Цела Македонија
                   
4900 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Имаме потреба од доставувачи

Потребни се доставувачи за работа во ресторан за брза храна во Аеродр...


27.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА REFERENT ZA PRODAZBA

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип 070/264-321 ВРАБОТУВА: РЕФЕРЕНТ ЗА П...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 13:00Промовирано

Lounge bar Bis ima potreba od kelneri i sankeri

Lounge bar Bis vo naselba Karpos 3 karsi voena bolnica,ima potreba od...


1.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Se Bara Zena --- Domakinka , za odrzuvanje stan , N. Liisice

Se Bara Zena -- Domkinka , za Generalka i Odrzuvanje na mal stan vo ...


По Договор
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 00:46Se Bara , Assistent/ka , Ticket Closer !!!!

Baram Assssistent , "" Ticket Closer"" ... Potrebno e Iskustvo vo Pr...


1.000 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 00:46Se baraat dervojki za Rabota !!!

Se Baraat , Otvoreni , Komunikativni , Atraktivni devojki za rabota ...


10.000 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Денес 00:45МОНТЕР ЗА МЕБЕЛ

Вработувам монтер за мебел, почетна плата од 25000 Локација Скопје -...


25.000 €
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 23:17Се бара личност за чистење на 2 стана/апартмана спроти влада

Се бара хигиеничар/хигиеничарка (чистач/чистачка) кој/која би чистела...


200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 22:46Se baraat sivacki... ITNO

Se baraat sivacki i peglacki... Naselba Cento... ITNO... Kontakt broj...


1 €
или предлог цена
Гази Баба / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:43Baram majstor za pecivo

Se bara majstor za pecivo Za poveke info javete se.


21.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 20:32Rabotnik za avto perallna

Baram rabotnik za avto perallna vo dobra lokacija i mirna rabotna atm...


800 МКД
или предлог цена
Вчера 18:23Devojki za fotomodeli

Golden girls Ima potreba od devojki za fotomodeli, hostesi I prezanta...


100 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 18:00BY THE WAY caffe

BY THE WAY caffe (lokacija Kisela Voda) ima potreba od sanker/konobar...


500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 17:59Baram sofer za taxsi od Kumanovo

Baram sofer so iskustvo za vozenje taxsi od Kumanovo plakanje od kil...


16 €
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Вчера 17:53GABRINI GROUP IMA POTREBA OD DEVOJKI ZA PREZENTACII

PORADI ZGOLEMUVANJE NA OBEMOT NA RABOTA GABRINI GRUP IMA POTREBA OD 3...


33.000 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:08NEW COSMOS IMA POTREBA OD 3 DEVOJKI

PORADI ZGOLEMUVANJE NA OBEMOT NA RABOTA NEW COSMOS IMA POTREBA OD 3 D...


33.500 МКД
или предлог цена
Бутел / Скопје

Нудам работа

Вчера 16:08Se baraat vozaci so Ц и Е

Se baraat vozaci so Ц и Е kategorija,so EU dokumenti,Svedska firma,se...


1 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 15:51RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS

RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS SO ISKUSTVO TEL 075/ 295-680


1 МКД
или предлог цена
Вчера 15:02Distributer vo Skopje

Компанија има потреба за дистрибутер на весници и списанија во Скопје...


21 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:59Distributer za niz Makedonija

Нудиме работа за дистрибутер низ источна Македонија 3 пати неделно со...


24 €
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:59Фирма има потреба од дизајнери проектанти за интериер

Фирма за изработка на интериер има потреба од проектанди дизајнери за...


1 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:27Rufo Fix Company

Imamo potreba od obicen rabotnik i majsotri za fasada


По Договор
или предлог цена
Сарај / Скопје

Нудам работа

Вчера 14:18BARAM TAXI VAZAC ZA STRUMICA

baram taxi vozac


30.000 МКД
или предлог цена
Струмица

Нудам работа

Вчера 14:06Profesionalen vozac so D KATEGORIJA za Patnicki Soobrakaj

Transportna kompanija za patnicki soobrakaj ima potreba od Profesiona...


1 €
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:56SE BARA ZENA ZA RABOTA NA SKARA

Se bara -zena za rabota na skara. Obezbeden stan i hrana Plata po do...


11.111 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:44Majstor za masinsko malterisuvanje

Imame potreba od majstor za masinsko malterisuvanje so gipsaan i ceme...


72.000 МКД
или предлог цена
Чаир / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:31  НОВ ОГЛАС

Prodavacka za vo pekara

Pekara "Eat Station" vo centarot na Skopje, ima potreba od prodavacka...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:16Вработуваме персонал за примање и издавање на нарачки

Munchies burger има потреба од млади, љубезни и амбициозни работници ...


28.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00РЕФЕРЕНТ ЗА ПРОДАЖБА REFERENT ZA PRODAZBA

Центар за гуми ТТГ ПитСтоп-Штип 070/264-321 ВРАБОТУВА: РЕФЕРЕНТ ЗА П...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 13:00Имаме потреба од доставувачи

Потребни се доставувачи за работа во ресторан за брза храна во Аеродр...


27.000 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Вработуваме персонал за припремање на храна

Ресторан за брза храна во аеродром има потреба од персонал за припрем...


31.500 МКД
или предлог цена
Аеродром / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Готвач/ка и келнер/ка

Имаме потреба од еден готвач/ка и еден келнер/ка за во ресторан во Де...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Baram rabotnik za gips karton moleraj

Baram rabotnik so poznavanje ili delumno poznavanje za gips karton mo...


По Договор
или предлог цена
Вчера 13:00Se bara personal za rabota od doma

Se bara personal za rabota od doma za lepenje tiketi na proizvodi od ...


1.300 МКД
или предлог цена
Куманово

Нудам работа

Вчера 13:00Cafe Bar "SECTOR6" ima potreba od KELNERKI!

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Сkопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Dom za stari vrabotuva fizioterapevt i medicinska sest.

Dom za stari lica - Sonce ima potreba od vrabotuvanje na neopredeleno...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Lounge bar Bis ima potreba od kelneri i sankeri

Lounge bar Bis vo naselba Karpos 3 karsi voena bolnica,ima potreba od...


1.200 МКД
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Medicinska sestra/tehnicar i fizioterapevt

Dom za stari lica - Sonce ima potreba od vrabotuvanje na neopredeleno...


По Договор
или предлог цена
Кисела Вода / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Посредување за работа во швајцарија! Posreduvanje za ch

Посредување за работа во швајцарија. Мора да поседувате: Европски...


27 €
или предлог цена
Карпош / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Се бараат диспечери

ПроТранс Македонија има потреба од диспачери, искуство не е потребно ...


По Договор
или предлог цена
Ѓорче Петров / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:53Kafic bara cupinja za rabota

Kafic SELECT prlagonka 2 ima potreba od cupinja za rabota kako sanker...


1 €
или предлог цена
Вчера 12:48Се бара салатерка

Угостителски објект во Центар -Плаза де Торос има потреба од салатерк...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:29  НОВ ОГЛАС

Пица Мајстор

Ресторан во Центар, Плаза де Торос, има потреба од пица мајстор со ра...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 12:25Страна 1 од 123

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам