Скопје
                   
100 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Mikseta Power Dynamics PDM L605

Mikseta, skoro nova, negrebnata, mnogu malku koristena vo domasni usl...


150 €
или предлог цена
Илинден / Скопје

ДЈ Опрема

24 мај 03:34Pioneer Cdj ( 100, 200, 400, 800 ) MIxeti:Berhinger, Ecler..

Prodavam Cdj 100, 200 , 400 , 800 po mnogu povolni ceni, isto taka i ...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

19 мај 09:11ARTURIA MINILAB MK2/СИНТИСАЈЗЕР/KEYBOARD

Купен пред 5 месеци многу малку користен исто како нов сеуште е под г...


5.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

ДЈ Опрема

15 мај 03:07Digitalna vaga za gramofonska igla

Digital Turntable Stylus Force Scale 5 gram Od 0.00 - 5.00 grama Vid...


25 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

07 мај 15:22Озвучење за во кола Магнат

Се продава озвучење за во кола Магнат со 2баса × 12 користено многу м...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

03 мај 15:24zvucnici

prodavam delovi za repariranje na zvucnici.....membrani,kapacinja , b...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

ДЈ Опрема

02 мај 11:44Mikseta Behringer vmx100

Ispravna socuvana Sliki I info 078430112


3.500 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

29 апр 08:27Roland TB-03 Bass Line Boutique Synthesizer

Prodavam Roland TB-03 Bass Line Boutique Synthesizer. Uredot e vo be...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

27 апр 08:56MIX-8 Нов аудио миксер погоден за DJ

Осум канален миксер, никогаш не користен!


150 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

18 апр 20:48Novation midi keyboard

Kako Nov !!!


5.900 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

17 апр 11:54I dance dj set complet

Usb blutooth radio aux se vo eden mix


95 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

17 апр 11:54Dek Technics

Ispraven dek Technics


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

12 апр 19:27Numark Dj2GO kontroler

prodavam nov nekoristen Numark Dj2GO kontroler.


80 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

07 апр 14:35Аудио миксер НОВ!!!

Нов во кутија, некористен аудио миксер 8 канала.


9.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

04 апр 16:29Numark Stealth Control

Se prodava kontroler za Traktor, Traktor Le e vkluchen vo paketot. Ko...


130 €
или предлог цена
Скопје

ДЈ Опрема

25 мар 10:04Pioneer Ecler Numark Behringer

SE PRODAVA DJ OPREMA ITNOO!!! Pioneer Cdj 100/x2……………………….200Ꞓ Pione...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

20 фев 11:11Numark Dj IO

Prodavam nov Numark Dj IO voopsto ne koristen.


120 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

07 фев 20:51Prodavam 3 Igli za gramofon Stanton D6800HP stylus

Prodavam 3 Igli za gramofon Stanton D6800HP stylus Specifikacii, ...


2.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

31 јан 20:15Gramafoni Technics 1200

Se prodavaat 2 gramafoni Technics 1200 mk2 so case-ovi. Sostojba se 1...


1.200 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

27 јан 11:08Sky rose svetlo za nebo za benzinski pumpi i hoteli

Svetlo za vo nebo od 4KW za na benziski pumpi ili hoteli. Avtonomna a...


9.999 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

27 јан 00:46Mixer Dj Ibiza sound djm100usb

Prodavam dj mikseta so 5 kanali, 2 mikrofona, USB ispravna socuvana.


60 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

03 јан 15:51Iznajmuvam Oprema Za Bendovi

Novi FBT HiMaxx 60 I Dynacord Powermate 3


1.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

30 дек 08:38PIONEER DJ OPREMA KONTROLER CDJ , MIXETA ZEC

ZEC ELECTRONICS - EDINSTVEN OFICIJALEN I AVTORIZIRAN UVOZNIK ZA PIONE...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

24 дек 08:50Gramofon Ion Air LP

Se prodava gramofon skoro nov pod garancija. Celosen so site cabli i ...


6.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

ДЈ Опрема

19 дек 13:00PIONEER DJ OPREMA KOTROLER MIKSETA GRAMOFON - ZEC

Zastapnik za PIONEER DJ , Pioneer AUDIO i Pioneer AVTO audio za R Mak...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

29 ное 20:54Prodavam Numark Mixtrack Pro 3

Kontrolerot e vo odlicna sostojba. Funkcionira kako sto treba. Doagja...


9.000 МКД
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

13 ное 10:35Се продава - Gemini Firstmix PRO

Бесплатна достава Скопје


4.000 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

07 ное 12:45Zvucnici

Se prodavaat par zvucnici original za u kafana so dve horni. Fabricki...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

06 ное 10:18PROFI ZVUCNICI ZA RAZGLAS I DISKO ZEC

PROFI SUPER JAKI ZVUCNICI ZA DOMASNI DISKO ZURKI 2 X 15" BASOVI +...


250 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

05 авг 11:39Pioneer DDJ-SB

Prodavam Pioneer DJ DDJ-SB. Kupen e od Zec pred 2 godini I e mnogu ma...


По Договор
или предлог цена
Карпош / Скопје

ДЈ Опрема

08 апр 14:23Numark Mixtrack PRO 3 КАКО НОВ!!!

Контролерот е во одлична состојба, може да се проба и види во секое в...


5.999 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

08 апр 13:15Hercules JOG VISION DJ Hercules kontroler

Formula 1 vo bugetskite kontroleri HERCULES JOG VISION


22.900 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

28 мар 10:54PRODAVAM Pojachalo PIONEER

Pojachalo PIONEER dobro sochuvano.Jachina 1000 watti. Cena 500€ ...


500 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

ДЈ Опрема

19 мар 23:26HERCULES DJ KONTROLERI MONITORI ZA SITE DJ EXTRA CENI ZEC

KONTORLERI ZA POCETNICI KONTROLERI ZA ZABAVA KONTROLERI ZA ISKUSNI ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

11 мар 22:23MIKSETA IBIZA MX801

MIKSETA IBIZA MX801, 8 KANALANA SA EFEKTOM I USB ULAZOM 6 x mono mik...


120 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

ДЈ Опрема

29 јан 12:41MACKIE monitor 8, RCF MR88

Zvucnicite se odlicni. 300watt. so 8" bas so aluminska sasija RCF S80...


350 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

07 јан 23:16Pioneer CDJ-100S

Pioneer CDJ-100S Superioren zvuk, Kako novi, vo perfekna sostojba...


По Договор
или предлог цена
Скопје

ДЈ Опрема

04 дек 12:54US BLaster 7361 Direct drive turn table gramofon

US BLaster 7361 Professional Direct drive turn table skoro nov recis...


По Договор
или предлог цена
Скопје

ДЈ Опрема

04 дек 12:54NOV NUMARK Mixtrack Pro 3 DJ Controller

NOV NUMARK Mixtrack Pro 3 DJ Controller cena 230 evra.


230 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

08 ное 21:22NOV NUMARK Mixtrack Platinum DJ Controller

NOV NUMARK Mixtrack Platinum DJ Controller cena 250evra.


250 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

ДЈ Опрема

08 ное 21:22Страна 1 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам