3730 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Припремач на брза храна без искуство (одлични услови

Ресторан за брза храна бара работници за две позиции во кујна, припре...


30.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

Zavaruvach i pomoshnik vo bravarija

Kompanija ima potreba od Zavaruvach so CO2 - eden izvrshitel Pomo...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

14 мај 13:26Промовирано

Барам работник со завршенo средно машинско училиште

Барам работник со исклучиво завршенo средно машинско училиште за рабо...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Промовирано

Готвач

Имаме потреба од готвач, а нудиме одлични услови за работа. * 6-7 де...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 20:21Rabota na Ibiza, Spanija

Nudam rabota na Ibiza, Spanija. Imame potreba od slatkar so EU do...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 18:36PRIPRAVNIK ПРИПРАВНИК

Адвокатска канцеларија има потреба од Приправик за стажирање канц...


По Договор
или предлог цена
- 100 % Попуст
10.000 МКД
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 18:23  НОВ ОГЛАС

Baram majstor - stolar

Baram stolar, pomosnik-stolar i opst rabotnik, so i bez rabotno iskus...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Денес 17:15Vrabotuvam arhitekti

Imam potreba od arhitekt so poznavanje na Sketchup ili AutoCad, da z...


По Договор
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Денес 17:15ПРОДАВНИЦА БАРА МЕНАЏЕР НА OLINE И ДИРЕКТНИ ПРОДАЖБИ

ТОП РАБОТНО МЕСТО! ПОЧЕТНА ПЛАТА ОД 24000 ДЕН ЗА МЕНАЏЕР НА ONLINE И ...


24.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 17:13BY THE WAY caffe

BY THE WAY caffe (lokacija Kisela Voda) ima potreba od sanker/konobar...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 17:09Transportna firma bara vozac za rabota preku eden den

Transportna firma bara vozac so c kategorija od Skopje za dostava na ...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 15:58  НОВ ОГЛАС

Imame potreba od negоvateli

Дом за стари лица Хантерс Лајф има потреба од негователи со и без раб...


По Договор
или предлог цена
Петровец / Скопје

Нудам работа

Денес 15:16Potreben opst rabotnik 1200 mkd

Potreben opst rabotnik redovna isplata


1.200 МКД
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 14:15Profesionalni vozaci so Bugarski dokumenti

Barame profesionalni vozaci na kamioni so Bugarski dokumenti * Relac...


85 €
или предлог цена
- 6 % Попуст
90 €
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Barame sivacki

Barame sivacki so rabotno iskustvo 070225172


55 МКД
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Хигиеничарка

Француска пекарница Пастел, поради проширување на обемот на работа, в...


18.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00NAJDOBROTO PLAKANJE ZA VOZACI 13.5centi/KM poln/prazen

Se baraat vozaci za megunaroden transport so kamion,E kategrija.Relac...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Припремач на брза храна без искуство (одлични услови

Ресторан за брза храна бара работници за две позиции во кујна, припре...


30.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Бараме вработени за палачинки и цедени сокови

КОНТАКТ: Владимир 071-900-160 е-маил: vlatko_daki@hotmail.com ЗА...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Rabota za Vozaci DVOJKI -Redovna linija Drexlmaier

Se baraat vozaci za megunaroden transport so kamion,E kategrija.Se ra...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Потребна е собарка за Апартмани во Маџир Маало-Центар

Потребна е собарка за одржување на 5 апартмани во Маџир Маало - Цента...


11.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Kozmeticki salon vo Skopje bara personal

Kozmeticki salon vo Skopje bara personal za pola i celo rabotno vreme...


6 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Se bara higienicharka za oddrzhuvanje na apartmani !

Se bara higienicharka za oddrzhuvanje na apartmani , navozrast do 40 ...


24.000 МКД
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Royal Burger VRABOTUVA !

Poradi zgolemen obem na rabota , Royal Burger vo NOVO LISICE ima potr...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Baram opst rabotnik

Baram opst rabotnik, poveke info na tel.078441031


1 €
или предлог цена
Денес 13:00СТОЛАРИ, ПАКУВАЧИ, ШИВАЧИ

Заради зголемен обем на работа за извоз имаме потреба од квалификуван...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Барам работник со завршенo средно машинско училиште

Барам работник со исклучиво завршенo средно машинско училиште за рабо...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Baram zena za rabota vo grcija .plata 800 eur plateno smestu

Baram zena za rabota vo grcija na halkidiki za cistenje na apartmani ...


800 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Mesar i Skaradjija

Marijan koop measra vo kapistec bara mesar i skaradjija Plata po dog...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 13:00Negovatel/ka

Приватна установа за социјална заштита на стари лица - Сонце има потр...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 12:11такси компанија бара возачи

Такси компанија бара сериозни возачи,со валидни,важечки документи(л...


1 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 12:07келнер

Ресторан во центарот на градот има потреба од келнери.Телефон за конт...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 11:32оглас за чувар

Ресторан во центарот на градот бара чувар.Телефон 075-220-504


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 11:32STOLAR I POMOSNIK STOLAR

Stolar so iskustvo,40000 i pomosnik 25000 moze i bez iskustvo. Rabo...


40.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Денес 10:52se bara zena za rabota AVTOKOMANDA

se bara zena za rabota vo pekara spremanje na filovi odrzuvanje i cis...


По Договор
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 10:46  НОВ ОГЛАС

Elektricari

Firma ima potreba od elektricari. Rabota na shemiranje ormani vo rabo...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Денес 10:45Se bara sofer so E kategorija so Bugarski dokumenti

Se bara sofer so E kategorija potrebno e da ima Bugarski dokumenti za...


1 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Денес 10:03работа во преноќиште

Преноќиште во Центар бара жена за работа. тел. 076 467 676


16.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 09:40Se bara zena za rabota vo burekcilnica

Se bara zena za rabota vo burekcilnica Rabotno vreme od 8 do 14h ...


По Договор
или предлог цена
Автокоманда / Скопје

Нудам работа

Денес 09:16Барам ВОЗАЧ за камион

Бараме ВОЗАЧ за камион 1️⃣ исклучиво со европски документи, 2️⃣ се ...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 09:14Firmaта ima potreba od plockar / плочкар

Firmata ima potreba od plockar majstor / плочкар


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Денес 08:57nudam rabota za majstor 077991868

imam potreba od majstor gradeznik dzidar tesar rabota so niska gradb...


1 €
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Денес 08:30Barame personal za restoran

Barame gotvachi, kelneri/kelnerki, shankeri, salaterki i higienichark...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 08:12Страна 1 од 94

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам