Скопје Центар
                   
1087 Огласи Приватно лице Претпријатие Зачувај го ова пребарување

Салатер/ка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Келнер/ка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Хигиеничарка/Садоперка

Гостилница ВЕЗЕНКА Ул.Даме Груев бр.18 –Палома Бјанка Скопје маил: ...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

Вчера 13:00Промовирано

Pomoshnik vo kujna + kelner

Pomosnik vo kujna. Rabotno vreme od 8 do 16 h, od ponedelnik do petok...


2 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

02 ное 09:09Помошник слаткар/ка

Го прошируваме тимот со ентузијасти кои сакаат да научат како да подг...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 13:00Се бара Готвач

Ресторан „Кантина“ во Дебар Маало бара готвач со искуство. Телефон ...


30.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 13:00Potreba od opsti rabotnici za rabota vo pogon

Renomirana fabrika od Skopje ima potreba od opsti rabotnici. Nema po...


3 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

01 ное 12:51Se bara zenska osoba za posluzuvanje i pomos vo kujna ..

CITAJ DO KRAJ !!!!Se bara zenska osoba za posluzuvanje na hrana na le...


20.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 21:26Се бара продавачка / Kërkojme shitëse

Се бара продавачка со работно искуство за работа во дуќан за накит. И...


250 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 16:35Се бара помошник готвач/ка и садомијачка

Се бара персонал за работа во кујна: - Помошник Готвач / Готвачка ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 15:42Se baraat kelneri i sankeri

Угостителски објект на Кеј, Плаза де Торос, има потреба од келнери и ...


1 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 14:29CITY LOGISTIC GROUP BARA RABOTNICI ZA OBEZBEDUVANJE

Renomirana agencija za obezbeduvanje City Logistic Group, poradi zgol...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 14:03raznesuvac na pici i hrana so motorce

gostilnica vo kapistec ima potreba od rabotnik za raznesuvanje na pic...


1.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 11:57Arhitektura

Se baraat arhitekti za rabota vo firma za proektiranje na objekti od ...


1.300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

31 окт 10:52Devojka za pravenje nokti

Studio za ubavina La Sensa ima potreba od devojce za izrzbotka na nok...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

30 окт 15:35Барам работници за во Австрија

Нудам повише видови на работа во Германија со Европски документи ( Бу...


999 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 окт 18:51Се бара возач со Ц категорија за работа низ Македонија

Се бара возач со Ц категорија со или без искуство за работа низ Макед...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 окт 12:50RABOTA VO STRANSTVO

Baram 1 rabotnik za rabota vo stranstvo, cimer , nepušač na odredeno ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

29 окт 05:10Arhitektura

Se baraat arhitekti za rabota vo firma za proektiranje na objekti od ...


1.300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 окт 17:00Casa Cubana има потреба од девојки за работа како келнерки

Casa Cubana има потреба од девојки за работа како келнерки Плата со...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

28 окт 14:32skaradzika so iskustvo

baram skaradzika/ja so i bez iskustvo,so poznavanje i na salati za go...


1.250 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 окт 18:05Menadzer za vo restoran, l.d.40 000 den ili dogovor

Restoran vo centar ima potreba od dobar menadzer koj ke bide odlicno ...


40.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 окт 16:04БАРАМ ДИСТРИБУТЕР

FERPROM DOO Skopje ima potreba od seriozna licnost do 45 godini so B ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 окт 11:34Sobarka na polno ili skrateno rab. vreme

Potrebna e sobarka za apartmani vo centar na skrateno rabotno vreme ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 окт 08:50Trucking Company looking for accountant

Trucking company based in USA looking for two accounting people. Must...


500 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

26 окт 05:08Salon za ubavina im potreba od kozmeticarka so rab. iskustvo

Salon za ubavina koj se naogja vo naselba Kapistec ima potreba od koz...


25.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

25 окт 13:42Rabota vo Germanija

Se baraat maski lica na vozrast od 30 do 54 godini za termicka izolac...


10 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

19 окт 09:34вработување во кафе бар

Кафе бар има потреба: -Конобари/ки -Шанкери/ки Локацијата на кафе ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

18 окт 13:08ВРАБОТУВАМЕ ПЕРСОНАЛ ЗА ПРИЕМ И ИЗДАВАЊЕ НА ГАРДЕРОБА

Поради зголемениот обем на работа и ново отворени локали, во потрага ...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

18 окт 08:52Kozmeticar

Kozmeticko studio ima potreba od gevojce za rabota depilacija. Konta...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

17 окт 11:07Vrabotuvanje moleri

Profesionalna firma bara moleri so iskustvo za vrabotuvanje. Tel. 07...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

16 окт 13:11Prodavacka za vo pekara

Pekara "Eat Station" vo centarot na Skopje, ima potreba od prodavacka...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 окт 13:54Vip Agencija, bara Devojki za Rabota!!!

Vip, Agencija, bara Devojki zaRabota.. Zainteresiranite, kandidatk...


1.000.000 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

13 окт 02:45Robota vo Germanija

Se baraat rabotnici za Germanija so makedonski dokumenti, moze I eu ...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

12 окт 16:37Baram rabotnik za krsenje, secenje i busenje beton

Se bara rabotnik za krsenje, secenje i busenje beton po moznost da im...


100 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

12 окт 09:37Se bara sadoperka i salaterka

Se bara slaterka ili sadoperka so ili bez iskustvo za rabota vo resto...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

11 окт 11:03ПРОДАВНИЦА БАРА МЕНАЏЕР НА OLINE И ДИРЕКТНИ ПРОДАЖБИ

ТОП РАБОТНО МЕСТО! ПОЧЕТНА ПЛАТА ОД 24000 + БОНУСИ + ОДМОРИ + К-15 20...


31.000 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 окт 07:48Se bara kelner/ka

Se bara rabotna pozicija kelner za vo ugostitelski objekt vo Debar Ma...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

10 окт 00:14Личен развој, човечки ресурси и промоција и продажба

Јас сум сестрана личност која сака да работи за (група на) амбициозни...


300 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

08 окт 16:18Pomosnik gotvac.

Se bara zenska osoba kako pomosnik gotvac vo kujna vo Gostilnica Gurm...


По Договор
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

07 окт 09:17Такси возила под рента

Се издаваат лиценцирани такси возила под рента. Возилата се комплетно...


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 окт 09:23Taksi (Taxi) vozila pod renta

Se izdavaat licencirani taksi vozila pod renta. Vozilata se kompletno...


700 МКД
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Нудам работа

06 окт 09:23Inzinjer so ovlastuvanje B za izvedba

ИНЖИЊЕР СЕ НУДИ ЗА РАБОТА ИЛИ СОРАБОТКА ЗА ГРАДЕЖНА ФИРМА ЗА ЛИЦЕНЦА!...


1 €
или предлог цена
Скопје Центар / Скопје

Барам работа

06 окт 00:59Страна 4 од 28

Добредојдовте на Reklama5.mk

Со цел да ја направиме Реклама5 полесна и подостапна за употреба, ние користиме cookies на нашата веб страница. Со сурфање на reklama5.mk се согласувате да користите колачиња. Детални информации можете да најдете на Политика за колачиња

Се согласувам