Битола
                   
149 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Se bara zenska osoba za chistenje vo domakinstvo

Se bara zena za odrzuvanje (Higiena/domakjinstvo) na nekolku namesten...


1 €
или предлог цена
Вчера 19:02Пари назад секој ден!

НАЈДОБАР БИЗНИС ЗА РАБОТА ОД ДОМА ! И можност да изградите кариера и...


1 МКД
или предлог цена
Вчера 18:48Vozac imam C+E+D EU dokumenti

Baram za vozenje imam BG pasos Nemam kompetentnos Nemam taxo karti...


8 €
или предлог цена
Вчера 10:20  НОВ ОГЛАС

BARAM RABOTA KAKO VOZAC SO E-KAT

Baram rabota


1 €
или предлог цена
Вчера 08:58Se bara Vozac so CE Kategorija

Потребен се возачи со: C Е Категорија со искуство,со сертификат...


По Договор
или предлог цена
26 ное 20:02BARAM RABOTA VOZAC - B,C i CE

Baram rabota kako vozac B,C i CE Rabota vo stranstvo


1 €
или предлог цена
26 ное 13:12TAXI SLUZBA IMA POTREBA OD;

-TAXI IMA POTREBA OD. -DISPECER -VOZACI -TEL.076974276 -TEL.07858...


1 МКД
или предлог цена
25 ное 13:59ВРАБОТУВАМЕ: Возач со Б категорија

Вработуваме возач со Б категорија за возење на комбе во фирма со отпа...


1 €
или предлог цена
25 ное 10:48Se bara taxi vozac

Se bara taksi vozac za vo kompanija...


По Договор
или предлог цена
24 ное 11:31РАБОТА ВО МИНХЕН ГЕРМАНИЈА ЗА СТУДЕНТИ И ЕУ ДРЖАВЈАНИ

Посредување за студенти и ЕУ државјани за McDonald's во Минхен, Сојуз...


200 €
или предлог цена
23 ное 11:53Potrebna e sekretarka

Странска фирма со преставништво во Македонија, има потреба од: атракт...


700 €
или предлог цена
19 ное 14:57Професор по Англиски јазик.

Се бара професор по англиски јазик или апсолвент од последна година с...


1 €
или предлог цена
18 ное 21:47Soferi so CE kategorija za postojana rabota vo Germanija

Spedicija TLW od Germanja so sediste vo Iserlohn 58644 vo blizina na ...


1 €
или предлог цена
17 ное 09:49Sofer , vozac

MAGNUS LOGISTIK OD BITOLA IMA OTVORENO RABOTNA POZICIJA ZA PROFESION...


1.200 €
или предлог цена
16 ное 19:46RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS

RABOTA VO VULKANIZERSKI SERVIS SO ISKUSTVO TEL 075/ 295-680


1 МКД
или предлог цена
16 ное 19:18Se bara taxi vozac

Se bara vozac za taksi vo tea , so licencirano vozilo so firma. Baraj...


1 МКД
или предлог цена
14 ное 20:40Се бара возач со Е Категорија

***ЕДЕН УТОВАР - ЕДЕН РАСТОВАР*** ***ПЛАЌАЊЕ ВЕДНАШ ПО ЗАВРШЕН КРУГ*...


По Договор
или предлог цена
10 ное 14:19Депозит Хаус Маркет има потреба од сметководител

Опис на задачите: -Книжење на финасиската и материјална документациј...


По Договор
или предлог цена
09 ное 16:53Rabota vo Hrvatska

Agencija za posrduvanje pri vrabotuvanje Silmarilion BJ DOOEL Bitola ...


1 €
или предлог цена
07 ное 21:18Higenicarka

40 godisna zena bara rabota kako higenicarka na stanovi , kukji , obj...


10 €
или предлог цена
26 окт 12:57Винер осигурување вработува агент за продажба - Битола 4

Винер осигурување вработува агент за продажба за осигурување - подруж...


1 €
или предлог цена
26 окт 07:15PICA majstor so EU dokumenti

baram rabota za STRANSTVO kako; PICA MAJSTOR,SKARAGJIJA,PEKAR I ...


1 €
или предлог цена
23 окт 17:04Devojka za rabota

Zensko lice za rabota vo butik za kozna galanterija i akcesoari Poda...


1 €
или предлог цена
23 окт 03:11KUVAR-SKARAGIJA SO EU PASOSH

BARAJ I NA VIBER +46793489817


1 €
или предлог цена
20 окт 10:20Kafic bara cupinja za rabota

Kafic SELECT prlagonka 2 ima potreba od cupinja za rabota kako sanker...


1 €
или предлог цена
16 окт 13:47Baram sofer,vozac za kiper

Baram sofer za sleper kiper,na relacija Ahlada Grcija do rek Bitola.N...


1 €
или предлог цена
12 окт 10:39Se vrabotuvaat higienicarki za stanbeni zgradi

Informacii na telefon: 078/285-450 Firma za cistenje vrabotuva zeni ...


1 €
или предлог цена
02 окт 23:19RABOTA VO HRVATSKA, SLOVENIJA, SLOVACKA

POTREBNI SOFERI ZA SLOVENIJA SO B KATEGORIJA PLATA 1500EVRA + SE VOZI...


1 €
или предлог цена
28 сеп 02:19Se bara sofer C+E

Se bara sofer so C+E kategorija….075/972-736 Momentalno se vozi Bito...


По Договор
или предлог цена
26 сеп 10:52Slovenska firma bara soferi so E kategorija

Potrebni se soferi za rabota vo Scandinavia Danska Svedska Norveska d...


1 €
или предлог цена
23 сеп 19:53Se bara sofer za relacija Danska Svedska

Se bara sofer so bugarski dokumenti ili makedonski ima moznost za da ...


1 €
или предлог цена
23 сеп 19:43Se bara rabotnik

Se bara rabotnik za vo zanaetciska firma koja raboti so izvedba na vo...


25.000 МКД
или предлог цена
23 сеп 07:33БАРАМЕ ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ И МОНТЕРИ

ДООЕЛ ДЕНИЦА - МП ИМА ПОТРЕБА ОД ЕЛЕКТРОТЕХНИЧАРИ, ЕЛЕКТРОИНСТАЛАТЕРИ...


1 МКД
или предлог цена
22 сеп 20:08Rabota so vodovod I kanalizacija

Firma od Bitola, bara rabotnik za rabota okolu vodovod/kanalizacija ...


25.000 МКД
или предлог цена
21 сеп 14:13Se baraat opsti rabotnici i majstori za gradeznistvo

Za betonski raboti i montaza na paver elementi


1 МКД
или предлог цена
20 сеп 09:30Imame potreba od SOFER/VOZAC/shofer so E kategorij

Baram sofer so komplet BG dokumenti i iskustvo vo strasnstvo. Nudime ...


2.300 €
или предлог цена
11 сеп 09:23Barame gradezni rabotnici za Skopje i Bitola

Imame potreba od gradezni rabotnici za Bitola i Skopje. Barame tesar...


По Договор
или предлог цена
02 сеп 12:06Barame gradezen inzener ili arhitekt

Imame potreba od gradezen inzener ili arhitekt koj ima iskustvo vo op...


По Договор
или предлог цена
02 сеп 12:06Дистрибутер (Барам работа)

Барам работа како дистрибутер,доставувач,курир,достава на пратки,дост...


7.500 МКД
или предлог цена
31 авг 16:32Vrabotuvame vozac na kamion i viluskar so "C" kategorija

Eko Selekt DOO Bitola vrabotuva lice so vozacka dozvola "C" kategorij...


1 €
или предлог цена
29 авг 08:05Страна 1 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам