Цела Македонија
                   
207 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Svetla led Diskoteki Kafici

Razni vidovi Led svetla reflektori za Igroteki svadbi diskoteki i kaf...


6.150 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

Вчера 12:40Gramafon Supraphon

Se prodava funcionalen gramafon samo fali igla


2.000 МКД
или предлог цена
- 33 % Попуст
3.000 МКД
Битола

ДЈ Опрема

01 јул 20:57BUFER

BUFER ORGINALL TEL 072554064


130 €
или предлог цена
Куманово

ДЈ Опрема

30 јун 11:03PIONEER DJ OPREMA KONTROLER CDJ , MIXETA ZEC

ZEC ELECTRONICS - EDINSTVEN OFICIJALEN I AVTORIZIRAN UVOZNIK ZA PIONE...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

30 јун 08:37Pioneer djm 750+ kufer

Super sostojba. So proba


600 €
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

28 јун 19:05Reloop Germany Touch DJ Controller

Prodavam DJ Controller Reloop Touch, vo perfektna sostojba, so licenc...


1 €
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

28 јун 16:012x Pioneer CDJ 350 W Beli Limited Edition

Prodavam 2 Pioneer CDJ 350 (bez mixer). Se e funkcionalno, koristeni...


600 €
или предлог цена
Пробиштип

ДЈ Опрема

28 јун 15:28Traktor Audio 2 MK1 + kabli

Се продава одлично сочуван Traktor Auduo 2 MK1 со сите потребни кабли...


3.000 МКД
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

28 јун 00:30Numark Dj2GO kontroler

prodavam nov nekoristen Numark Dj2GO kontroler.


80 €
или предлог цена
- 33 % Попуст
120 €
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

26 јун 17:58Аудио миксер НОВ!!!

Нов во кутија, некористен аудио миксер 8 канала.


9.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

25 јун 10:25Traktor D2 native instruments DJ controller

Se pordava Traktor D2 Malce koristen


180 €
или предлог цена
- 98 % Попуст
11.000 €
Битола

ДЈ Опрема

24 јун 22:07Traktor audio 4 dj sound card + CD

Se prodava skoro nova pro zvucna karta. Komplet so 2 x Novi CD Timec...


110 €
или предлог цена
- 98 % Попуст
6.500 €
Битола

ДЈ Опрема

24 јун 22:07Mikseta Power Dynamics PDM L605

Mikseta, skoro nova, negrebnata, mnogu malku koristena vo domasni usl...


150 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

ДЈ Опрема

23 јун 21:57Se prodava NUMARK MIXDECK

Se prodava NUMARK MIXDECK Mozhe da se koristi cd,usb,ipod i kako con...


9.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

23 јун 17:57Pioneer CMX-3000 — profesionale CD pleer

Pleerot e bukvalno nov,koristen edvaj 3-4 meseci i toa amaterski vo d...


250 €
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

23 јун 14:25MIX-8 Нов аудио миксер погоден за DJ

Осум канален миксер, никогаш не користен!


150 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

23 јун 11:44Reflektori--American Dj--novi nekoristeni

Reflektorite se so edna lamba i svetat extra jako. Svetat zolto-zelen...


1.500 МКД
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

18 јун 13:42Behringer mixeta

Se prodava mikseta behringer kako nova.


4.300 МКД
или предлог цена
Свети Николе

ДЈ Опрема

15 јун 05:30Jbl Mikseta Pojacalo Dj

Prodavam mikseta od Saundcraft so 2 kombinaci na isto vreme i mnogu d...


1.100 €
или предлог цена
Струга

ДЈ Опрема

13 јун 08:29Zvucnici JBL Selenium 15" visokotonci Alien

Kontakt samo na Viber! Selenium 15ki cena 100e par Alien visoki c...


100 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

12 јун 21:54Озвучење за во кола Магнат

Се продава озвучење за во кола Магнат со 2баса × 12 користено многу м...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

12 јун 12:16Disko efekt led moving head

Prodavam novi led moving head disko efekti dmx ili samostojni na zvu...


90 €
или предлог цена
Свети Николе

ДЈ Опрема

11 јун 15:42Mikseta Numark Mixtrack Platinum

Prodavam koristena, ispravna Numark mixtrack platinum mikseta.


10.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

09 јун 11:30I dance dj set complet

Usb blutooth radio aux se vo eden mix


95 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

09 јун 10:30Novation midi keyboard

Kako Nov !!!


5.900 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

09 јун 10:30Prodavam pojacalo PA Ecler XPA 5000

Prodavam pojacalo PA Ecler XPA 5000, vo odlična sostojba, koristeno s...


320 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

05 јун 13:06Led disko osvetluvanje

Se prodavaat 20 reflektrori mikseta stroboskop laser i cad masina od ...


140.000 МКД
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

04 јун 13:20Native Traktor Scratch pro 2

Se prodava Nov komplet Traktor scratch pro 2 software and timecode ...


60 €
или предлог цена
Битола

ДЈ Опрема

01 јун 22:42Dj mix BST huge 401

Во се исправен, зачуван, недостасува капаче од buster sound функцијат...


4.900 МКД
или предлог цена
Струмица

ДЈ Опрема

01 јун 16:02prodavam muzicka oprema mozna e zamena

Prodavam muzicka oprema za ozvucuvanje na kafici, terasi il...


1 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

28 мај 03:34Pioneer S-DJ50X

Se prodavat mnogu malku koristeni kako novi Pioneer S-DJ50X aktivni s...


15.000 МКД
или предлог цена
Тетово

ДЈ Опрема

24 мај 15:08Mikrofon slusalki mikrofoni slusalici adapter proveri

...Slusalki NOVI, beli, SONY MDR-J20 *** CENA 600 den ...Slusalki ...


По Договор
или предлог цена
Куманово

ДЈ Опрема

22 мај 13:53Native Instruments Audio4DJ

Prodavam zvucna karta Audio 4 Dj.


6.000 МКД
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

19 мај 17:49Rotary DJ Mixer Ecler NUO3.0R

Prodavam unikaten dj mixer Ecler NUO 3.0R. Mikserot e vo super sostoj...


550 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

19 мај 17:48Pioneer DJM-800

Prodavam dj mixer Pioneer DJM-800. Mikserot e vo super sostojba. Slik...


670 €
или предлог цена
Охрид

ДЈ Опрема

19 мај 17:48Pioneer Cdj ( 100, 200, 400, 800 ) MIxeti:Berhinger, Ecler..

Prodavam Cdj 100, 200 , 400 , 800 po mnogu povolni ceni, isto taka i ...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

19 мај 09:11Midu Controller Numark Stealth Control

Се продава миди контролер Numark Stealth Control. Контролерот има ви...


3.000 МКД
или предлог цена
Кичево

ДЈ Опрема

18 мај 14:53ARTURIA MINILAB MK2/СИНТИСАЈЗЕР/KEYBOARD

Купен пред 5 месеци многу малку користен исто како нов сеуште е под г...


5.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

ДЈ Опрема

15 мај 03:07Profesionalni Kabli Pinovi RCA za DJ Diskoteka Kafic

Profesionalni audio kabli - germanski kvalitet. Moze dolzina i komb...


300 МКД
или предлог цена
13 мај 13:48Digitalna vaga za gramofonska igla

Digital Turntable Stylus Force Scale 5 gram Od 0.00 - 5.00 grama Vid...


25 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

07 мај 15:22Страна 1 од 6

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам