Битола
                   
149 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Vrabotuvame vozac na kamion i viluskar so "C" kategorija

Eko Selekt DOO Bitola vrabotuva lice so vozacka dozvola "C" kategorij...


1 €
или предлог цена
29 авг 08:05Rabota vo Germanija

Se baraat rabotnici(Fulda i okolinata) za vo magacin za gumi,mcdonald...


По Договор
или предлог цена
25 авг 22:42Se bara sofer so E kategorija za kamion so kiper prikolka

Za povekje info na broj 076/22-11-00


По Договор
или предлог цена
11 авг 13:41Rabota vo Germanija

📢📢Дали сте спремни за одлични понуди во Германија 🇩🇪🇩🇪 🔥🔥🔥�...


230 €
или предлог цена
11 авг 12:09BARAM RABOTA VO STRANSTVO

baram rabota vo stranstvo so mk pasos


1 €
или предлог цена
11 авг 11:14Baram devojka za rabota

Imame potreba od ambiciozna komunikativna devojka za honorarna rabot...


1 €
или предлог цена
07 авг 18:30Vrabotuvame higienicarki - moznost za honorarna rabota

Vrabotuvame zeni higienicarki, za rabota vo delovni i stanbeni objek...


1 €
или предлог цена
04 авг 19:58Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Shank

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo shank vo slatkarnica tel....


По Договор
или предлог цена
24 јул 11:47Rabota Germanija Gips - Knauf

-Imame potreba od Gipseri - Montieri - Spakleri - Osigurani vo Germa...


По Договор
или предлог цена
09 јул 07:38Sofer so BG dokumenti

Se bara sofer so BG dokumenti, za relacija Svedska-Norveska ili Sveds...


80 €
или предлог цена
08 јул 17:46Baram soferi za vo taksi/taxi kompanija povolni uslovi

Baram soferi za vo taksi/taxi kompanija oglasot vazi samo za bitola


1 €
или предлог цена
01 јул 20:58CUVANJE DECA

Baram neguvatelka za cuvanje na bliznaci ili zena so rabotno iskustvo...


По Договор
или предлог цена
12 јун 16:08Se bara sofer so E kategorija

Se bara sofer so E kategorija za vozenje na sleper/kiper za povekje i...


По Договор
или предлог цена
05 јун 13:09Posreduvame za polaganje na Kod 95 vo Slovenija so mk pasos

Posreduvame za polaganje na kod 95 za slovenija, moze so mkd pasos,do...


1.000 €
или предлог цена
30 мај 15:57Baram rabotnici

Baram rabotnici so poznavanje na moleraj, gips karton, gletovanje, st...


1 €
или предлог цена
23 мај 15:27Vozaci za megjunaroden transport

Se baraat vozaci so e kategorija po moznost so iskustvo,za rabota so...


1 €
или предлог цена
17 мај 08:36Elektricari i elektronicari za pustanje na instalacii

Фирма од Битола има потреба од електричари за поставување на електрич...


1 МКД
или предлог цена
05 мај 09:46Rabota za zidari, tesari, plockari, vodoinstalateri

Rabota vo Siera Leone Potrebni rabotnici Zidari, tesari, plockar...


88 €
или предлог цена
26 апр 15:16Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica

Baram Kelneri i Kelnerki za rabota vo Slatkarnica tel.075 496 7...


По Договор
или предлог цена
25 апр 14:07Elektrotehnicari za instalacija na alarmi i

Фирма од Битола има потреба од работници за работа и инсталација н...


1 €
или предлог цена
04 апр 10:49Мајстор за редење на плочки ( Majstor za redenje na plocki)

Baram rabota za redenje plocki vo Bitola cena po dogovor. Ime: Dimce...


По Договор
или предлог цена
30 мар 14:15Elektro instalateri

Se baraat elektricari za sproveduvanje el instalacii,video nadzor,ala...


25.000 МКД
или предлог цена
23 мар 23:16Se vrabotuvaat Shofer so "B" i opsht rabotnik

Se vrabotuvaat na polno rabotno vreme: Shofer so B kategorija i Ops...


1 €
или предлог цена
21 мар 12:09BARAM SOFER SLOVENSKA FIRMA

Se raboti na relacija po dogovor Se vozi sleper cerada,potrebna kat...


1 €
или предлог цена
17 мар 09:53Бараме девојка/жена која знае да шие и крои

Бараме девојка/жена која знае да шие и крои и има своја машина за шие...


1 МКД
или предлог цена
24 фев 17:14Se bara doktor/lekar po opsta medicina vo Bitola

Se bara doktor/lekar po opsta praksa, za rabota kako maticen lekar v...


По Договор
или предлог цена
23 фев 18:53НЕГОВАТЕЛКА ЗА СТАРИ ЛИЦА

Барам работа како негователка на стари лица За информации ѕвонете н...


1 МКД
или предлог цена
18 фев 19:18Se baraat rabotnici

Se baraat rabotnici za so gips karton KNAUF gletovanje, abrip i bojad...


По Договор
или предлог цена
10 фев 20:53SE BARA VULKANIZER ВУЛКАНИЗЕР

Se bara vulkanizer so rabotno iskustvo.


1 €
или предлог цена
01 фев 12:34Se bara sofer za rabota vo Swedska

Se bara sofer za rabota vo Swedska vnatresno so EU documenti - Sweds...


По Договор
или предлог цена
19 јан 14:23SE BARAAT ELEKTRICARI BEZ I SO EY DOKUMENTI ZA GERMANIJA

Se Barat Elektricari so rabotno iskistvo. So EY dokumenti (Bugarski...


1 €
или предлог цена
17 јан 12:58Се бара работник за Битола

Се бараат работници за работа во магацин со стара хартија. Без крева...


1 МКД
или предлог цена
26 дек 13:21SE BARAAT STARI LICA ZA NEGA I DOGLEDUVANJE

SE BARAAT STARI LICA ZA NEGA DOGLEDUVANJE SO DOLGOGODISNO ISKUSTVO S...


10 €
или предлог цена
26 дек 07:27Пасивен приход- работа од дома

https://ryzex.net/a/9656838 Сега е можноста бесплатно да изградите п...


1.000 €
или предлог цена
09 дек 15:22SE BARAAT TAKSI SOFERI USLOVI POVOLNI

SE BARAAT SOFERI ZA VO TAKSI KOMPANIJA USLOVI POVOLNI TEL KONTAKT 075...


10 €
или предлог цена
09 дек 09:20krsime beton zidovi ploci se od beton

krsime beton i zidovi ploci poveke info na telefon


По Договор
или предлог цена
06 дек 08:59BARAM RABOTA..

Baram rabota kako vozac so B C E kategorija mozi i ...


По Договор
или предлог цена
30 ное 06:12Rabota za STUDENTI vo Germanija

Nudam rabota za STUDENTI vo Resort vo Bad Belzig Germanija. Potrebni ...


250 €
или предлог цена
27 ное 18:01Сервис за електроника

сервис-продажба за електроника и електронски компоненти има потреба о...


По Договор
или предлог цена
21 ное 08:53Се бара практикант.

Сервис и Продажба има потреба од практикант -работник со основно позн...


По Договор
или предлог цена
19 ное 22:12Страна 2 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам