130 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Ресторан Луна- вработувања

Пицерија и ресторан Луна, има потреба од работници на следниве работн...


По Договор
или предлог цена
30 авг 17:55Vrabotuvanje

slobodni dve rabotni mesta vo hotel vo ohrid kako sanker kelner /soba...


1 €
или предлог цена
05 авг 12:59Жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид

Се бара жена за помош и нега на возрасна жена во Охрид при извршувањ...


По Договор
или предлог цена
04 авг 20:43Sobarki, redovna i solidna plata

Se baraat sobarki za preku cela godina , redovna i solidna plata za v...


По Договор
или предлог цена
25 јул 20:55Cistenje Apartmani

Se bara osoba za cistenje na apartmani.


1 €
или предлог цена
09 јул 10:49Здравствена нега

Пружам здравствена нега во домашни услови. Контакт телефон: 075 938 2...


1 €
или предлог цена
08 јул 13:31Se bara cistacka- sobarka

Villa Klia naselba Lagadin Ohrid ima potreba od sobarki,kelneri i kuv...


1 МКД
или предлог цена
04 јул 20:13RABOTA VO GERMANIJA

RABOTA VO GERMANIJA Germanska firma ima potreba od personal vo razli...


По Договор
или предлог цена
03 јул 14:11Se bara zena za redovno odrzavanje apartmani

Se bara zena za redovno odrzavanje na apartmani vo naselba Dolno Konj...


1 МКД
или предлог цена
28 јун 09:53SE baraat rabotnici od ohrid I okolinata

SE baraat Opshti rabotnici Bravari Zavaruvachi


4.700 €
или предлог цена
09 јун 08:47Ракувач на работна машина за ископ (багер)

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ Охрид, Р. Македонија е компанија со долгогодишно иску...


1 €
или предлог цена
10 апр 22:41Возач со Ц категорија

ЦАР ТРАНС ДООЕЛ Охрид, Р. Македонија е компанија со долгогодишно иску...


1 €
или предлог цена
10 апр 22:39Se bara sofer, vozac, bg, E kategorija, rabota

Bugarska firma ima potreba od sofer so (E-kategorija), evropski dokum...


1 €
или предлог цена
28 мар 14:11Nudam casovi po Angliski , Informatika, Matematika

Zdravo na site Da vi se pretstavam jas sumDiplomiran informaticar so...


1 €
или предлог цена
14 јан 19:56Cistime stanovi i kuki vo Ohrid

Vrsime uslugi za cistenje na stanovi i kukji vo Ohrid. Informacii na...


1 МКД
или предлог цена
02 дек 13:00Потребни се монтажери

Потребни се монтажери за ПВЦ Прозори и врати Тел. за контакт: 0709...


По Договор
или предлог цена
20 ное 12:21Детски Маски

Се продава комплетно разработен бизнис со детски костими ( Спајдермен...


По Договор
или предлог цена
05 ное 09:10Baram zena za nega na postara zena

Baram zena za nega na i pomos vo domakinstvoto. Plata po dogovor. B...


По Договор
или предлог цена
11 окт 13:00Ugostitelstvo

Baram rabota kako kelner


1 €
или предлог цена
10 окт 11:22RABOTA VO GERMANIJA SO EU PASOŠ

Firma vo Germanija ima potreba od rabotnici vo sezonski period OKTOMV...


1 €
или предлог цена
18 сеп 13:15Изнајмувам уверение за фармацевтски техничар

Изнајмувам уверение од фармацевтски техничар . Поде...


По Договор
или предлог цена
14 авг 21:37Pekara Furna ima potreba od rabotnik vo proizvodstvo

Pekara (Furna) vo Ohrid-Leskoec ima potreba od rabotnik za vo proizvo...


1 €
или предлог цена
10 авг 08:44Rabota vo Svajcarija

Renomirana firma vo cirih-market migros-bara magacioneri i pomoshnici...


5.000 €
или предлог цена
08 авг 20:09Se bara kelnerka

Se bara kelnerka za vo picerija so ili bez iskustvo , odlicni uslovi ...


По Договор
или предлог цена
26 јун 21:18Се бара готвач со работно искуство

Се бара готвач со работно искуство за работа во ресторан во Охрид


400 €
или предлог цена
29 апр 15:51Се бaрa пoмoшник вo кујнa

Се бaрa пoмoшник вo кујнa ( сaлaти и миење сaдoви) И готвач/ка за ра...


По Договор
или предлог цена
29 апр 15:51Се бара готвач/ка и келнер/ка

Се бара готвач/ка и келнер/ка за работа во ресторан.


По Договор
или предлог цена
29 апр 15:51Се бара персонал за работа во ресторан

Шанкер 1 Келнери 2 (познавање на Англиски јазик) Помошник во кујна...


1 €
или предлог цена
29 апр 15:51gradezni rabotnici

se baraat gradezni rabotnici kontakt tel. 075331633


20 €
или предлог цена
12 мар 19:05Rabota vo biohemiska laboratorija

1. Se bara Medicinski laborant so sredno, ili medicinsko laboratoris...


По Договор
или предлог цена
28 фев 00:28Personal za rabota vo restoran

Kelneri kelnerki sankeri pomosnicki za vo kujna Pomosnici za na sk...


1 €
или предлог цена
25 фев 00:10Potrebni se kelneri/ki

Restoran Stanica ima potreba od : 3 Kelneri. 1 pomosnik vo kujna, poc...


25.000 МКД
или предлог цена
15 фев 11:14Restoran Stanica ima potreba od pica majstor i skaradzija

Potreben e pica majstor i skaradzija za redoven rab. odnos odlicni u...


30.000 МКД
или предлог цена
15 фев 11:14rabota vo Ohrid

Baram zensko za rabota vo turizam vo Ohrid , vodenje na ku...


1 €
или предлог цена
05 фев 08:41Rabota vo srebrara Bellusso

Bellusso vrabotuva! Nasiot tim ima potreba od asistent za prodazba v...


По Договор
или предлог цена
09 јан 11:37Rabota vo srebrara Bellusso

Bellusso Nasiot tim ima potreba od asistent za prodazba vo Ohrid. ...


По Договор
или предлог цена
04 јан 09:58Baram zena za pomos doma vo Ohrid

Baram zena za kukna pomosnicka ,4 casa dnevno, 6 dena vo nedelata, od...


1 €
или предлог цена
02 дек 16:42Baram vozac za brotce-katamaran vo Ohrid

Baram vozac za brodce-katamaran vo Ohrid so vozacka za upravuvanje so...


1 €
или предлог цена
18 ное 10:22Конобари

Таверна Момир има потреба од конобари/ка со искуство заинтересиранит...


По Договор
или предлог цена
17 ное 17:47Se bara cistacka / higenicarka

Se bara cistacka / higenicarka Za podetalni informacii javete se na ...


1 €
или предлог цена
05 ное 09:11Страна 3 од 4

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам