129 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

VOZAC

Barame vozaci so E kategorija so kartica i certifikat MK dokumenti


1 €
или предлог цена
26 мај 20:16"Ивита" - вработува комерцијалист

Ивита - Прилеп има потреба од комерцијалист Потребни квалификации и ...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:33Комерцијалист за Охрид, Стуга, Ресен

Се нуди работа за комерцијалист за реон Струга,Охрид, Ресен.Место на...


1 €
или предлог цена
24 мај 19:30Baram rabota za cistenje kancelarii i zdravstveni ordinacii

Baram rabota za cistenje na kancelarii, zdravstveni ordinacii i sl. T...


По Договор
или предлог цена
22 мај 16:46Работа во КУЈНА

Ресторанот Кај Каневче, во Охрид, има потреба од персонал за работа в...


По Договор
или предлог цена
18 мај 13:00Avtomehanicar-mehanicar

Baram avto mehanicar, da ima osnovno poznavajne od mehanika za vozila...


1 €
или предлог цена
17 мај 13:00КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЦИ

ГРАДЕЖНАТА ФИРМА КЛАСИК КОМПАНИ 2010 ИМА ПОТРЕБА ОД: -ШОФЕРИ СО Ц И ...


1 €
или предлог цена
09 мај 13:51чување на старо лице

барам зенска особа за чување на старо лице Цена по додговор


1 €
или предлог цена
07 мај 11:11Rabota za vo sendvicara vo Ohrid

Barame devojce za vo sendvicara vo Ohrid za podolgo vrem so iskustvo ...


1 €
или предлог цена
01 мај 14:06ZIDARI GERMANIJA!!!!!!!!!

Se baraat 3ca iskusni i seriozni zidari za rabota vo Germanija, Berli...


99 €
или предлог цена
30 апр 15:30Пицерија и ресторан Луна- вработувања

Ресторан Луна има потреба од работници на следниве работни позиции: ...


По Договор
или предлог цена
29 апр 10:07Теди Комерц ВРАБОТУВА

Теди Комерц - Хотел Десарет има потреба од вработени за следните рабо...


По Договор
или предлог цена
28 апр 13:09Се бара собарица за работа во вила во Охрид

Се бара собарица за работа во вила во Охрид. Вилата се наоѓа на кејот...


По Договор
или предлог цена
20 апр 21:04Vrabotuvanje vo Avstrija

Posreduvam pri vrabotuvanje vo Avstrija se baraat rabotnici od site P...


1 €
или предлог цена
18 апр 13:47Вработување

Пицерија и ресторан Луна (Охрид) има потреба од: - кувари - салате...


По Договор
или предлог цена
17 апр 15:42POCNETE BIZNIS VEDNAS

SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...SE PRODAVA BIZNISOT...NE ...


750 €
или предлог цена
14 апр 18:32vrabotuvame rabotnik za vo servis

- Vrabotuvame rabotnik za peskara, farbanje, i drugi raboti povrzani ...


22.000 €
или предлог цена
05 апр 11:00cuvanje deca

Cuvanje deca vo Holandija Ve molam brajte me na Viber


500 €
или предлог цена
02 апр 21:47Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo ...


1 €
или предлог цена
29 мар 13:13Plovidbena firma ima potreba od kapetan

Se nudi rabotno mesto "kapetan" vo ohridskata plovidbena firma BF Cru...


1 €
или предлог цена
20 мар 20:21Kuvar za rabota vo germanija

Se bara kuvar za rabota vo germanija obezbeden smestaj i hrana samo s...


1 €
или предлог цена
16 мар 23:04Архитект со Овластување Б за Проектирање и Изведба

Можност за работа и соработка на ниво на цела Држава


1 €
или предлог цена
14 мар 09:00Se bara farm tehnicar ili diplomiran farmacevt

Аптеката МЕДИКАПЛУС ФАРМ Охрид, има потреба од вработување на фарм те...


1 МКД
или предлог цена
10 мар 13:24Vrabotuvame Magacioner

Компанијата ХЕМИ ПАПИР ДОО, поради зголемен обем на работа има потреб...


По Договор
или предлог цена
09 мар 17:46personal za vo restoran

potrebni se kelneri/ki sankeri/ki skaradzija pomosnici/ki v...


400 €
или предлог цена
16 фев 00:13Restoran Ima potreba od kelner kelnerka.....

Restoran vo Ohrid Ima potreba od kelner /Ka so ili Bez iskustvo


25 €
или предлог цена
15 фев 21:42Vrabotuvajne

Restoran ima potreba pomosnicki za kujna I kelner po moznost so iskus...


10 €
или предлог цена
14 фев 09:40Имаме потреба од компанија за изградба на станбен објект

Имаме потреба од компанија која врши изградба на станбен објект до фа...


1 €
или предлог цена
08 фев 13:57Restoran Biljanini Izvori ima potreba od gotvac

Restoran Biljanini Izvori ima potreba od gotvac so iskustvo. Za povek...


1 €
или предлог цена
04 фев 11:54SE BARA SOFER

Se Vozi : MK - EU - MK MK - TR - MK TR - EU - MK


1 €
или предлог цена
01 фев 16:39Се бара собарка! Одлични работни услови „

Се бара собрака за во Вила! Нудиме одлични работни услови!


1 €
или предлог цена
01 фев 12:22Reklama5.mk - Се бара 2-3 програмери

Reklama5.mk ( Бигмедиа Дооел ) има потреба од проширување на тимот. ...


По Договор
или предлог цена
28 дек 08:32RABOTA VO AVSTRIJA - РАБОТА ВО АВСТРИЈА

Se baraat rabotnici za rabota vo Austrija. Uslovi: Najmalce 2 vakcini...


1 €
или предлог цена
22 дек 16:36Developer za web stranici so WordPress

WordPress web developer so nad 7 godini i preku 150 web stranici isku...


200 €
или предлог цена
10 дек 15:15Rabota

Bellusso silver & pearls- Ohrid Nasiot tim ima potreba od Asistent ...


По Договор
или предлог цена
06 ное 13:00Arhitektonski Gradezen tehnicar bara rabota

Arhitektonski Gradezen tehnicar bara rabota so 15 godisno i...


1 €
или предлог цена
29 окт 05:15Се бараат професори по Германски и Математика

Образовниот Центар Opportunity Ü итно има потреба од професори по Гер...


По Договор
или предлог цена
22 окт 22:45Работа во сервис во Германија

Се бараат работници за сервис во Германија, и тоа на следните позиции...


По Договор
или предлог цена
14 сеп 12:44Ресторан Луна- вработувања

РЕСТОРАН ЛУНА - ОХРИД ИМА ПОТРЕБА ОД РАБОТНИЧКА ВО КУЈНА. ПОВЕЌЕ ИН...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Ресторан Луна- вработувања

Пицерија и ресторан Луна, има потреба од работници на следниве работн...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Страна 2 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам