Скопје Центар
                   
989 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Хигиеничарка/Садоперка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Салатер/ка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Келнер/ка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

SE BARAAT DEVOJKI ZA MARKETING SO I BEZ RABOTNO ISKUSTVO

Се бара Менаџер за работа во агенција за посредување при вработување ...


1.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

20 ное 00:38RABOTA VO STRANSTVO SO MK I EU PASOS ! ! ! !

Итно има потреба од работници за работа во Европа со Македонски и Евр...


2.200 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

20 ное 00:38RABOTA VO STRANSTVO SO MK I EU PASOS !

Итно има потреба од работници за работа во Европа со Македонски и Евр...


2.500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

20 ное 00:38СЕ БАРА МЕНАЏЕР ЗА КАНЦЕЛАРИСКА РАБОТА

Се бара Менаџер за работа во агенција за посредување при вработување ...


1.100 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

20 ное 00:36Waiter/Waitress for an International Restaurant in Riyadh

Bkaram restaurant in Riyadh / KSA is looking for skilled Waiters and ...


1.300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

18 ное 13:562 позиции слободни! Види Оглас за Вработување. Со/Без Искуст

Контакт: 078455675 Реномиран Lounge Bar во околината...


600 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

17 ное 18:01Se bara pomosnik za vo kujna

Gostilnica ima potreba od pomosnik vo kujna, i salater- sadomijach.


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

17 ное 14:05Moler I fasader

Potrebno e moler I fasader


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

17 ное 09:04Cafe Bar "SECTOR6" ima potreba od KELNERKI!

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Сkопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

16 ное 15:05Kelner /ka Sanker/ka

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Сkопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

16 ное 15:05Се вработува шанкер

ОК Кафе вработува шанкер/ка, нудиме редовна дневница


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

16 ное 09:34Потребна е собарка за одржување Апартмани во Центар

Потребна е собарка за одржување на апартмани во Центар. Работно време...


16.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

15 ное 11:28Kuvar kuvarka pomoshnik vo kujna

Restoran Kaj Pero ima potreba od personal: Kuvar, kelner, shanker, po...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 ное 18:21BARAM MAJSTORI ZA KOSULICA

Baram majstori so iskustvo za postavuvanje na masinska kosulica. Moze...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 ное 14:49Кaфе бар "SECTOR6" има потреба од Келнерки

Кафе бар "SECTOR6" со локација во центарот на старата Скопска Чаршија...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 ное 12:13PICERIJA 511 BARA

PICERIJA 511 IMA POTREBA OD KELNER TEL. 070 373 511


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 ное 10:40Vrabotuvanje na soferi (C+E kategorija) + green card vo USA

📣 Limitless Solutions нуди ексклузивна можност за сите возачи на кам...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

14 ное 08:38Baram rabotnik

Firma od Skopje vrabotuva vodovodzii so iskustvo. Info 070 233 186


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 ное 18:35Gradeznistvo

СЕ БАРАТ МАЈСТОРИ РАБОРНИЦИ СО РАБОТНО ИСКУСТВО ВО ГРАДЕЖНИШТВО - ...


2.500 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 ное 11:27Шанкер/ка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 ное 10:10Online marketing

Бараме девојки заинтересирани за online marketing. Контакт тел. +3...


500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 ное 16:53ISPORAKA NA SENDVICI=900DEN+OBROK!

Fast food GIRO BEKO ima potreba od mladi decki so iskustvo vo isporak...


950 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

09 ное 08:57Zentral Kafe Bar

Нов локал (кафе бар) на улица Македонија бара персонал со работно иск...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

08 ное 23:19Online marketing

Онлајн Маркетинг агенција вработува девојчиња за промоција на разни п...


450 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

08 ное 14:48Studio za ubavina vrabotuva

Studio za ubavina ima potreba od kozmeticarka i frizerka so i bez rab...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 ное 13:15оглас за чувар

Ресторан во центарот на градот бара чувар.Телефон 075-220-504


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 ное 12:31Се бараат возачи на камиони - Мерцедес Бремен Германија

Драги колеги, за нашата компанија бараме возачи на камиони со CE ка...


2.400 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

04 ное 13:06ВРАБОТУВАМ ФРИЗЕРКА СО РАБОТНО ИСКУСТВО

БАРАМ ФРИЗЕРКА СО РАБОТНО ИСКУСТВО ЗА РАБОТА ВО ФРИЗЕРСКИ САЛОН ВО ДЕ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

03 ное 16:10РАБОТА ВО ХОТЕЛ ****

Hotel Dolce Int. - Скопје има потреба од проширување на својот тим ,...


25.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

02 ное 12:18Pomoshnik vo kujna + kelner

Pomosnik vo kujna. Rabotno vreme od 8 do 16 h, od ponedelnik do petok...


2 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

02 ное 09:09Помошник слаткар/ка

Го прошируваме тимот со ентузијасти кои сакаат да научат како да подг...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 13:00Се бара Готвач

Ресторан „Кантина“ во Дебар Маало бара готвач со искуство. Телефон ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 13:00Potreba od opsti rabotnici za rabota vo pogon

Renomirana fabrika od Skopje ima potreba od opsti rabotnici. Nema po...


3 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 12:51Se bara zenska osoba za posluzuvanje i pomos vo kujna ..

CITAJ DO KRAJ !!!!Se bara zenska osoba za posluzuvanje na hrana na le...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 21:26Се бара продавачка / Kërkojme shitëse

Се бара продавачка со работно искуство за работа во дуќан за накит. И...


250 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 16:35Се бара помошник готвач/ка и садомијачка

Се бара персонал за работа во кујна: - Помошник Готвач / Готвачка ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 15:42Se baraat kelneri i sankeri

Угостителски објект на Кеј, Плаза де Торос, има потреба од келнери и ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 14:29CITY LOGISTIC GROUP BARA RABOTNICI ZA OBEZBEDUVANJE

Renomirana agencija za obezbeduvanje City Logistic Group, poradi zgol...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 14:03raznesuvac na pici i hrana so motorce

gostilnica vo kapistec ima potreba od rabotnik za raznesuvanje na pic...


1.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 11:57Arhitektura

Se baraat arhitekti za rabota vo firma za proektiranje na objekti od ...


1.300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 10:52Страна 3 од 25

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам