL BESPECO

Prodavam stalak za klavijatura i kabel od poznatiot Italijanski brend...


60 €
или предлог цена
Вчера 18:27YAMAHA ARANZER -PSR550 (FLOPY)=EXTRA CENA

Se prodava SUPER socuvan sintisajzer kupen od DO-RE-MI so Originalno...


290 €
или предлог цена
Вчера 13:55KORG TRITON SAMPLER

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojba od stranstvo donesen,Ne e sviren ...


450 €
или предлог цена
Вчера 10:19Korg PA2x + kufer GATOR

Prodavam Korg pa2 x pro vo ispravna sostojba komplet spremen za ziva ...


600 €
или предлог цена
- 8 % Попуст
650 €
Вчера 09:52KORG PA 80

Prodavam Korg pa 80 vo ispravna sostojba ,opremen so ritmovi za narod...


400 €
или предлог цена
29 јун 20:11KORG KRONOS 1 3gb STAKLO

Korg Kronos 1 3gb Kupen od Melbourne Australia februari 2020 od magac...


1.850 €
или предлог цена
29 јун 18:09Technics KN3000 Arandzer

Sintisajzerot e vo Odlicna sostojna od stranstvo donesen,Arandzer so ...


450 €
или предлог цена
29 јун 09:48ЕЛЕКТРИЧНО ПИЈАНО

Електрично пијано ARIUS - YAMAHA краток период користено....речиси к...


45.000 МКД
или предлог цена
28 јун 19:18ROLAND EXR-5

Prodavam Roland aranger Exr-5 mnogu malku koristen vo domasni uslovi ...


350 €
или предлог цена
28 јун 18:00Piano Ukraina

Се продава супер одржано пијано, долго време некористено....


650 €
или предлог цена
28 јун 15:21Пијано Чаика Pijano

Се продава пијано Чаика во одлична состојба


750 €
или предлог цена
28 јун 14:55Пијано PETROF

Во одлична состојба


1.800 €
или предлог цена
28 јун 10:04Продавам нов синтисајзер

Продавам нов (полупрофесинален) синтисајзер , одличен за почетници, ...


3.000 МКД
или предлог цена
28 јун 09:25Prodavam Vintage Synth Roland E-20 ekstra socuvan!

Vintage synth koj e Odlicno socuvan, raboti besprekorno so site kluce...


8.500 МКД
или предлог цена
- 6 % Попуст
9.000 МКД
27 јун 23:15КЛАВИРШТИМЕР - Техничар

Клавирштимер - техничар нуди услуги во вашите домови со одличен квали...


1 €
или предлог цена
27 јун 22:55korg TR extra cena

sajzerot e socuvan kao nov 64 rammemoria + karticka


260 €
или предлог цена
27 јун 20:35korg pa800

sajzerot e vo top sostojba super socuvan


550 €
или предлог цена
27 јун 20:35korg pa500

sajzerot e maximalno socuvan


370 €
или предлог цена
27 јун 20:35korg pa900 extra

sajzerot e extra socuvan


880 €
или предлог цена
27 јун 20:35Yamaha PSR F51 kako nov.

Malku koristen.


7.000 МКД
или предлог цена
27 јун 11:43Sintisajzer YAMAHA

Ispraven za pocetnici. made in japan ne e cina


1 €
или предлог цена
27 јун 10:38KORG PA3X 256 RAM

Prodavam Korg-Pa3X 256 Ram ,plus socket torba za nego, vo besprekorna...


1.300 €
или предлог цена
27 јун 09:53Piano Petrof

Продавам Piano Petrof со три педали. Одлично сочуван.


1.700 €
или предлог цена
26 јун 13:59SINTIZAYZER CD-30 GENERAL MUZIK

Voopshto ne koristen --kako nov so flopy disk--(moze da se stavi mp3...


8.800 МКД
или предлог цена
25 јун 07:05PIANO • YAMAHA •

Се продава пијано YAMAHA , модел C 108, Совршено пијано, одлично, Ори...


1.800 €
или предлог цена
24 јун 21:12Пијано Петров

Добро сочувано пијанино Петров во многу добра состојба.


1 МКД
или предлог цена
23 јун 12:35Yamaha PSR 540

Se prodava sintisajzer Yamaha 540 floppy disk aranzer komplet so adap...


279 €
или предлог цена
22 јун 20:56Продавам пијанино

Продавам сочувано пијанино "Украина", во добра состојба.Итно и поволн...


По Договор
или предлог цена
21 јун 19:35KURZWEIL K-2000V3

KURZWEIL K-2000V3 kako nov,64mb pe ram so kufer. 070621298


350 €
или предлог цена
21 јун 15:59Kupuvam sintisajzer/sajzer Korg pa3x 61

Kupuvam sajzer Korg pa3x 075778746…


1.000 €
или предлог цена
21 јун 09:50Yamaha PSR E333

Se prodava Yamaha PSR E333 model.Kupen e od Do remi Yamaha Mk,malku s...


9.000 МКД
или предлог цена
- 10 % Попуст
10.000 МКД
21 јун 09:27Pijano yamaha

Pijano yamaha za povekje stilovi na muzika so mnogu oprema kupeno od ...


2.000 €
или предлог цена
- 13 % Попуст
2.300 €
20 јун 16:17Страна 1 од 17

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам