140 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:05Промовирано

Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:02Промовирано

Sendvicara Big Pi Vrabotuva !!!

Сендвичара Big Pi лоцирана до каналот на Билјанини Извори има потреб...


21.700 МКД
или предлог цена
Вчера 18:15Vrabotuvanje kelner

poveke info samo na viber 077 503 400 za sezonska rabota ili z...


2 €
или предлог цена
Вчера 06:36Rabota vo kafeterija i suvenirnica

Fort Caffe ima potreba od prodavacki na suveniri so poznavanje na Ang...


1 €
или предлог цена
20 мај 15:06SE BARA ZENA ZA CELOGODISEN ANGAZMAN

Se bara zena za odrzuvanje na apartmani . Angazmanot e za cela godina...


1 €
или предлог цена
19 мај 08:55Se bara zenska osoba

Bi primil zenska osoba postara od 34 godini,besplatno da prestojuva v...


По Договор
или предлог цена
18 мај 17:26Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
18 мај 16:50Работник за автоперална

Се бара работник за автоперална. минимум 800 денари дневница


800 МКД
или предлог цена
18 мај 13:00Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
17 мај 13:00Se bara pica majstor

se bara pica majstor ili pomoshnik uslovi za rabota,licno


1 МКД
или предлог цена
17 мај 10:52Vinarija vo Ohrid nudi rabotni mesta

Vinarijata Monastery Winery se naogja vo selo Openica, na 10km od Ohr...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:05Салатерка/помошничка во кујна

Ресторан во центар во Охрид бара салатерка/помошничка во кујна. 07...


1 €
или предлог цена
16 мај 23:02Vrabotuvanje sanker

poveke info samo na viber za sezonska rabota ili za stalna rabota 1...


6.666 €
или предлог цена
16 мај 15:00Barame rabotnicka ili rabotnik za fasto food

Brame rabotnicka ili rabotnik za hamburgeria vo struga. kerkojm pun...


350 €
или предлог цена
15 мај 20:45VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
14 мај 11:59Rabota vo Germanija i Svajcarija

EU PASOS. Rabota vo Frankfurt(Morfelden Walldorf na 17km od frankfurt...


1 €
или предлог цена
12 мај 20:53Se bara personal

Se bara sanker - kelner Pomosnik gotvac 078 336 335 - Riste


1 €
или предлог цена
12 мај 07:51КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЦИ

ГРАДЕЖНАТА ФИРМА КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД: -ШОФЕРИ СО Ц И ...


1 €
или предлог цена
09 мај 13:51krecenje gletovanje

iskusen majstor vrsi izrabotka na moleraj gletovanje fasadi izrabotka...


По Договор
или предлог цена
08 мај 07:52чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
07 мај 11:11Se bara zena za cistenje apartmani vo Ohrid

Se bara zena za ciatenje na apartmani vo Ohrid. Tel: 070/232-307


По Договор
или предлог цена
04 мај 21:44Rabota za vo sendvicara vo Ohrid

Barame devojce za vo sendvicara vo Ohrid za podolgo vrem so iskustvo ...


1 €
или предлог цена
01 мај 14:06ZIDARI GERMANIJA!!!!!!!!!

Se baraat 3ca iskusni i seriozni zidari za rabota vo Germanija, Berli...


99 €
или предлог цена
30 апр 15:30Пицерија и ресторан Луна- вработувања

Ресторан Луна има потреба од работници на следниве работни позиции: ...


По Договор
или предлог цена
29 апр 10:07Теди Комерц ВРАБОТУВА

Теди Комерц - Хотел Десарет има потреба од вработени за следните рабо...


По Договор
или предлог цена
28 апр 13:09Hotel Belvedere Ohrid nudi rabotni mesta

Kelneri Sobarici Pomosnici vo kujna Javete se na tel. 078 474 655 Il...


1 €
или предлог цена
28 апр 07:01Се бара собарица за работа во вила во Охрид

Се бара собарица за работа во вила во Охрид. Вилата се наоѓа на кејот...


По Договор
или предлог цена
20 апр 21:04Kelner/kelnerka

Potrebni se kelner ili kelnerka vo Ohrid so obezbeden smestaj


По Договор
или предлог цена
20 апр 18:00Vrabotuvanje vo Avstrija

Posreduvam pri vrabotuvanje vo Avstrija se baraat rabotnici od site P...


1 €
или предлог цена
18 апр 13:47Вработување

Пицерија и ресторан Луна (Охрид) има потреба од: - кувари - салате...


По Договор
или предлог цена
17 апр 15:42POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


750 €
или предлог цена
14 апр 18:32MAJSTORI ZA KNAUF I PLOCKI

se raboti komplet enterieri.za ohrid . moze i bez iskus...


2 €
или предлог цена
10 апр 11:59Se baraat Limari i opsti rabotnici

Se baraat Limari i opsti gradezni rabotnici SAMO ZA LICA OD OHRID I S...


По Договор
или предлог цена
09 апр 23:22Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 €
или предлог цена
06 апр 07:30vrabotuvame rabotnik za vo servis

- Vrabotuvame rabotnik za peskara, farbanje, i drugi raboti povrzani ...


22.000 €
или предлог цена
05 апр 11:00Работник на машина

Се бара работник на машина за сечење природен камен - травертин.


20.000 МКД
или предлог цена
Дебарца / Охрид

Нудам работа

04 апр 11:36cuvanje deca

Cuvanje deca vo Holandija Ve molam brajte me na Viber


500 €
или предлог цена
02 апр 21:47VRABOTUVAME UGOSTITELSKI RABOTNICI

Kongresen centar Ohrid, Dolno Konjsko, ima potreba od ugostitelski ra...


18.000 МКД
или предлог цена
02 апр 08:41Маркетинг Агент

Јавен Оглас За Соработници Депозит Хаус Маркет бара маркетинг агент...


30.000 МКД
или предлог цена
30 мар 09:16Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo ...


1 €
или предлог цена
29 мар 13:13Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам