Подкатегорија:
                   
92 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Selski tapan

Se prodava selski tapan so 100% priroden materijal, 50cm obem. Tropan...


9.000 МКД
или предлог цена
28 јан 10:41Промовирано

Купувам фендер гитара.

Купувам фендер електрична гитара, страт, теле, корејски, мексикански,...


21 дек 11:06Tapani Sonor 507

Se prodavaat tapani Sonor 507 kako novi komplet


По Договор
или предлог цена
20 дек 20:42Продавам кларинет буфет дрвен

за повеќе информации на тел 072240660


20.000 МКД
или предлог цена
09 дек 11:33Prodavam buzuki so gitarski vrat 800 e

Super instrument.mozi zamena.ima i kufer imagnet za buzuki prodigy ko...


07 дек 07:06Хармоника Кубана

Се продава хармоника Кубана дугметааарка со 120 баса, руско производс...


100 €
или предлог цена
30 ное 13:47Prodavam MAPEX tapani

Tapanite se ekstra začuvani ne se noseni na Svirki samo se koristeni ...


500 €
или предлог цена
20 ное 20:44Akusticna gitara aria

Se prodava akusticna gitara aria mn dobar ton staro drvo


100 €
или предлог цена
09 ное 02:59Yamaha 25

Saksafonot e vo odlicna sostojba kompletno servisiran odlicen ton


1 €
или предлог цена
07 ное 21:47RAM 2 GB ZA KORG KRONOS ORIGINAL FABRICKI

RAMOT E NOV ORIGINAL OD KORG KRONOS 2 GB.INF .NA TEL: 076/691-142.


1 €
или предлог цена
31 окт 13:57Set RITAMI za Korg pa2xpro,pa800,pa3x,pa4x,700,900,600,1000.

Се продава одлично среден сет за народна музика ,со средени преку 100...


70 €
или предлог цена
25 окт 09:54HARMONIKA ROJAL STANDARD ODLICNA

Se prodava odlicna harmonika Rojal Standard kerka na Weltmeister 120 ...


По Договор
или предлог цена
05 окт 00:25KORG KRONOS NOV 4 GB RAM

SAJZEROT E NOV SO 4GB RAM EKSTA SET VO NEGO SO NAJDOBRI SEMPLOVI ...


1.950 МКД
или предлог цена
21 сеп 12:21AKUSTIČNA OZVUČENA GITARA

Akustična ozvučena Gitara potpolno nova so futrola cena 199€.


199 €
или предлог цена
19 сеп 13:18Vintage gitars

Framus Riviera 5/59 od 1964 godina, ozvučena so Shaller magnet. Vis...


18 авг 17:50Koncertna Gitara Mario Gropp

Koncertna gitara, racna izrabotka vo Germanija.


2.250 €
или предлог цена
18 авг 14:13Yamaha fsx800c

Гитарата е преуба. Користена скоро една година, многу малку по свирки...


24.000 МКД
или предлог цена
13 авг 15:02Jamaha akusticna ozvucena

Kontakt na 079\323-749. Jamaha akusticna ozvucena gitara, model CPX50...


09 авг 14:11Ibanez GIO GRG270B

Се продава Ibanez GIO Модел: GRG270B не многу користена, сервисирана...


30 јул 01:05Gitari i pojacala

Se prodava Mashall MG50dfx(mnogu koristeno na svirki ic ne cepkano 95...


27 јул 14:43ROLAND G800 - za delovi

Se prodava Roland G800 so USB (Ispravno) za delovi. Ne raboti izgoren...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:03Класична гитара Mario Gropp

Се работи за класична гитара , рачна изработка, произведена во Герман...


По Договор
или предлог цена
07 апр 02:00Harmonika Hohner Tango2B

Se prodava redok model na harmonika Hohner Tango 2B. Harmonikata e st...


8.000 МКД
или предлог цена
22 фев 13:19Klarinet

Klarinetot e vo ekstra sostojba Info na 076 28 68 28


250 €
или предлог цена
28 дек 17:43Гајда

Се продава гајда со крзно и бучало Гајдата не е користена. Повеќе и...


1 МКД
или предлог цена
07 дек 11:38СЕ ПРОДАВААТ PAISTE 101 ЧИНЕЛИ

Се продаваат Paiste 101 сет чинели, ОДЛИЧНО СОЧУВАНИ, користени помал...


10.000 МКД
или предлог цена
27 ное 15:38Se prodava Harmonika

Harmonika nova info 075 688 275


3.000 МКД
или предлог цена
15 ное 18:38ВНИМАНИЕ!

Пијаното е специфичен инструмент на кој што му е потребно периодично ...


По Договор
или предлог цена
05 окт 22:04SE PRODAVA TRUBA YAMAHA YTR 2320

Za pocetnici


1 €
или предлог цена
01 окт 03:15Купувам хармоника

Барам харноника PIGINI : CONVERTOR 55/P SENIOR Да има: - 120 басови...


1 €
или предлог цена
29 авг 13:49nova akusticna gitara starsan

Se prodava nova akusticna gitara starsan ozvucena so petlica magnet p...


По Договор
или предлог цена
10 авг 12:20Harmoniki by"Mengascini"

Se prodavaat dve dugmetari od Italijanskiot brend Mengacini i edna po...


5.000 €
или предлог цена
15 јун 09:50Korg Triton Le

Екстра сочуван, со внатрешна меморија, плус мемориска картичка..


По Договор
или предлог цена
29 мај 08:48Korg Pa3x 61 sintetizator

novi Korg Pa3x 61 sintetizator s jednogodišnjim jamstvom, Email: c...


800 €
или предлог цена
27 апр 15:17Акустична Гитара

Продавам акустична гитара, малку користена. Во одлична состојба.


4.000 МКД
или предлог цена
05 апр 19:34TC Electronic Ditto Stereo Looper Pedal

Highly intuitive looper pedal built for guitarists expands on the cla...


17 ное 00:53Klarinet Tuyama,pifla vandoren cl4,pifla vandoren b45 dot

-Klarinetot e kineski (plasticen),vo ispravna sostojba i e odlicen z...


4.000 МКД
или предлог цена
09 ное 22:23Harmoniki

Se prodava dve harmoniki Gajda 5000den Informaci na 076 295 273 ...


350 €
или предлог цена
19 окт 16:37Се продаваат арапски тарабуки

Се продаваат нови арапски тарабуки со многу добар звук, тарабуките се...


1 €
или предлог цена
02 сеп 14:27BOSS BD-2, Waza Craft Blues Drive

KUPEN PRED 1 IPOL GODINA OD MIMI MUZIKA SKOPJE NOV 8800 DEN. KUPEN E...


5.700 МКД
или предлог цена
05 јун 17:20Pijano Petrof

Se prodava odlicno pijano PETROF. Pijanoto e vo odlicna sostojba, slu...


1 €
или предлог цена
03 јун 19:52Страна 2 од 3

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам